Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogyan kérnétek segítséget?

Ti hogyan kérnétek segítséget?

Figyelt kérdés
Van egy problémám, és vagdosom magam. Arra gondoltam hogy esetleg lemennék az iskolapszichológushoz, azt nem tudom, hogy ha elmennék, hogyan kezdjek bele a mondandómba? Egyébként nagyszájú vagyok, de ha valami rosszról van szó akkor képtelen vagyok megnyílni másoknak! És már előre látom azt a kínos 5-10 percet, amíg hebegve-habogva, könnyekkel küszködve megpróbálom előadni, hogy mi van. Valakinek volt esetleg hasonló tapasztalata? Nem durva ennyire kitárulkozni egy idegennek, vagy akár ismerősnek is?
2014. máj. 15. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem durva, főleg egy iskolapszichológusnak nem, az a durva ha vagdosod magad, de az már jó jel, ha segítséget akarsz kérni. Ő azért van ott, hogy segítsen és örülni fog, ha felkeresed.

Mondd meg neki, hogy segítségért jöttél, mert butaságokat csinálsz magaddal, ennyi, ne tétovázz, meglátod nem lesz gond.

2014. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nagyon jó, hogy gyógyulni akarsz. Nem probléma az sem, ha hebegsz-habogsz vagy elsírod magad, hidd el. A pszichológus azért van, hogy ezt tudja kezelni. De ha úgy könnyebbnek tűnik, akkor leírhatod egy papírra is a lényeget, és odaadhatod neki.
2014. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el egy barátodnak. Ha kimondasz ilyen dolgokat, ha nem tabu többet, akkor az kicsit veszít az erejéből.
2014. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Szurkoljatok! :D
2014. máj. 16. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szurkolok neked :) számolj majd be!
2014. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!