Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy létezhet, hogy elismerten...

Hogy létezhet, hogy elismerten nincs objektív teszt egy csomó pszichózis diagnosztizálására, és mégis atípusos, nagyon brutális antipszichotikumokkal tömik őket?

Figyelt kérdés

Pl skozofréna, de kevésbé ijesztő bnpoláris zavart is lehet ez, és oly meggyőződéssel nyomják szerencsétenekbe, hogy pusztulnak a neuronok, az egész pszichomotoros rendszert tönkre vágják, még ezt is beismerik, mint egy sajnálatos következmény, de sebaj, nyomjuk csak.


Az meg főleg felháborító, hogy tehát se objektív differenciáldiagnosztikai teszt, se célzottan diagnózis-specifikus antipszichotikum, és mégis nyakra-főre adják, igazából teljesen pszichiáter-függően (gondolom, melyiket éppen melyik gyógyszercég pénzeli, azon múlik).


Most akkor hogy van ez? Egyáltalán hogy létezhet ez?

meg amire kíváncsi vagyok, hogy csak nálunk ennyire a sötétben tapogatózva vágják tönkre az embereket vagy civilizáltabb helyeken is ezek a diferenciálatlan atípusos antipszichotikumok a nyerők szinte mindenre??



2014. máj. 21. 15:06
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
ja mert a Ritalin nem az? nos ennyit ismét a szakértelmedről ...
2014. máj. 26. 07:32
 22/31 anonim ***** válasza:
1 es vagyok. Szélsőségesen gyógyszerellenes. Friss élményem, hogy egy kollégát sok betegállomány után, gyógyszerekkel tudtak "összerakni" munkaképesre. Tudom, hogy egy eset nem statisztika, de nála bevált (nyugtatók, altató).
2014. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 hektorr7 ***** válasza:
Kérdező4 Szerintem neked az a megingathatatlan téveszméd hogy a pszichiáterek gonoszak és mindenkit csak be akarnak gyógyszereni stb.. Nem csodálkoznék ha benned is lenne egy kis skizo hajlam. Az ilyen összessküvés elméletes emberkék szoktak a legjobban hajlamosak lenni paranoid szkizofréniára!
2014. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 hektorr7 ***** válasza:

Ja meg még annyit hozzátennék! Hogy Magyarország lakosságának 15-20% szed pszichiátriai gyógyszereket. Ez nem vicc! minden egyes családban ott a xanax, rivotril, frontin stb. Alig ismerek olyan embert aki ne szedett volna még be legalább 1 szem nyugtatót. Szinte összes ismerősöm dilibogyókon él, ahogyan én is!! És láss csodát kedves kérdező használ nekünk :) Nem vagyunk őrültek csak elismerjük ha segítségre van szükségünk és orvoshoz fordulunk. Nem szégyen ha valakinek fáj a lelke, sok terhet cipel. De az már óriási erőre vall ha valaki el megy pszichiáterhez, pszichológushoz!


Mellesleg szidod itt a gyógyszereket de ne tudd meg hogy az összes háziorvos milyen töménytelen mennyiségben írja fel az altatókat, nyugtatókat stb..


[link]

2014. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...én súlyosan mániás és pszichotikus voltam, önmagamra veszélyes, majdnem meg is haltam emiatt...aztán megkaptam a Zyprexát, és azóta nem voltam pszichotikus állapotban. Nekem az életemet mentette meg, de szó szerint (nem részletezném, a szó szoros értelmében). Meg persze az orvosok.
2014. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Így van, kedves Hektor úr, az összeesküvés-elméletek SZÖVÉSE tényleg jellemző tünet, ám ismét ott tartunk, hogy más ám egy elmélet és más az olyan TAPASZTALAT, amelynek valóságos alapja van! Pl ezt is gyakran ki szokás hagyni diagnosztizáláskor, mint a már említett példámban is, de tudnék még többet.


A másik: valóban sokan szednek nálunk szorongásoldó gyógyszereket, de azért emögött ne feltételezzük rögtön mindenkiről a pszichiátriai beteget. Ez leginkább a magyarok fokozott distresses életkörülményeivel magyarázható. Kevés ilyen nép van, hidd el!

2014. máj. 27. 06:27
 27/31 A kérdező kommentje:

Zyprexa pontosan milyen kórképre? Bár majdnem mindegy ugye.

Én elhiszem, csak hosszú távon mivel bele nyúl a dopamin működésébe, egy kicsit se csoda, ha pszichomotoros összerendezettséged lesz, leginkább gátoltság és darabosság. Ez főleg nem tetszik az ilyen erős antipszichotikumokban. Lehet, hogy a pszichózis enyhül, de ha bele gondolsz, ez predesztinál a hanyatlásra. Tényleg ez lenne a megoldás? Háát nemtom ...

2014. máj. 27. 06:37
 28/31 anonim ***** válasza:

Hittem az orvosomnak, mígnem kaptam egy csodálatos "gyógyszert", olyan agresszív lettem tőle, mint még soha életemben. Haragudtam az egész világra, mindenkivel összevesztem és az öngyilkosságon kattogtam naphosszat. Mellékesen megjegyzem soha nem akartam meghalni addig, bármilyen problémám volt, de akkor ezt nem tudtam kiverni a fejemből. Visszanyargaltam a dokimhoz, hogy szedjen le erről a gyógyszerről, mert megbolondulok, vagy kárt teszek magamban. Az mondta idézem: "Maga hisztis, türelmetlen ezek mellékhatások, de csak az elején, majd megszokja" és utamra engedett.


Az akkori párommal összevesztem ő otthon hagyott kattogott az agyam sírtam, 5 perc múlva röhögtem, bevettem a "gyógyszerem" és elment a vonat. Végig söpörtem a lakáson, lyukat vertem a plazmatévébe ököllel. GYÓGYSZER HATÁSA ALATT! Ezek után mindenki maga eldöntheti, hogy mennyire ártalmatlanok ezek a szerek.

2014. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
hát igen. a másik nagy probléma h a legkisebb felelősség nélkül tevékenykedhetnek, az ég adta világon semmi következménye nem lesz soha annak, ha akár félrediagnisztizál, akár félregyógyszerez, na meg a legszomorúbb, hogy elég egyetlen ostoba liba kezdetben (most extrém példával) rád süt egy dg-t, nincs olyan isten, hogy bárki megkérdőjelezi utána. Ahogy látom, még akkor se, ha nyilvánvalóan emeletes baromság, amit kitalált, de hát mégis ő a drnéni ugye ...
2014. máj. 28. 09:42
 30/31 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én borderlineos vagyok, meg evészavaros. 2 éve kerültem a pszichiáteremhez: 2 hónapig beszélgetett velem, de menthetetlen voltam, szóval befektetett a pécsi pszichiátriára, ott kaptam enyhe nyugtatót, meg fluoxetet az evészavarra. Aztán egy hosszas budapesti pszichoterápia után elkerültem a fehérvári pszichiátriára: ott aztán kitaláltak nekem 800 féle betegséget: kezdve a hebefréniától, egészen a Parkinson-kórig: 16 mg Ripendonnal jöttem ki, marha erős nyugtatókkal és Parkinson-kór ellenes gyógyszerekkel! Az evészavar és a borderline diagnózist eltörölték, helyette lettem pszichotikus beteg, de hogy honnan!?


A gyógyszerektől teljesen zombi voltam, nem tudtam magamról. 1 évre ott kellett hagynom az egyetemet, hogy befeküdjek a pszichoterápiás intézetbe, ahol elhagytuk a gyógyszereket és leaggatták rólam azt a rengeteg téves!!! diagnózist. Az evészavarommal és a borderemmel kezeltek és gyógyultnak nyilvánítottak a végén.


Szóval vannak hozzá nem értő pszichiáterek sajnos, akik nem tudom mi alapján döntik el, hogy valaki pszichotikus... Én nem tartom helyesnek, hogy minden második embernek Ripedont vagy valamilyen más antipszichotikumot írnak fel (mert ezt tapasztaltam), persze valakinek tényleg szükséges, de nem mindenkinek... Az antipszichotikumokat sajnos sokszor nem csak pszichotikus betegségekre írják fel.

2014. júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!