Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki szuicid...

Van itt valaki, aki szuicid hajlamokkal küzd/küzdött? Hogy úgy érezte az élete minden területen romokban hever és rossz az egész élete? Ha igen, nektek mi segít/segített kitartani? 19/L

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 18:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen. K*rv@ nehéz olyan barátokat, vagy párt találni, akinek lehet beszélni azokról a gondokról, amik igazán nyomják a lelkedet. A mai társadalomban szégyen, ha valaki felvállalja a gyengeségeit. De fel a fejjel, hidd el lehetne rosszabb, használd ki, hogy nő vagy. Én mit mondjak? Kicsit idősebb vagyok nálad, ronda fej, csontsovány test (éljen a genetika), introvertált személyiség, a gyerekkori traumák miatt 0 önértékelés, 0 önbizalom, illetve abszolút 0 tapasztalat a nőkkel kapcsolatban is + túlérzékenység. Egy nőnél simán belefér az elesettség a "szerepébe", hidd el lesz olyan férfi, akinek ez (is) fog tetszeni benned. Viszont ezekkel a tulajdonságokkal én tényleg felköthetem magam, úgyse leszek sose a boldogság közelébe se.
2014. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia!



Én is hasonlókon mentem keresztűl.


Elsősorban a zene segít néha, de az sem mindig.


Római katolikus voltam addig a pontig míg ateista nem lettem.


Ez olyan 12 éves korom körül lehetett, mikor egyszerre veszítettem el a nagyapám (agydaganat) és a fiát (nagybátyám, szívinfarktus).


Most legutóbb a nagyit, ahol én fedeztem fel hogy haldoklik, én hívtam a mentőket. Akik nekem mondták hogy meghalt és tudok-e hozni egy lepedőt. Később apám engem okolt a nagyi haláláért, emiatt össze is verekedtünk.


Nemtudok hinni Istenben,úgy hogy közelről láttam valakit meghalni. Úgy vélem halál után nincs semmi, csak az üresség, mikor álom nélkül mélyen alszol, csak már soha nem ébredsz fel.


Nem telik úgy el nap mikor nem gondolok a saját halálomra, úgy mégnehezebb hogy fegyverrel dolgozom.

2014. júl. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Isten létére a világ megfigyeléséből lehet következtetni, melyben bonyolult rendszerek vannak. Pl. biokémia, az emberi test felépítése (ha megnézed az akrobatákat, csoda, hogy mi mindenre képes az emberi test), stb. Ezeket a bonyolult és összehangolt rendszereket egy magasrendű intelligencia hozta létre. Egyszerű részecskék egymásra hatása eredményeként nem jöhet létre ilyen magasan szervezett rendszer. Nem az egyszerű részecskék és sejtek intelligenciájának köszönhető, ami a világban van.

Az Alkotó, amellett, hogy intelligens tervező, van szépérzéke, ezt is a természeti világ (tengerek, hegyvidék, stb.) megfigyeléséből vonhatjuk le.

Érdemes megnézni alábbi videóból, pl. 30:55-34:53 rész, a DNS-ről:

God of Wonders

http://www.youtube.com/watch?v=vvVt4lDSPeY

2014. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Folyt.

Egy magas intelligenciának viszont része kell, hogy legyen a magas erkölcsiség is! Itt viszont mintha valami probléma lenne, hiszen e világban rengeteg igazságtalanság van, elsősorban az emberek között.

Hogy lehet, hogy Isten Jó, a világban mégis annyi szörnyűség és igazságtalanság van?


A keresztény tanítás szerint ez azért van, mert Sátán fellázadt Isten ellen és magával rántotta az embert. Jelenlegi világunkban az ember magára van hagyva, s ráadásul Sátán ármánykodásának is ki van téve:

Eféz.

2,1 Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2,2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a LEVEGŐBELI HATALMASSÁG FEJEDELME szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;


6,12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, MELYEK A MAGASSÁGBAN VANNAK.


Isten viszont nem hagyta el örökre teremtményét. Megváltásterve szerint elküldte Fiát, hogy aki hisz Benne, az bűnei bocsánatát nyeri és örök életet.

2014. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, de szerintem létezhet földönkívüli létforma, de még ha fejlettebb is akkor sem tudnék Istenként gondolni rá.


Én má nem tudok hinni ebben a több mint kétezer éves mesében.


De hagy linkeljek én is valamit.


[link]

2014. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem a mese a lenyeg.Ezek szimbolikus jellegu tanitasok.Alapveto igazsagokat foglalnak ossze,amiket minden ember ismer szuletesetol kezdve.Csak jozan paraszti esz kell hozza.Mindenki a jora torekszik alapvetoen,kiveve ha olyan mentalis betegsege van.De az onzoseg,penzehseg,hatalom elteriti az embert.En egy felsobb eroben hiszek.Hivhatjuk akar Istennek,akar Allahnak,akar Brahma,ugyanaz a lenyeg.
2014. júl. 30. 15:05
 17/22 anonim ***** válasza:

#15

A Zeitgeist film leleplezéséről és hamis állításairól is lehet találni bőven anyagot. A pénzvilág manipulációinak bemutatását – amelynek van valóságalapja - összemossa a keresztény vallás támadásával és olyanokat állít, hogy pl. Jézus nem is létezett, és a kereszténység a napimádat egy variánsa.

Magyarul itt olvasható a film kritikája:

[link]


Kedves Kérdező, ez jó, hogy hiszel benne hogy van egy Teremtő.

Ha megkérdezik, miért hiteles a Biblia, miért Isten által ihletett?

A válasz, hogy a Bibliát Jézus Krisztus személye hitelesíti. Aki:

1) magasrendű erkölcsi tanító volt, kiemelkedik közülük (a szeretetet állította legfőbb értéknek)

2) csodákat tett pl. feltámasztott embereket, betegeket gyógyított, születésétől vak szemét megnyitotta, feltámadt stb.

3) próféciákat teljesített be*

Továbbá ezt mondta:

Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. Jn 14,6

Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. Mindaz, a ki az igazságból való, hallgat az én szómra.


*Mik.

5,2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, a ki uralkodó az Izráelen; a kinek származása ELEITŐL FOGVA, ÖRÖKTŐL FOGVA VAN.

stb.

2014. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A Zeitgeist-ra visszatérve, az „összeesküvés-elméleteknek” van alapja, csak nem mindegyik mutat rá a lényegre. Az új világrendben nincs helye a kereszténységnek, amely a kizárólagosság igényével lép fel - ld. fenti idézet Jézustól.


Alábbiakban linkelek néhány klasszikust. Sajnos ezeket nem fordítják le magyarra:


Aquarius; The Age of Evil

http://www.youtube.com/watch?v=YdoB7SZMjE8

Megiddo: The March to Armageddon

http://www.youtube.com/watch?v=azcdYDnsU4Y

Megiddo II The New Age

http://www.youtube.com/watch?v=4XIkqGE21-0

Age of Deceit: Fallen Angels and the New World Order

http://www.youtube.com/watch?v=tZWcNwx7XiI

ez a sorozat is jó:

Know Your Enemy (Part 66 - Alice A Bailey)

http://www.youtube.com/watch?v=fDlDdIFgv4w


Ezek keresztény szemszögből mutatják be az „összeesküvés elméleteket”, amelyek mint kiderül, nem is alaptalanok, épp spirituális szemszögből kapnak értelmet. Tehát nem ott kell megállni –mint pl. a Zeitgeist típusú filmek teszik-, hogy van néhány gazdag és hatalomvágyó ember a háttérben és ők alakították ki az igazságtalan pénzügyi rendszert… hanem ettől többről van szó!

2014. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Csak egy kerdesem lenne kedves valaszolok,csak egyetlen.:D Ez a sok osszeeskuves elmelet,vallasi meggyozodes,hogy a fenebe kapcsolodik az en kerdesemhez?:D Kedves toletek,hogy leirjatok a nezeteiteket,de nem a vallas kategoriaban tettem fel ezt a kerdest.:D
2014. júl. 30. 19:35
 20/22 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a 4-es hsz-ben írtam le, hogy nekem a kereszténység segített az öngyilkossági gondolatok legyőzésében. Már kb. 26 éves koromtól kereszténynek gondoltam magam, de csak 30 évesen jöttem rá, hogy segítséget is kérhetek Istentől :), és hogy egyáltalán mi a hit.


Korábban sok kudarc ért, sokszor feladtam dolgokat. Van egy rossz tulajdonságom, hogy néha rámtör a borúlátás, és hogy felrúgok dolgokat, azt gondolom, úgy sincs esélyem, nincs értelme végigcsinálni. Az is közrejátszott, hogy szorongó vagyok és ez még pluszba sok energiát kivett, s a borúlátás felé terelt. Évekig voltak öngyilkossági gondolataim, ami akkor súlyosbodott, mikor egy munkahelyet 2 nap után otthagytam. Ekkor kerültem a legmélyebbre, fennált az ögy. veszélye, sőt volt egy kísérletem is, amiből megmentettem magam végül.

E teljes mélyponton kezdtem olvasgatni a Zsoltárok könyvét.


Akkor tört meg ez a korábbi önsorsrontásom, amikor rájöttem, hogy nem szabad feladni a dogokat, célokat, mert nem a vak véletlen irányítja a sorsomat, ha Istenben bízom. Tehát ha legyőzöm a borúlátást és végigcsinálom, lesz eredménye, fogok tudni boldogulni. Amit ilyen virágnyelven körülírtam az a pályaválasztás és a munkahely találás gondjai, amellyel nekem több gondom és nehézségem akadt mint az átlagnak.

16 éves koromtól felefele egészen 30 egykét évesig sokat szenvedtem. Ha vissszagondolok rá, szégyellem, hogy ennyire BUTA és TUDATLAN voltam! Bárcsak hamarabb rájöttem volna erre, amit most tudok. Peresze ez a kereszténységre rákattanás nem egy hirtelen felismerés, „menekülés”, hiszen már 16 éves koromtól érdekelt ez a téma, hogy milyen világképet válasszak, elkezdtem eljárogatni könyvtárba, olvasgattam pszichológia, vallás, filozófia témakörben. Annyi haszna volt, hogy mára már van ítélőképességem, el tudom helyezni a dolgokat, ha hallok, olvasok valamit.

2014. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!