Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt az apám?...

Miért csinálja ezt az apám? (nem akarja hogy jobban legyek? )

Figyelt kérdés
Már február óta járok pszichológushoz (18 éves lány vagyok), súlyos depresszióval, szorongással, önbizalomhiánnyal és paranoiás is vagyok , vagdosom is magam sajnos. Még mielőtt valaki beszól sose mutogatom, nem figyelemelkeltés. Hetente járok a pszichológusomhoz (amit anyukám fizet!!!). Van, hogy 2-3 hetente megyek ha esetleg a pszichológusomnak máshol is van munkája vagy nyaral vagy bármi egyéb. Apám folyamatosan azt mondogatja, hogy mondjam meg "annak a b*zi pszichológusnak hogy havonta akarok járni" ezt ezekkel a szavakkal. Mondtam neki, hogy de úgy nem történik semmi. Volt már hogy 1 hónap után tudtam csak menni és úgy éreztem elvesztettem a bizalmam felé és nehezebben is ment akkor a beszélgetés. Úgy érzem mintha apám nem akarná, hogy jobban legyek és meggyógyuljak. Folyamatosan csak belémköt, agresszív (mint régen is. Ez is egy fő probléma). Amikor elkérem a pénzt (eddig 2x fordult elő amikor anya nem tudta odaadni mert apámnak valami tartozását kellet befizetnie..) és akkor puffogott, hogy elege van ebből. Mindenünk megvan. Nincs hitelünk meg semmi sem. Mindig van főtt ételünk is, szóval tényleg nem szenvedünk hiányt semmiben. Apám viszont szeret egymagában elmenni gyrost enni és egyéb finomságokat. Magának megvesz mindent, nekünk semmit. Képes annyira agresszívá válni attól ha mondjuk valaki megette pl a sajtot, hogy azt mondja megöl minket és 2 napig csak üvölt. A szüleim együtt élnek. Én szeretek a pszichológusomhoz járni mert segít és jó és anya és a nővérem megértő de apa nem és ettől igazából bűntudatom van. És azt érzem, hogy akkor inkább maradjak beteg de nem akarok járni :'( folyamatosan csak az öngyilkosság jár a fejemben. Miért ccsinálja ezt? Mással is volt ilyen?

2014. júl. 23. 21:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Apukád egy bántalmazó ember, lehet, hogy PTSD-d is van.

Szerintem egyrészt miatta is kell járnod, mert amit művel, attól mindenki rosszul érezné magát.

2014. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

De belőlünk lesznek a legjobb szülők ugye bár? :)

Mert nem akarjuk hogy a gyerekeink azokon menjenek át, mint mi megyünk.

2014. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Módosítsunk, belőlünk LENNE a legjobb szülő, ha eljutnánk odáig. Ez egy lelkileg sérült, esetleg kapcsolatokat nagyon nehezen kialakító, depressziótól szenvedő embernek nem egy sétagalopp, enyhén szólva. Minket a társadalom is hajlamos kirekeszteni, és mint a fenti ábra is mutatja, akkor jönnek az öngyilkos gondolatokat, magunkba fordulás, önostorozás, ami tovább rontja a helyzetet.


Ja, és ahogy ismét csak a fenti ábra és az én esetem mutatja, a kedves nők (tisztelet, ha van kivétel) előbb pottyantanak 3 gyereket a teljesen alkalmatlan, agresszív, önző férfinak, minthogy szóba álljanak egy depis, visszahúzódó, szerény fiúval. Aztán persze telesírják a gyk-t, hogy nincs normális férfi a világon, meg rinyálnak a barátnőiknek, de legközelebb ugyanúgy a tahót fogják választani. Természetes kiválasztódás...

2014. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Átérzem a helyzetet. Apámnak se jó semmi amit én csinálok. Mindig csak kovetelőzik, ha valami nem jó akkor meg ordítozik. Hazajár hogy legyen hol aludjon, de anyuhoz se szol egy szot se. Én azt tudom javasolni, hogy engedd el a füled mellett a beszólásit. Ne foglalkozz vele, mert csak rosszabb lesz. Próbáld meg kerülni. Nekem segített. Remélem neked is fog. L
2014. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!