Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom magam rávenni hogy...

Nem tudom magam rávenni hogy pszichológushoz menjek, pedig lassan öngyilkos leszek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van évek óta, ezt magamba fojtom, senki nem tud róla..

Mit ajánlotok?

Van aki ebből meggyógyult? Gyógytea segíthet?

NEM BÍROM TOVÁBB!!!



2014. ápr. 28. 12:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Gondolom, háziorvosod csak van? Ő tutira meg tudja mondani, hogy hol kezdj keresni.
2014. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
na hozza végképp nem fordulhatok.. meg a városomban szó sem lehet róla :)
2014. máj. 1. 12:49
 23/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez már inkább kifogáskeresés. De igen, fordulhatsz hozzá. Azért van. Véletlenül se hidd, hogy senki se vette észre, hogy szociális fóbiád van. Másrészt a háziorvos amúgy se adhat ki senkinek SEMMIT arról, hogy te mivel fordultál hozzá.


De ha nem mered, akkor fogd magad és keress rá arra, hogy "<városodneve> pszichológus", vagy a közeli nagyobb városokban ugyanígy. Utána egyenként keresd meg mindegyikről, hogy milyen vélemények vannak róla fent a neten. Esetleg keresd ki azt is, hogy milyen terápiás módszerrel dolgoznak, és keress rá arra is, hogy azzal milyen tapasztalatok vannak a szociális fóbia esetében. Válassz egy szimpatikusat. Hívd fel. Menj el.

2014. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

pedig senki nem tudja, hogy szociális fóbiám van:) ha hiszed, ha nem.


a másik meg, hogy már akkor rákerestem, mielőtt ide írtam volna, de mivel nem találtam semmit(hát igen kicsit le van maradva az ország..) ezért írtam ide, két kérdést. ezt és egyet, amiben kértem, hogy erdélyen belül tud-e valaki pszichológust.

neten szinte semmi nem található..


magyarországi pszichológussal persze tele van a net

2014. máj. 1. 13:24
 25/25 anonim ***** válasza:

Divat lett.

Akárcsak az egyéb alternatív segítők tevékenysége.


Sajnos rászoruló is sok van, de közel sem olyan hatékonyak a módszerek, valamint a páciens sem mindig alkalmas együttműködő terápiára, hogy indokolná a pszichológiával foglalkozók ennyire magas számát.


Mégis sokan "működnek", de ez

ÍGY VAN JÓL, legalább van kikkel megpróbálni.

A nagy "választék" is helyénvaló, mert lehet együtt dolgozásra alkalmas, szimpatikus terapeutát választani.

2014. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!