Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki kitalál dolgokat az...

Ha valaki kitalál dolgokat az orvosi eset?

Figyelt kérdés

A nagymamámról van szó. Nagyon sokszor hallom amikor telefonál hogy valakinek rólam beszél. Viszont teljesen új dolgokat talál ki. Történik valami, és ő azt telejesen máshogy, kiszínezve mondja tovább. Sajnos nem egyedi eset, és amikor ilyen történik ő szentül hisz az igazában. Volt hogy ő hallotta meg amikor a férjemmel beszélgettünk, és akkor azt találta ki hogy mi új telefont fogunk venni. Ezután elmentünk egy bevásárló központba enni, és szó szerint utánunk jött hogy mi ne vegyünk telefont, mert ne írjunk alá hűségnyilatkozatokat meg ilyenek. Nagyon ellene van. De mindegy is. Ez másfél éve történt, és még most is azt gondolja hogy mi akkor vettünk egy telefont. Persze mondtuk hogy mutassa meg hol van meg ilyenek, de nem álltam le vele vitatkozni mert halott ügy volt. Tavaly ősszel kapott egy stroekot, és ez azóta csak egyre rosszabb. Olyan dolgokat talál ki hogy csak lesek. Nem tudok szóhoz jutni sem.

Ez normális? Nem találkoztam még ilyen személlyel. És még csak öregnek sem nagyon öreg, 62 éves.


2014. ápr. 14. 13:27
 1/7 anonim válasza:
56%

Van ilyen.

Nem normális, de ez van.


Az én nagyanyám meg több időt tölt a templomban, mint otthon. Volt olyan, hogy elment templomba délelőtt 11-kor és este 9-ig ott volt.


Lassan már nem is áll velünk szóba, mert mi nem akarunk templomba járni és vele együtt hinni a baromságaiban. Újabban már rendre kitalálja, hogy mi azért nem hiszünk az istenében, mert nem szeretjük őt. Egyszer elugrottam hozzá és egy rakás másik öregasszonnyal szeánszot tartottak a lakásán. Elsötétítették az egész házat és gyertyák égtek mindenhol, ők meg az egyik szobában nyomatták a latin nyelvű misét. Az egyik öregasszony ordított egy szöveget latinul, ezek meg utána ismételték, mint a birkák. Én ott helyben bexartam és úgy menekültem a házból, mint egy kisnyúl, mert még a végén megidéztek volna valami agancsos kentaurlófaxt vagy mit, ami behúzott volna a pokolkapun öregasszonyostul. Egy hónapig nem mertem odamenni hozzá, pedig nem vagyok egy nyomi gyerek, aki megijed a saját árnyékától.


Szóval itt is zajlik az élet mifelénk, megbolondulnak erre is a nyanyák rendesen...


21/F

2014. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem orvosi eset, sajnos az agy is öregszik. Én még csak 45 vagyok, de máris előfordulnak hasonló téveszméim.
2014. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Öregedéssel járó betegség.


Én mamám (akire már vigyázni kell éjjel nappal) sok hasonlót csinál. De ő alzheimeres. Az agy öregszik, van hogy megbetegszik. Mielőtt kiderült volna a baja, tudtuk késleltetni a dolgot infúzió kúrával. (ő csak agymosásnak hívta ;) és az mindig sokat segített)

2014. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják bezárni emiatt. Fordított pszichológia: hadd legyen igaza, "tényleg" előfizettetek. Ez némi elismertség, sikerélmény neki, csökken az aszinkron a világ és közte. Kétélű, mert nehogy referenciaérvként hozza aztán fel minden képzeletéhez, ugyanakkor azt mondom megér ez egy próbát. Persze a végtelenségig nem kell asszisztálni a szüleményeihez, ha nem válik be. Néha beválik. Igazi, átfogó megoldás nincs, igazából ez a legnehezebb: még életében el kell engednetek őt.
2014. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

de furcsa, nekem egy 62 éves nö, még fiatal a szememben :D

idösebb korosztálynak a 70-75 felettieket tartom.


egyébként érdemben nem tudok hozzászolni, hogy mitöl találhat ki ilyen sztorikat. apumat 66 évesen érte 3 agyikatasztrofa, de nem voltak ilyen -tévképzetei..

2014. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, de nem lehet mindenben engedni. Én ugyan ma is hallottam ezt azt, de nem szóltam, viszont a férjemnek elmondtam, aki nagyon mérges tud lenni (már bánom hogy elmondtam), hogy nem jelentéktelen dolgokban hazudozik. Mert higyje azt hogy van új telefonunk, hát istenem, senkinek nem fáj. De amikor nagy sírás közepette behoztam a fiamat az udvarról mert pisilnem kellett, és ő azt ecseteli valakinek hogy mekkora szívtelen dög vagyok, amiért ki sem engedtem őket az udvarra mert én neveleni akarom (?!) a gyerekem, az valahogy nem olyan vicces. És ebből azt következtett le hogy sem én, sem a férjem nem tudjuk nevelni a gyerekünket. No nem azért mert sír a gyerek, hanem mert én nem engedem ki a levegőre. Szóval ez így annyira nem poénos, és nem az a kategória amit elengedek a fülem mellett. Mindenzt azért mert bekellett jönnöm PISILNI!
2014. ápr. 14. 14:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta jött még egy válasz, értelemszerűen utolsó előttinek írtam.
2014. ápr. 14. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!