Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet az ilyen dolgokat...

Hogyan lehet az ilyen dolgokat megfogalmazni, később feldolgozni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor egy eseményhez olyan érzések társulnak, amik "nem lennének odavalóak". Azért raktam idézőjelbe, mert nem véletlenül érezzük ezeket, tehát valahogy mégiscsak odavalóak. Például amikor valakit elhagy a párja hosszú együttélés után, úgy érzi, mintha valakije meghalt volna, hisz egy ember kilépett az életéből, aki addig vele volt. Gyászt érez, pedig nem halt meg senkije. Mindenki látja rajta, hogy nincs jól, és ha a "mi a baj?" kérdésekre azt felelné, hogy "most éppen gyászolok" akkor a fél világ hülyének nézné. És még sok más dolog is van, amit nem lehet egyszerűen úgy elmondani, ahogy az tényleg lezajlik bennünk, mert kívülről teljesen értelmetlennek hangzik. Az én esetemben úgy érzem magam, mint akit agyon vertek. Átaludt éjszaka után is nehezemre esik felkelni, és nem lustaság miatt, csak nincs bennem erő, hogy megmozduljak, nagyon nehezen veszem rá magamat. Néha úgy sétálok napközben is, mint egy élőhalott. Lassan, mint aki vonszolja magát. A látványhoz már tényleg csak lila foltok hiányoznának, pedig nem vertek meg. Csak épp senki sem vesz komolyan sehol. Egyszerű szavakkal is porig aláznak, vagy egy néma, de gúnyos mosollyal. Kibeszélnek, kirekesztenek és én úgy érzem magam, mint akit megvertek. Egyszer meg is kérdezte tőlem egy szomszéd, hogy mi van velem, elestem valahol? Egy segíteni akaró beszélgető társnak hogyan mondanám el, hogy "azt hiszem megvertek, csak közben nem mozgatták a kezüket..." Még azt sem mondhatom, hogy szavakkal vertek, mert sosem szidtak nyílegyenesen. Mindig csak utalgatva egymás között, de úgy, hogy jól halljam és jól tudjam, rólam van szó. Pszichológusnál is voltam már. Próbáltam elmondani neki sok mindent, de nem sikerült. Lehet, hogy jó szakember volt, de nem voltunk egy hullámhosszon valahogy nem értett meg engem.
2014. júl. 10. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyász egy veszteség utáni lelki folyamat. A veszteség nem csak haláleset lehet, hanem szakítás is.


Neked vannak örömeid az életben? sikereid? Barátaid? Tartalmas időtöltésed? Vannak terveid, ambiciózus vagy? Van tartásod és önbecsülésed?

2014. júl. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a felsoroltak közül igen ritkán valósul meg némelyik és csak rövid ideig tart
2014. júl. 10. 01:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor ez az igazi baj! Az ember minél depressziósabb, annál passzívabb, nincs energiája, nincs ereje még ahhoz sem, hogy egyenes tartással és tempósan gyalogoljon.


Jót tenne neked egy szerelem! Abban aztán van mindenféle öröm.

2014. júl. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jól értelek-e, de valami hasonlót én is nagyon gyakran érzek.


Nagyon sok gondolat van a fejünkben, és rettentő gyorsan követik egymást, szavakban nehéz és sokkal lassabb lehet csak megfogalmazni. Én is sokszor gondoltam arra, hogy milyen jó lenne egy "tölcsér", ami a gondolatokat tölti át a másikba, és nem kell "mondatokra lefordítani", mert akkor sokszor úgy érzem, hogy pont a lényeg veszik el.


Reggel én is nehezen térek magamhoz, gyakorlatilag délelőtt is használhatatlan vagyok, igazi éjjeli bagoly életre tértem át. Szerencsére megtehetem, így senki nem "aláz porig" , eszükbe sem jut, még délelőtt sem, ha netán akkor van valami jelenésem. Próbálnák csak meg :) Nekem "jogom" van bárhol álmosan, nyúzottan megjelenni :) Ha zaklatnak, akkor magamhoz térek :) De 12 előtt csak végszükség esetén intézek fontos dolgokat :D


AZ utalásokra meg ne reagálj! Tudod, mindenkivel úgy bánnak, ahogy sugározza magáról, hogy mit vár el. Ha rajtad azt érzik, hogy attól félsz, hogy bántani fognak, akkor bántani fognak. Ha nem ezt sugárzod kifelé, és mégis bántanak, előfordul, akkor peregjen le rólad. Ők ők, te meg te vagy! Miért vennéd fel az ő stílusukat? Pár sikertelen kísérlet után úgyis abba hagyják, ha meg alkalmi ismerősök, akkor tök mindegy. SOk hülye van, nem lehet, és nem is kell védekezni ellenük. Minek? Én leszarom, ha valaki hülyének néz.


42/N

2014. júl. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is pont ezeket éltem át és nagyon hasonlóan gondolkodtam. Sajnos ez borzasztó, amikor utáljátok egymást valakivel, közben meg el kell játszani a szépet és a képébe vigyorogni. PEREGJEN LE RÓLAD MINDEN! Ne a te lelked szenvedjen e gonoszság miatt, ezeknek az embereknek maguknak kell majd elszámolni Isten előtt, de ha te részt veszel a gyűlölködésben, akkor a te lelked is rosszá válik ezáltal. MEGÉRI? Te maradj meg jónak, ne utálj senkit! Ne haragudj rájuk, olyanok amilyenek, az legyen az ők gondjuk hogy bűnös lelkek... elvakítja őket a fekete köd... te mindig légy tiszta és nem vagy egyedül, mert Isten veled van! És ha hozzá fordulsz, le fog minden gonoszság peregni rólad, a szeretet és hit pajzsa által! Én is rosszul reagáltam ezelőtt... de megváltoztam, megerősödtem és sok év után végre úgy érzem, szeretem az embereket. És ezt mindet Istennek köszönhetem! Az Ő szeretete megerősített!

"És hogyha Isten velünk,

Ember mit árthat nekünk,

Mert hogyha Te vagy velünk,

Ki lehet ellenünk?"

Mindig erre gondolj és meglátod hogy megváltozik az életed. Csak higgy és szólítsd!

2014. júl. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!