Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok küzdeni csak...

Nem akarok küzdeni csak öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem kaptam egy jó szót a szüleimtől, mindig többet vártak és nem tudtam megfelelni nekik. Másfél éve váltak el, azóta apámmal éltem, viszont múlthéten ahogy betöltöttem a 18-at, elküldött azzal az indokkal hogy nincs mit keressek a házban ha nem viszek haza pénzt. Most egy barátomnál élek, de pár nap múlva ki kell költözzek és nincstelen leszek. Önértékelési problémáim is vannak, ha egyedül vagyok mindig sírok. Rengeteget gondolok az öngyilkosságra, nem látok kiutat az egészből. Tudom hogy sokan nem értik meg, de ha az utcára jutok azután hogy a szüleim tömve vannak pénzzel akkor úgy érzem hogy nem sokat érek az életben.

Amikor megpróbáltam elmondani másoknak amit érzek többen ki nevettek, azóta teljesen tönkre mentem.


2014. jún. 11. 18:43
 1/6 A kérdező kommentje:
és ez nem olyan hogy jajj a barátnőm elhagyott, öngyi akarok lenni..itt már tényleg az van hogy az utcán vagyok és egyetlen egy ember sincs aki mellettem áll. Innen nem vagyok képes felállni...
2014. jún. 11. 18:47
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

A szüleid biztos, hogy nem fogadnak vissza? apád oké, hogy kitett, de anyukád? Az utcára kikerülve tényleg nem valószínű, hogy olyan könnyen meg fogod tudni oldani a problémáidat, próbálj valakit szerezni, akihez beköltözhetsz, akár egy másik havert, testvért, rokont (és légy hasznos! Segíts be a háztartásban, tegyél meg mindent azért, hogy ne teherként éljenek meg)

Nem akarok most belefogn abba, hogy nagy szavakkal dobálozzak, és megmondjam neked a tutit, csak azért mert én is voltam már padlón (öngyilkossági kísérletek, zártosztály stb.), de hidd el, hogy tényleg van kiút mindenből, ha ku*va nehezen is, izzadsággal s kemény munkával -út közben bizony buktatókkal) viszont egyet jegyezz meg: csak te tudsz magadon igazán segíteni, csak te tudod irányítani a sorsodat, ne reméld, hogy más kirángat belőle varázsütésre. Írnál kicsit bővebben magadról? (azért szeretnék segíteni, ha tudok, és engeded)

2014. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem szeretnél te küzdeni, azért írtad ki ide ezt a kérdést. És fogsz is tudni. Legrosszabb esetben próbálj keresni egy munkásszállót, ahol ideiglenesen lakhatsz. Vagy ha továbbtanulsz, akkor koleszt. Lehetséges, hogy most nyáron koleszban is lakhatsz olcsón, még úgy is, hogy nem vagy diák. Ezeknek az árát általában bármilyen munka árából ki szokták tudni köhögni az emberek. Menj el dolgozni akárhová, egyelőre ne legyenek nagy igényeid (nem tudom, hol laksz? Pl. Budapesten sok ilyen étteremben és gyorskajáldában felvesznek embereket), azután szerintem az egyetem lehet a cél, feltéve, hogy elég jól érettségiztél. Sokan mondják, hogy hú az egyetem milyen drága, és igaz, hogy vannak költségei, de mégis könnyebb ott a dolgod, mert nyitva áll a (minőségibb) diákmunka lehetősége, amivel néha meglepően sokat is lehet keresni, van ösztöndíj, és végső esetben van diákhitel is, ami nagyon jó dolog, HA PIACKÉPES A SZAKMA, amit választottál. (De csak akkor.)

Gondolkozz el azon is, hogy mik az erősségeid, pl tudnál-e gyerekre vigyázni, gyerekeket korrepetálni valamiből, nyelvet tanítani stb. Ezekkel könnyebb a saját lábadra állni.

2014. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha az egyetemet nem érzed megvalósíthatónak még, akkor valami közép/felsőfokú képzést adó középiskola is megteszi, ahol van koli, és van ösztöndíj. Van jópár ilyen, de ésszel válassz szakmát (ne kereskedelem marketing legyen :)
2014. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Légy talpraesett, pár nap alatt kerits magadnak munkát ha kell föld alól is, ne legyenek igényeid csak a létminimumra, kérd meg a barátod ahol laksz, hogy elsö fizudig maradhass ott. ha nem jön össze menj hivatalrol hivatalra, még nincs megoldás! Adj fel hirdetéseket, nézd az ujságokat, hogy dolgozni szeretnél. Ha lesz munkád, le leszel kötve, visszanyered az önbecsülésed is!!! Fizikai munka meg depresszio ellen a legjobb!!! Rossz világot élünk, de legyél büszkébb és állj talpra. En már 16 évesen is dolgoztam suli mellett. Es sajna vártam mikor szabadulhatok meg a szüleimtöl akik nem a legjobbak voltak hozzám. Másnak is van hasonlo sorsa! Ha akarsz találsz melot! Mindent lehet csak igazán akarni kell!!! Saját sorsodnak meg te vagy a kovácsa! :) Hajrá!!!
2014. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel,nem látom már semminek sem értelmét.
2014. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!