Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom kigyógyítani...

Hogy tudom kigyógyítani édesanyámat a depresszióból pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés

Már évekkel ezelőtt kezdődött ez az egész, de pontosan nem emlékszem honnan indult ki. De ami már napi szinten megy itthon azt már nem lehet elviselni. Az egész napos

dührohamai ha dolgozik hanem, ha nyaralunk hanem, ha hétvége van hanem stb, végig kíséri édesanyámat ez a hangulat ingadozás egyik percben mosolygós második percben úgy ront be a szobámba, mint ha "fölrobbantottam volna a konyhát". Majd mindenkit elutasít magától és bemegy a szobájába édességet enni.

Úgy beszél velem, mint egy kutyával, de még a kutyával is szebben, mint a saját gyerekével...

A vele együtt élőkkel viselkedik így nem csak velem.

Kérlek segítsetek nem tudok már mit tenni.

Orvoshoz meg tuti nem menne el mert én vagyok a hülye és "ő a tökéletesség".



2014. júl. 1. 11:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Értem, rendben, köszönöm szépen a segítséget.

Megpróbálom ezt tenni.

2014. júl. 2. 07:50
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem depressziónak tűnik. Lehet bipoláris, borderline, nárcisztikus. Bármelyik is, szinte biztos, hogy a te személyiségedre, és az egész család rendszerére kihatással van.

A megoldást pl. az is lehet, ha TE fordulsz szakemberhez, és akkor megtanulod kezelni a dolgot - no meg azt is, amit nálad okozott, mert nagy valószínűséggel mindig is ilyen volt, csak nem voltál tudatában, és ezzel kisgyerekkorban súlyos károkat okozhatott benned, amelyeknek talán szintén nem vagy tudatában, de a későbbiekben az életedben érezni fogod a káros hatásait.

Szóval az is egy megoldás, ha te dolgozod át magadban, és attól, hiszed, vagy nem, de ő is változni fog valamennyire. :) (Ezt tapasztalatból írom.)

2014. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!