Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres fiú és borderline...

Aspergeres fiú és borderline lány kapcsolata? Csak én érzek katasztrófa szagot a levegőben?

Figyelt kérdés
A bátyámról és a barátnőjéről van szó.Szerintetek milyen következményei lehetnek?
2014. máj. 12. 19:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Az aspergerről nincs sok tapasztalatom, viszont a borderlineról annál több.

(egyébként egyet értek azzal, hogy boldog-boldogtalanra rámondják, hogy border, viszont ha megvan benne a 'katalizátor', akkor lényegtelen, hogy mi, mert akkor az illető egy elszabadult forgószél)

Ha a lány nem súlyos eset, akkor még nincs minden veszve, meg ha van egy pici önreflexiója (sajnos a borderlineokra ez nem jellemző) akkor már jobb a kilátás. De engem pl. a barátom tud a legjobban kordában tartani, mellette nyugodtabb is vagyok, viszont ez sokban függ attól, hogy a bátyád hogy reagál a helyzetre. mert a borderline-nál sajnos a gyógyulás egyik fő kulcsa az illető társa. én fogtam már ki magam mellé nárcisztikus pasit, hát nem mondom abból házbontás volt, elég durván... a bátyádat te ismered, abból, hogy "fél hogy kárt tenne magában" sajnos itt zár be a kör, ha a bátyádnak elege lesz esetleg a lányból, hogy hozzáláncolva érzi magát, mert felelősnek érzi magát iránta, hogy mit fog csinálni, ha otthagyja. de ne szaladjunk előre. ha te azt látod hogy szereti őt a testvéred, és mondjuk nem érti a hangulatingadozásait, de ennek ellenére elfogadja őt úgy ahogy van, akkor nem gondolom, hogy baj lenne ha mondjuk ez egy hosszabb ideje tartó kapcsolat. -saját tapasztalat, a szeretet nagy úr. :)

2014. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 wakeupjohnny ***** válasza:

Az tényleg igaz 18 év alatt könnyen adják ezt a diagnózist.

Az is igaz, kórházakban minden második ember borderlinos.

Amerikában az aspergerrel leálltak, olyanoknak is adtâk ezt aki nem is az.

Nem biztos, hogy a bátyád és a barátnöje tényleg azok, attól, hogy van papirjuk arról.

Ám szerintem egy aspergeres és egy bordelinos összejöhet. Bár sokan nem birják ha pl. A barátnö bordelinos, hiszen elég hirtelen jött dührohamai vannak. Szóval szerintem nem sokáig fogják birni egymást.

2014. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
Menő mostanság aspergernek lenni,mindeféle juttatást kap aki ez. Kamu ez a diagnózist, mert nem egyértelmű ha vki ez. Az orvosok mindenfélét mondanak,a szülők meg kihasználják ezt a bezegséget.
2014. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 hektorr7 ***** válasza:
76%

Szerintem is túldiagnosztizálják őket. Saját tapasztalat és hallottam többektől hogy ha valaki elviszi a gyerekét pszichiáterhez (90%-uk gyógyszert fog kapni) és mindet diagnosztizálják valami betegséggel. autista, hiperaktív, figyelemhiányos, oppozíciós zavaros, magatartászavaros, alkalmazkodási zavaros, kényszerbeteg stb...


sok címke amivel elb@sszák a gyerekek jövőjét és még nem is dönthetnek arról akarnak e gyógyszert a szüleik úgy nyomják a gyerekükbe a sok gyógyszert mint ahogy a libákat tömik.

2014. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 hektorr7 ***** válasza:
45%

gy aspergeres 90%-al utazhat vonaton,buszon, ingyen utazhaz metrón, villamoson, BKV buszon, meg minden lótúrón!


Egy csomó pluszzpontot kap felvételinél mert SNI (speciális nevelési igényű) gyermek. Egy csomó pénzt kapnak szüleik utána rokkant kedvezményt stb..


Viszont aki valóban az azt elismerem megérdemli ezeket mert szenved rengeteget meg szomorú életük van nekik.

Azonban rengeteg főleg hátrányos helyzetű ember diagnosztizáltatja fogyatékos autistának/aspergeresneka gyerekét csak hogy több pénzt kapjanak meg kedvezményeket stb

2014. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.Egyikőjük sincs félre diagnosztizálva,nagyon egyértelműek a tünetek.És szerintem amikor ő volt gyerek ez még nem volt menő (bár én spec. nem értem mi ebben a menő).
2014. máj. 14. 07:25
 17/26 wakeupjohnny ***** válasza:

Attól függ hol van diagnosztizálva, mert a Vadaskert, Heim pál, Bethesda stb.. azok könnyen rámondják, hogy aspergeres és adnak papirt róla.

Ma már az asperger nem létezik, autistának diagnosztizálnak.

2014. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 hektorr7 ***** válasza:
30%

Jaja utolsónak igaza van!!! Ha szakképzett ember diagnosztizálja az több évig is eltartó folyamat. Viszont ha sarlatán kezei közé kerül a páciens akkor egy alkalom után rányomják hogy ez dilis, autista aspergeres ésatöbbi!


Nagyon vigyázni kell arra milyen szakember diagnosztizál!! A húgodat hány évig vizsgálták mielőtt rásütöttek azt hogy Asperger szindrómától szenved?

2014. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Bátyámról van szó aki 26 éves.19 éves kora óta jár az orvosához.
2014. máj. 14. 14:20
 20/26 hektorr7 ***** válasza:

Ha nem gond megkérdezhetem hogy milyen tünetei vannak s milyen gyógyszereket szed a betegségére??


elhiszemhogy aspergeres csak mondom sok pszichiáter van főleg állami dolgozók között aki 5 percig beszél valakivel és rásüti hogy ez vagy az és egy életen keresztül kezeli a gyógyszerekkel.

2014. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!