Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől és hogyan kérhetnék...

Kitől és hogyan kérhetnék segítséget? Vagy ez normális? És csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Egy hang beszél hozzám. Rossz dolgokra késztet és aludni sem tudok tőle. Sokszor megzavarodok és pánikolni kezdek, félni, de azt se tudom mitől, ilyenkor nem tudok normálisan beszélni se. A szüleim nem foglalkoznak velem. Fél éve elvittek pszichológushoz a viselkedésem miatt, ahol depressziót állapítottak meg nálam. 3 hónapot töltöttem csoportterápiákon és különböző kezeléseken de egyik sem segített. Nyugtatót szedek, hogy tudjak aludni de attól nappal még beszél hozzám. Az emberek gyakran követnek én pedig eltévedek ismerős helyeken is. Ilyenkor pánikfélelem tör rám. Vagy ez normális? Veletek is előfordult már ilyen? Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 18. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Skizofrénnek tűnsz, pszichiáterhez fordulj.
2014. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na de hogyan? Hol találok eggyáltalán pszichiátert? És mit mondjak?
2014. jún. 18. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy skizofrén, ha az lennél, ezt normálisnak tartanád, és nem gyanakodnál, hogy valami gebasz van.

Lehet, hogy csak sima pszichózis, vagy valami egészen más mentális betegség. Pánikbetegséghez is társulhat pszichózis.

Első lépésként menj el a háziorvoshoz, és mondd el neki ezeket.

Ő majd ellát tanácsokkal, és továbbküld a megfelelő szakemberhez.

2014. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. De lehet, hogy paranoiás skizoaffektív zavarod van.

Na, de én nem vagyok orvos, és nem szeretnék találgatni se.

Felmész a háziorvoshoz, és elmondod amiket a kérdésben is leírtál.

De nyugodj meg, nem kerülsz zárt osztályra, mert a tudatod tisztának tűnik, és gondolkodni és következtetni is tudsz.

2014. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jún. 18. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!