Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, nagyon buta...

Azt hiszem, nagyon buta vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon buta,zárkózott vagyok, görcsös, túl komolyan veszem magam.Lassú a felfogásom. Társaságban lefagyok, nem tudok megszólalni, amikor egyedül vagyok,általában akkor gondolok mindent végig és olyankor jövök rá mit,hogyan kellett volna jobban cselekednem, de éles helyzetben teljesen lefagyok. Dolgozom és iskolába is járok,jól tanulok, de szerintem ennek semmi köze a valódi tudásomhoz. Barátaim nincsenek, az emberek általában nemsokkal a megismerkedésünk után gyűlölnek/nem szeretnek. Próbáltam kicsit kezesebben közeledni, de így csak jobban lenéztek. Párkapcsolatom sincs, a férfiaknak inkább testileg kellenék, úgyhogy inkább egyedül vagyok.Egyetlen férfi érdekelt,ő okos volt, széleslátókörű,intelligens,neki azért nem kellettem,mert szerinte buta vagyok. A családom nem értelmiségi, nem is-e szerint szocializálódtam. Nem tudom kezelni az embereket magam körül, örömtelen vagyok. Próbáltam fejleszteni önmagam, sokat olvasok, bilobilt szedek,de úgy érzem így is mindent a számba kell rágni. Dupla adag kisebbségi komplexusban szenvedek, pszichológusnál már voltam,de nem sokat segített. Egyre elkeseredettebb vagyok, mostanában már azon kapom magam, hogy suicid gondolataim vannak,egyre többször. Pedig van mivel foglalkoznom, van életcélom, de nem segít ez sem már: kevés vagyok hozzá. Mit tehetnék? Kihez/milyen szervezethez/szakemberhez fordulhatnék segítségért? Köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 25. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, vagy keress itt egy beszélgetőpartner. Én is szoktam így érezni magam, de szerencsére olyan társaságba vagyok akik nem csinálnak ebből ügyet.
2014. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz nagyon buta, ha egy ilyen jól szerkesztett, hiba nélküli levelet tudtál kreálni a butaságodról, cca 25 sorban.
2014. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hektorr7 ***** válasza:
100%

Suicid gondolataid miatt azonnal keress fel egy pszichiátert vagy kérd meg családtagodat vagy akiben megbízol hogy kísérjen el egy pszichiáterhez!!


Ez nem gyerekjáték, súlyos depresszív zavarban szenvedsz pszichotikus tünetekkel. Erre antipszichotikumot kéne szedned!!

2014. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

22:19, Nem hiszem,hogy képzelődöm.Szerintem ennyire nem rossz a helyzet,a pszichotikus tünetek ennél azért súlyosabbak. Voltam pszichiáternél, többször is. Ő azt mondta,semmi gond nincs velem...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. máj. 25. 22:57
 5/8 anonim válasza:
85%
Szerintem a tényleg buta embereknek meg sem fordul a fejükben, hogy ők esetleg azok lehetnek.
2014. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig egy jó terapeuta csodát tud tenni, de nem egy-két alkalom alatt. Egy terápia hosszú folyamat, és kell hozzá a páciens együttműködése, elköteleződése is.

Sokféle pszichológus, sokféle módszer létezik, talán nem találtad meg a számodra megfelelőt, vagy idő előtt hagytad abba. Érdemes lenne újra nekifutni.

2014. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hektorr7 ***** válasza:

Vagy egy kis gyógyszer szedéssel megkönnyíthető lenne a lelked és jobban ki tudnál nyílni a pszichológusodnak! :)


Hidd el sokat segít alacsony dózisú gyógyszeres terápia :))

2014. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felkeresek egyet a nyár folyamán. Igazából csak a helyi sztk mentálhigiénés központjába tudok elmenni,nincs pénzem fizetős szakemberre. Azt nem tudja valaki esetleg, hogy ott milyen eséllyel tudnak így (államilag finanszírozottan segíteni)?Vagy inkább gyűjtsek erre pénzt?
2014. máj. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!