Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. lelki baj 13 éves...

S. O. S. lelki baj 13 éves lány. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

már első óta magántanuló vagyok a városból SENKIT nem ismerek! nagyon idegesít amikor az emberek szomszédok vagy akárki beszél valamiről és én mukkot sem értek belőle! amúgy azért vagyok magántanuló mert szívbeteg vagyok... na de így? hát én meg fogok őrülni ha még egy évet magántanuló ként kell töltenem! beleőrülök a magányba! a szüleimmel már beszéltem anyám mondta hogy majd beszél az igazgatóval de azóta is egy nagy SEMMI!!! még biciklizni sem tudok! egyedül még az utcán kívülre sem mentem! sőt! olyan se volt soha hogy az utca végére megyek! a bátyáim folyton piszkálnak. és az a gáz hogy így út tűnik mintha elkényeztetett p. lennék de én... úgy akarok élni ahogyan minden normális gyerek én így meghalok! mit tudnék csinálni? amúgy az szokott általában lenni hogy neten barátkozok van is egy barátnőm de ritkán beszélek vele. egyébként az egész család azt mondja nekem a számítógép a legfontosabb... de most komolyan mit csináljak? anyu elfoglalt apu vagy dolgozik vagy elfoglalt bátyáim utálják ha koslatok utánuk és még föl vannak háborodva ha itt a gépnél vagy a tévénél töltöm a napot! utoljára 11 évesen játszottak velem. meg minden. egyszerűen csak lesulytanak a magánnyal! és úgy érzem hogy senkim sincs ezen a nyomorult világon! csak magamra számíthatok! amúgy meg hát ja... anyu elég érdekes.. decemberben voltunk a "proffnál" és azt mondta hogy ússzak hogy erősödjenek a mellizmok és a szív. ok... de anyu meg mit mondott nekem? MAJD LABDÁZUNK! NORMÁLIS? az neki testmozgás? és egyszerűen folyton keresztbe tesz nekem. mindig csak ez van! sosem az ami az én egészségemet javítaná hanem az amit ő akar... mit csináljak? önbizalmam egyébként nincsen egyáltalán! egyszer volt amikor felemeltem a hangom akkor sem történt semmi... egyszerűen letojják hogy én mit érzek és élik a saját életüket! már ELEGEM! mit tudnék csinálni? én amúgy már úgy érzem hogy az lenne a legjobb ha az egész család pszichológushoz menne... még 1 idegenben is jobban megbízok mint a családomban... szóval mi legyen?


13 lány


2010. jan. 10. 12:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Én általánosban kiközösített voltam, nem voltak barátaim, pedig semmi okuk nem volt rá. Aztán középsuliba kerültem, senki nem ismert senkit, mindenki idegen volt, és egy nagyon jó társaság alakult ki. :) Régen utáltam suliba járni, most meg imádok, mert nagyon jó fejek a barátaim. És sok olyan gyerek van, hogy elköltöznek egy másik városba, ahol új iskolába kezd járni. Akkor is furi az egész, mert egy összeszokott osztályba hirtelen egy idegen kerül be. :) Nálunk is volt sokszor, hogy új osztálytársunk lett, mi pl. mindig azon voltunk, hogy könnyen illeszkedjen, barátkoztunk vele, hogy ne legyen neki kellemetlen. :) Általában jól sült el. :)
2010. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
jó köszi... de ők már voltak közösségben én meg az egész életem a házunkban éltem le!
2010. jan. 10. 14:16
 13/28 anonim ***** válasza:
13 évesen mindenki úgy látja, hogy utálják a szülei. Ha a szüleid nem akarják hogy neten barátkozz, akkor pl. erről az oldalról sem tudnak? Vagy ott állnak fölötted ha netezel? mert pl. csethez nem kell msn.
2010. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
nem tudnak erről az oldalról amúgy mondd már elolvastad a többi részt? nem fogod föl hogy a szüleim lelkileg kínoznak?
2010. jan. 10. 14:22
 15/28 anonim ***** válasza:
Elolvastam, de nem látom kínzásnak. Aggódnak érted és lehet hogy nem jól csinálnak sok dolgot, de azért ez a lelki kínzástól messze van. Tudom milyen az, hogy betegen aggódnak értem, átéltem egész gyerekkoromban, sokszor még ma is, de nagy részét nyavalygásnak látom annak amit leírsz. Ha megsértődsz rám, akkor sajnálom, de ez van.
2010. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
és mondd! te kimehettél az utcára? te neked voltak barátaid? te mentél iskolába? gondolom igen! én viszont nem!
2010. jan. 10. 14:35
 17/28 anonim ***** válasza:
Olyan a betegséged hogy nem tudnál suliba járni? (nem néztem utána hogy pontosan mi is ez, nincs kedvem most keresgélni.)
2010. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Igen, járhattam, de az sem volt könnyű, hogy csúfoltak egy csomót a betegségem miatt, nem futkoshattam a többi gyerekkel, egy csomó mindenben nem vehettem részt. Ha túllátnál azon hogy jaj, én szegény gyerek, akit mennyire bántanak, akkor te sem látnád ilyen katasztrofálisan a helyzetet. Nem könnyű ahogy élsz, de sokat segítene valami közösség, hogy ne csak magaddal foglalkozz. Sehova nem járhatsz el? Akár olyan helyre, ahol ha beteg gyerekek is vannak, de nem egyedül lennél?
2010. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Arra továbbra sem válaszoltál, hogy nem tudnál-e suliba járni?
2010. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Szerintetek tudom? most írtam hogy a szüleim 1 szót sem mondtak a betegségről és a suliról! én nem tudom!


amúgy igen én SEHOVÁ nem jártam! még az utcára SEM mehetek ki! semmi!

2010. jan. 10. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!