Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres fiú és borderline...

Aspergeres fiú és borderline lány kapcsolata? Csak én érzek katasztrófa szagot a levegőben?

Figyelt kérdés
A bátyámról és a barátnőjéről van szó.Szerintetek milyen következményei lehetnek?
2014. máj. 12. 19:09
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nincsenek kifejezett tünetei és nem szed gyógyszert tudtommal.Ez nem depresszió,hogy kapjon egy hangulatjavító bogyót és el van intézve.Az asperger leírása megtalálható neten,ő kb. mindenben egyezik ezzel.Nem létesít szemkontaktust,nem érti és rosszul vagy egyáltalán nem használja a nem verbális kommunikációt,logikátlan szokásai vannak stb.Nagyon intelligens szinte csak a kémia érdekli ha nem szólunk rá 0-24-ben arról beszélne.Én nem szoktam kérdezni hogy kapott-e gyógyszert vagy miket beszél az orvosával,nem akarom hogy kellemetlenül érezze magát.
2014. máj. 14. 15:32
 22/26 anonim ***** válasza:

Szia! Engem eddig borderlinenek kezeltek, átkerültem egy másik orvoshoz, aki megállapította, hogy nem vagyok borderlinos. Ideiglenesen voltam az utobbi orvosnál, felhívta az elsõ dokimat és szó szerint, mindegyik mást mondott rólam. Voltam pszichológusnál õ is mondta bordelinos vagyok. Utána mentem egy másikhoz aki egybõl azt mondta, hogy én aspergeres vagyok. A régi orvosom nem igazán hitte el.

A zárómra, azt irta, hogy én aspergeres vagyok.

Mivel felnõtt vagyok, elmúltam 18, felnõtteknél csak az speciális kutató csoportnál diagnosztizálnak.

El is mentem anyummal, és kérdezték miért nem jöttem elõbb. Mondtam neki, soha senki nem mondta, hogy én aspergeres lennék.

Ezt a betegséget kisgyermekkorban diagnosztizálják.

Mivel én is huszonéves vagyok senkinek nem fordult meg a fejében ez.

Én eddig azt hittem, hogy borderlinos vagyok, mivel úgy érzem sok olyan tünetem van.


Hol diagnosztizálták a bátyádat?

Egy felnõttekkel dolgozó pszichiáter, akihez most is jár?

Mármint az az orvos, akihez most is jár?

2014. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
3%

Annyira szeretem, amikor a tájékozatlanság alapján osztják az észt...

No akkor lássuk:

Diagnosztika: jellemzően akkor kerül valaki kivizsgálásra, amikor már érezhetően komoly problémák merülnek fel (pl. óvodában, iskolában). Onnantól még jellemzően egy-másfél év a diagnózis, amit egy hetes megfigyeléssel, számos teszt felvétele után, több szakember egybehangzó véleménye alapján állítanak fel. Ez még mindig kevés: utána jön a szakértői bizottság, ahol újabb vizsgálatok alapján mondják ki az SNI-t, amivel a befogadó intézmények száma jelentősen lecsökken. Aspergeresek számára NINCS megfelelő iskola. Egy részük integrálható, más részük havi kemény tízezrekért jár alapítványi iskolába. A különböző kedvezményekkel együtt is jóval többet költünk iskolába jutásra, fejlesztésre, mint amennyi juttatást kapunk.

Az autizmus nem betegség, hanem fogyatékosság. Nem gyógyítható. Olyan, mint az, hogy valaki nagyothalló, vagy gyengénlátó. Lehet fejleszteni, de a tünetek élethosszig fennmaradnak - maximum megtanulja kompenzálni az érintett. Ennek megfelelően nincs rá gyógyszer sem! Ha bárki tud mondani olyan gyógyszert, amit Aspergerre adnak - úgy, hogy nem áll fenn járulékos betegség, probléma - az jelezze.

Nem egy irigylendő állapot ez... nem olyan, hogy megvan a diagnózis, és jön a kánaán, hanem egy élethosszig tartó küzdelem az egész családnak. Lehet irigykedni.

2014. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 wakeupjohnny ***** válasza:
100%

Hát. Bocsi, de amit leirtál a bátyádról kb. Minden 3. ember az lenne.

Van nem egy ilyen ismerõsõm, pl. Bkv örült, matek stb. Mégsincs papirja errõl. Szemkontaktust elég sok ember kerüli.

Felnõtteknél a diagnosztizálás nem úgy van ahogy leirtad.

18 év felett, nem kell emiatt befeküdni a kórházba stb.

Csak a szüleivel megy egy központba, ahol kikérdezik és a szüleit is.

Alapos beszélgetés kell.

Utána már adják is a diagnózist.

A másik meg itt a gy-n feltünõen sok "diagnosztizált autista" van...

Én mikor kérdezek ismerõsõket errõl azt sem tudják mi van.

Utólsó: látom te is örülsz, hogy a gyereked "különleges".

Úgy irsz mintha annyira nagy betegség lenne ez.

Ez nem fogyatékosság!!! Egy állapot, amivel nagyon sok ember él vele és kihasználja.

Iskolában is kb. 2 gyerek az lenne, még sem jár speciális suliba, megpróbálja leküzdeni. Nehezen, de kitartás kell és sikerül.

A kérdezõ bátja 19 éves volt, mikor mondták meki, ott már ennyire kivizsgálás nincsen.

A gyerekkórházakban igenis rámondják minden olyan gyerekre aki egy kicsit máskép viselkedik, hogy aspergeres. Mostanában sok ember aspergeres lett...

Olyanok is akik, nem is azok.

2014. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj az aspergerrel, ha valaki szeretne kedvezményt kapni, akkor simán megkéri az orvoste, hogy irjanak ilyen diagnózist. Az orvos meg persze ír olyasmit, amivel ezt a kedvezményt megkapják.

A központban is sokan mondják, hogy ezért csinálják a szülök.

Egyik ismerösöm ott dolgozik.

Felnött korban meg pláne.

Sok embernek van ilyen baja, mégsem rohan vele orvoshoz.

Az a jó a mostansági gyerekeknél, hogy van ez a diagnózis, régebben 10 15 évvel ezelött ez mg sem fordult az emberekben.

Mint mondták elöttem, én is azt mondom,

Túl van diagnosztizálva.

A szülök meg szenvednek, hogy milyen különc a gyerekük.

És igenis beteg a gyerekük.

Régen is volt ez, de nem csináltak ekkora bajt belöle.

Igen tényleg kihasználják ez a betegséget.

2014. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 hektorr7 ***** válasza:
43%

Jaja! Utolsónak teljesen igaza van. Lehet itt maszatolni hogy szakértői bizottság és a többi, se a szomorú valóság azt mutatja (leggyakrabban!) hogy igenis az előnyök miatt diagnosztizáltatják magukat az emberek vagy a gyerek szülei!!


Amúgy meg ha nincs erre a betegségre gyógyszer minek kell diagnosztizálni? Én ezt nem értem!

SAzerintem bizonyos erőteljes nyugtatók (neuroleptiukumok, skizofréneknek való gyógyszerek) biztos hogy féken tudják tartani az ilyen agresszív típusú aspergeres emberek viselkedését is!


Amúgy meg nem tök minegy hogy változik a diagnosztizáló név? Autista vagy asperger? A lényeg az hogy ezeket a kategóriákat pszichiáter találták ki semmilyen vizsgálattal (vérvizsgálat, ct, mri stb..) nem mutatható ki hogy valaki tényleg autista csak szóbeli beszélgetéssel. Majd ha kimutatják a műszerek hogy ennek az autistának igen eltérés van az agyában itt meg ott akkor elhiszem hogy valódi autista. De ADDIG NEM!

2014. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!