Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom magam rávenni hogy...

Nem tudom magam rávenni hogy pszichológushoz menjek, pedig lassan öngyilkos leszek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van évek óta, ezt magamba fojtom, senki nem tud róla..

Mit ajánlotok?

Van aki ebből meggyógyult? Gyógytea segíthet?

NEM BÍROM TOVÁBB!!!



2014. ápr. 28. 12:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A terápia - mondjuk egy dinamikus, én azt ismerem - nem csak az okok feltárásáról szól, annál messze többről. És SEGÍT. Rengeteget. Teljesen átdolgozza a személyiséget, egészen hihetetlen eredményekre képes. Személyiségzavaros voltam, öngyilkosság határán, súlyos depresszióval, pánikbetegen. A terápia TELJESEN átalakított. Ugyanaz maradtam és mégis más. Nehéz elmagyarázni, hogyan hat: tapasztald meg, mert maga a csoda. Komolyan! Ha bp-i vagy, tudok nagyon jó terapeutát ajánlani, aki nekem segített, nem is drága.

De mindenképpen fontos, hogy kit választasz, mert vannak kevésbé jó szakemberek is, meg az is lényeges, hogy hozzád passzoljon a terapeuta módszere, személyisége.

2014. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Erdélyben lakok:((

ez nagyon nagy hátrány ebből a szempontból.

2014. ápr. 28. 22:12
 13/25 TheHope ***** válasza:
55%
Nem az a lényeg,hogy beszélj pszichológussal,hanem az,hogy beszélj VALAKIVEL. Írtad,hogy magadba fojtod. Ez a legfőbb gond. Először is,a gyógytea rengeteget tud ám segíteni,bárki bármit ír,saját tapasztalat. Főleg orbáncfű (legfőképp depresszió,szorongás ellen ajánlják,de mindenféle lelki eredetű betegséget old kicsit) és a citromfű tea (segít ellazulni és aludni nehéz időszakokban is).Egy lelki társ,keress egy lelki társat,olyat aki megért,mert hasonló cipőben járt már,de nem lehúz,hogy folyton a sajnálatát kell megkapnod,hanem olyat,aki nem kezeli túl komolyan ezt a dolgot,aki vidámabb,kihúz a nehéz napokon ebből a sz*rból.Te magad vagy gyógyulásod fő forrása. Persze ehhez néha külső embereknek/szereknek is hozzá kell járulni,így nem azt mondom ne menj el kezelésekre,vagy bármi. Figyelj,én régen voltam pánikbeteg és még most is hipohonder vagyok kicsit. Elmondom mi volt a kulcs nálam,hátha segít valamicskét. Elkezdtem járni természetgyógyászhoz,voltam párszor pszichológusnál is,de azt túl diszkrétnek találtam. Tudtam egy barát kell,aki megért,stbstb. A természetgyógyászom kis korában pánikbeteg volt,halálfélelemmel. Ő volt az a támasz,amire szükségem volt. Neki nem féltem kibeszélni a dolgaim és sosem vett túl komolyan,mindig felvidított,csak a napfényt látta,nem a borús eget. Pszichológusnál összesen 4x voltam,eljártam mozogni,sportolni,gyógyteákat és gyógynövényeket fogyasztok a mai napig elvétve. Csodaszereket is néha. Elkezdtem verseket írni,kiírtam magamból amit másnak nem mertem elmondani. Egy versről senki sem tudja személyes,vagy képzeletbeli dolgokon/érzelmeken alapul. Mert gyanítom azért fojtod magadba,mert a büszkeséged vagy nem engedi,vagy csorba esett rajta és nem találod magad érdemesnek mások segítségére,esetleg szégyelled,hogy segítségre van szükséged. Hidd el Nekem,én is megjártam anno a poklot és sikerült kimászni belőle. Csak ne add fel,kérlek :)
2014. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
félek segítséget kérni és iszonyúan szégyellem.. :(
2014. ápr. 30. 18:05
 15/25 anonim ***** válasza:

De hát könyörgöm, ezen nincs mit szégyellni! Nem tehetsz róla!!! Az ilyen problémának MINDIG van oka. Ilyen dolog sosincs spontán, szörnyű egyéni történetek tudnak lenni az ilyen elváltozások mögött. És ne aggódj, ezzel a pszichológus tökéletesen tisztában van.


Másrészt, gondold át, hogy tényleg attól félsz-e, hogy pszichológushoz menj: nem lehet, hogy attól jobban kéne félni, hogy az egész további életedet így éled le? Hogy elrepülnek a legszebb éveid? Hogy rettegésben éled le a napjaid? Sokkal rosszabb neked MOST, mint amilyen a pszichológus segítségével lenne, lehetne. Próbáld rászánni magad, láttad, hogy tapasztalatból is írták, hogy segít.

2014. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

pedig nagyon szégyenlem, hogy ilyen helyzetbe kerültem, és sajnos tudom az okát..és arról hogy tudnék beszélni?

meg nem ciki, ha valaki elpirul a pszichológus előtt is?


hát már a "legszebb éveim" leteltek, ugyanis 19 vagyok.. se gyerek- se tinédzserkor.


de köszönöm a válaszokat, tényleg:) csak iszonyat nehéz..

2014. máj. 1. 10:47
 17/25 anonim ***** válasza:

Elpirulni?? :) Az se ciki, ha zokogsz a pszichológus előtt. Hidd el, hogy mindenre fel vannak készülve, és mindent láttak már. Az egész világon a pszichológustól kell a legkevésbé félni, mert egy jó pszichológust nem tudsz meglepni, nem akar "inkább valami mást hallani", és soha, soha nem ítélkezik.

És meg kell hogy hazudtoljalak, a legszebb éveid csak most következnek. :) A huszonX a legjobb. :)

2014. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ja, és nem feltétlenül úgy kell odamenni, hogy kitaláltad a részletes beszédet arról, hogy mi történt veled. Úgy is mehetsz, hogy nem tudod, hogy hogy fogsz róla beszélni. Segíteni fog, és nem fogja azonnal a teljes történést kihúzni belőled, nyugi. A terápiák úgy vannak kitalálva, hogy a páciensnek legyen ideje és lehetősége megnyílni.
2014. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs, hol tudnék találni egy jó pszichológust.. nem Magyarországon élek :/
2014. máj. 1. 11:55
 20/25 A kérdező kommentje:
amúgy a pirulást nagyon cikinek érzem.:|
2014. máj. 1. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!