Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tényleg felesleges...

Szerintetek tényleg feleslegesek az antidepresszáns gyógyszerek, illetve eleinte csak rombolják az ember elméjét?

Figyelt kérdés
Mert nekem most felirta a pszichiáter, de a családom szerint oltári hülyeség beszedni, mert az elmémet egyedül én vagyok képes meggyógyítani semmi és senki más.Valóban úgy érzem, hpgy nagyon letompít. De ha valaki depressziós és szorong (én) azt tényleg ő maga képes meggyógyítani ha nagyon akarja? Mert tanitónő nagynénm szerint a pszihiáter semmit nem tud tenn ha én nem akarom, akkor meg minek járni hozzá? Mi az igaz ebből?
2009. dec. 30. 10:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Szia!Itt mindenki baromsagokat beszel!!!1En egy eve szenvedtem mar sulyos szorongasos depresszioban ,mire rajottek,es elkezdtek kezelni par honapja es hatasos az antidepresszans jobban erzem magam, es nem vagyok olyan idegroncs ,mint elotte, egyaltalan nem tompit le a gyogyszer,ugyanolyan vagyok, mint a regi enem volt,igaz gyogysszer szedes elso honapjaban fura volt picit!!!es meg egy ideig szedem is az biztos.Az aki azt irta ugyanolyan mint a drogok nagyon teved!!!!ezek a gyogyszerek az ingeruletatvivo anyagokat segitik visszapotolni, ami egy mentalis betegnel alaposan lecsokken, tehat ne hasonlitgassak mar 8osztalyos tudatlanok, egy heroinhoz,vagy barmilyen mas droghoz!!Tessek olvasni tobbet!!!21/L
2009. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, tessék olvasni többet..!:

[link]

2009. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
orvosira járok, mellette addiktológiát tanulok. a drogok és az antidepresszánsok hatásmechanizmusa teljesen ugyanaz. maximum az egyik nem engedi bomlani a transzmittereket, a másik maga viselkedik transzmitterként, a harmadik meg serkenti a transzmittertermelést. de mind ugyanaz. de nyilván én 8osztályos tudatlan vagyok.
2009. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
és még azt elmondanám, hogy a drogok nagy többségét antidepresszánsként használtak egy ideig, aztán később rájöttek, hogy túl erős függést okoz. az lsd-t pl elég sokáig alkalmazták gyógyászati célokkal és csak akkor szembesültek a mellékhatásokkal, mikor abba akarták hyagyatni a betegekkel. szerintem is tessék olvasgatni
2009. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Gyógyszerellenes hozzászólása azoknak van rendszerint, akiknek nincs ilyen problémájuk, esetleg még azt is hallották, hogy az ismerősük ismerőse látott valakit, aki emiatt tönkrement.

Én is szedem és sokkal jobb tőle. És nem fogok semmilyen lelki problémákat keresgélni, mert nálam nincs. Miért nem lehet tudomásul venni, hogy az agy is egy szerv, abban is előfordulhat, hogy valamilyen anyag nem megfelelő mennyiségben van jelen, akkor aztán erőlködhetsz, hogy "ne izgulj, szedd össze magad" stb, attól az még úgy marad. Ehhez gyógyszer kell, mint ahogy a magas vérnyomásra, meg sok másra is.

2009. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. Én éppen azért lettem gyógyszerellenes, mert bőségesen van tapasztalatom. Sajnos.
2009. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
És az persze nem is fordulhat elő, hogy rosszat kaptál.
2009. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Az anyukámat 5 napja kezdték el kezelni antidepresszánssal, 2 nap eltelte után nem lehet ráismerni.Egy tiszta elméjű emberből egy teljesen leépült valaki lett, már kommunikálni sem tudunk vele,bamba, nem lehet érteni mit beszél, és ha mégis teljesen összefüggéstelenül.

Na ennyit ezekről a gyógyszerekről, meg a nagy tudású dokikről.


A dolognak egy nyertese van, a győgyszeripar, mert-hogy élete végéig kellene szednie az anyukámnak a gyógyszert,de valószínű le fogom a dokikat állítani.

2010. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsnak 2 nap után még semmilyen hatása nincs. Erről ennyit.
2010. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!