Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tényleg felesleges...

Szerintetek tényleg feleslegesek az antidepresszáns gyógyszerek, illetve eleinte csak rombolják az ember elméjét?

Figyelt kérdés
Mert nekem most felirta a pszichiáter, de a családom szerint oltári hülyeség beszedni, mert az elmémet egyedül én vagyok képes meggyógyítani semmi és senki más.Valóban úgy érzem, hpgy nagyon letompít. De ha valaki depressziós és szorong (én) azt tényleg ő maga képes meggyógyítani ha nagyon akarja? Mert tanitónő nagynénm szerint a pszihiáter semmit nem tud tenn ha én nem akarom, akkor meg minek járni hozzá? Mi az igaz ebből?
2009. dec. 30. 10:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

"az elmémet egyedül én vagyok képes meggyógyítani semmi és senki más"

Na, ez az oltári nagy hülyeség.

Bár én is azt mondom, nem kell feltétlenül egyszerre antidepresszánst szedni, előbb inkább egy pszichológus szolgálatait érdemes segítségül hívni. Mert van olyan helyzet, amikor az ember önmaga, segítség nélkül ha akar sem fog tudni kimászni a gödörből.

És még valami: inkább szedj 1-2 évig antidepresszánst, és élj utána normális életet, mint hogy hátralevő életedet lelki roncsként tengesd.

2009. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Csak te tudsz meggyógyulni, a problémák gyökerét kell megkeresni. Na ez az ami szorongva, depressziósan nem megy. Ilyenkor segíthet a gyógyszer.

Magában a gyógyszer kevés, csak tüneti enyhülést okoz, elhagyása esetén visszatérhet a probléma.

Pszciho terápia, kognitív terápia, és sok minden más is segíthet a probléma gyökerének megtalálásában.

Másik megoldás, hogy megtanulod a szorongást kezelni, ha jön akkor ellazítani magad. Jóga, autogén tréning.

/sorstárs ;)

2009. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen neked is akarnod kell úrrá lenni a depressziódon.De akarattal nem lehet meggyógyulni,legfeljebb elfolytani.Et pedig egy későbbi trauma hatására végzetes következményekkel járhat.A legtöbb öngyikosságot kezeletlen depresszió előzi meg.Ne hagy abba a gyógyszer szedését,és próbálj meg nagad is akarni a gyógyulást.Csak a kettő együtt lehet hatásos.
2009. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm...csak azt nem értem,hogy lehet akkor egy "tanult" okos pedagógusnak ilyen véleménye?Azért bizonytalanodtam el, mert nagyon szeret engem és elég határozottnak tünt...
2009. dec. 30. 10:29
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Pedagógsut ne hasonlítsd össze egy orvossal.

Nagyon hatékonyan tud gyerekeket tanítani, hisz ezt tanulta, ebben van gyakorlata. Viszont nem kapott orvosi képzést, és nem nézte végig több száz/ezer páciens kórtörténetét.

2009. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Manapság az a baj, hogy majdnem minden pszichiáter antidepresszánst ír fel a betegeinek, ahelyett, hogy saját maga foglalkozna komolyabban a lelkével.


Van pár ismerősöm, akik korábban antidepresszáns szereket szedtek, és közvetlen akkor nem volt mellékhatása, de később mindenkinek lett komoly problémája. Az egyik ismerősöm majdnem meghalt, legalább 20-szor műtötték az elmúlt 5 évben, amikor elmúlt az egyik baja, jött a következő, szegény nő teljesen tropára ment.


Szerintem ne szedd be ezeket a gyógyszereket, ettől nem lesz jobb. Ez a tüneteket kezeli, de a probléma gyökere megmarad.

2009. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Szia.

Biztosan lehet haszna ezeknek a gyógyszereknek, de szerintem nem kell egyből minden helyzetben ehhez fordulni.

Tehát szerintem sokkal többet ér egy segítőkész barát, család, életmódváltás, célok kitűzése, stb, mint egy bogyó.

Én is szedtem Xanax-ot, Zoloft-ot meg minden kutyafülét, amiket teljesen feleslegesnek tartok így utólag. Miután bevettem ezeket, énekelgettem, tántorogtam, mint egy részeg, aztán aludtam, mint a bunda. Nem hiszem, hogy ez megoldás...

Tehát, arra akarok kilyukadni, hogy nagyon súlyos depresszió esetén, amikor semmi más nem használ, akkor esetleg lehet, hogy rövid ideig használnak ezek a szerek, de az biztos, hogy aki haláláig ezeket szedi, az nem a saját életét éli...

2009. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

A 10:35 öst nagyon komolyan vedd, hisz több 10 éves kutatást végzett több 1000 pszihiáteren, és abból vonta le az értékes következtetéseit :D ,hogy SZERINTE ne szedd be a gyógyszereket.

Az is érdekes, hogy a mentális beteg ismerősét 20x műtötték 3 havonta, 5 éven át. :D

2009. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, az igazán jó orvosok nem a gyógyszerrel kezdik a lelki eredetű problémák megoldását. és tényleg nem fog tudni semmit se tenni, ha te nem akarod. nagyon elavult nézet az azonnali gyógyszerezés. a világon leggyakrabban felírt gyógyszer altató és nyugtató, depressziót kezelő szerek. és sokan ezen élnek, csakhogy az nem igazán élet. depresszió tipikusan olyan kórkép, ami megfeleő pszichoterápiával, támogatással, minimális gyógyszerezéssel kezelhető. csak egyszerűbb benyugtatózni az embereket, mint foglalkozni velük.

nekem van egy ismerősöm, sokáig drogozott, majd elment elvonóra. ott nem csinálnak mást, mint benyugtatózzák őket 2 hétre, míg az elvonási tünetek tartanak, majd kiteszik őket. ismerősöm azt mondta, csak 1 dologra jött rá ott:a nyugtató és antidepresszáns is van olyan jó, mint a drog. nem kellett mást tennie, mint dokihoz mennie, panaszkodni kicsit és olyan gyógyszert kapott, amilyet csak akart, azonnal írták fel neki. ez csak egy példa persze, de ezek a gyógyszerek drogok, ugyanaz a hatásmechanizmus, talán kisebb elvonási tünetekkel jár, de a lelki függés legalább akkora. csak legális.

ez lelki eredetű probléma nagyobb részt(nem olyan elme-kórkép, ami feltétlen gyógyszeres kezelésre szorul), nagyon sokat tudsz saját magadon segítni. én nem a gyógyszerekhez nyúlnék első körben, hanem elfogadnám a segítséget, amit kapok, elmondanám a pszichiáternek, hogy előbb közelítse meg más oldalról a problémát és csak utána a gyógyszerek. de ehhez akarni is kell, igen. egy orvosis

2009. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2009. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!