Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt párkapcsolati maximális...

Volt párkapcsolati maximális elhidegülés?

Figyelt kérdés

Volt párkapcsolatomban 4 évig együtt éltem egy nővel

Sok időt töltöttünk együtt a négy év alatt,szerettük és jól megértettük egymást majd egyszer csak külső probléma miatt becsődölt a kapcsolatunk majd szakitottunk


Szakitásunk után több ember is feltünt a szinen és elkezdtek beleszólni ebbe a volt kapcsolatba mindefajta indokkal kapcsolatba amihez nekik közük nem volt


Normál esetben az ember véleményem szerint a volt partnerére úgy emlékszik vissza minthogy eszébe jut az együtt eltöltött időszakból a szép dolgok elsősorban és ha voltak kalandok vagy kellemetlenségek akkor azok is de elsősorban a szépre emlékszik vissza az ember, eszedbe jutnak a szép dolgok meg a múltbeni dolgok a partnerrel de lezártnak tekinti egyébként a kapcsolatot


Nos nekem olyan eset áll fenn, hogy egyáltalán nem tudok visszaemlékezni a szépre ezzel a partneremmel

Sőt nagyon semmire sem az eltöltött négy évből pedig nem azért mintha nem történtek volna szép dolgok a kapcsolatunkban hanem azért mert egyfajta törés alakult ki bennem az újonnan belépő ismerősök miatt akik engem évekig zaklattak a nő miatt


Úgy tekintek a kapcsolatunkra ma már, mintha egy harmadik félként csak végignézem kivűlről a saját emlékeimet amit a nővel töltöttem együtt el, de egyszerüen kihalt belőlem minden érzelem a témában, egyfajta rövidzárlatot produkál az agyam ha erre a témára próbálok emlékezni


Szoktam egyébként a volt partneremmel találkozni azóta is néha, köszönünk egyébként meg beszéltünk is már azóta már de olyan szinten elhidegültem a nőtől, hogy egyszerűen még az a négy év minden együtt töltött napja is megsemmisült bennem teljesen és egyáltalán nem tudok úgy nézni arra a nőre, hogy bármit is egyáltalán érezzek vagy gondoljak róla


Kérdéseim a következők:

a)

Normális ez, hogy érzelem vagy emlékek nélkül gondolok rá?


b)

Normális phszihikai reakció az, hogy a saját emlékeimet egy kivűlálló harmadik félként élem meg mint aki csak végignézte az egészet mint egy filmet?



2014. jún. 19. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, hiszen egy szakítás az egy sokk az elme számára, amit lehet így dolgoz fel.
2014. jún. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. jún. 20. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!