Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom feldolgozni, hogy...

Nem tudom feldolgozni, hogy felnőttem!?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy körülöttem minden megváltozott, mindenki megöregszik, szeretteim, ismerőseim halnak meg, egyre több a felelősség. Szinte minden nap sírok emiatt. Ránézek valamilyen képre, tárgyra és eszembe jut, hogy már semmi sem lesz olyan mint régen. Arra gondolok, hogy a szüleim, barátaim egyszer meghalnak és én egyedül fogok lenni és nem fogom tudni feldolgozni a hiányukat. A napokban jöttem rá, hogy nekem szociális fóbiám van. Rettegek amikor beszélek, megyek, írok, háttal vagyok valakinek, néznek valaki kinevet mert hülyén csinálok valamit vagy félrebeszélek. Ilyenkor remegek, leizzadok, elpirulok, melegem lesz. Nem szeretek a középpontban lenni, mert akkor is olyan mintha mindenki arra várna, hogy valami olyan dolgot mondok amit ki lehet nevetni. Félek egyedül elmenni itthonról, telefonálni, buszjegyet venni, ha jönnek hozzánk félek ajtót nyitni. Rettegek már a gondolattól is, hogy magamra hagynak és én bele fogok őrülni a magányba.

Egy fiatal lány vagyok, mit tehetnék? Pszichológushoz nem szeretnék járni, mert senki nem tudja a családban, hogy mit érzek valójában és ők is mindig kinevetnek ha van valami bajom. Félek, mert jól élünk, van barátom, barátaim konkrétan semmi rosszat nem kéne éreznem, de mégis.


2014. aug. 3. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szó szerint leírtad, amit én is érzek! Ugyanezen megyek keresztül hónapok óta szorongok. Már sok mindenkit elvesztettem, egyik nagyszülőm sem él már, apukám sem, egyedül anyukám van (akit már betegesen féltek mindentől, hogy elveszítem stb.), meg a párom. Szociális fóbiám is van,pl: egy hivatalos ügy elintézése számomra nagyon megterhelő lelkileg, pánikolok olyanon, ami más embernek természetes. Nem ért meg senki, a párom szerint nem tudom feldolgozni, hogy átléptem egy következő generációba, és s dolgok változnak, szembe kell nézni az elmúlással, és önállósodni. De még fel sem dolgoztam az egyik halálesetet a családban, jött a másik, szerintem tele vagyok elfojtással. Már elköltöztem onnan, ahol felnőttem, és a múltkor amikor arra jártunk, gyakorlatilag rámzúdult millió emlék, jók, rosszak, mindegy volt, szenvedtem tőlük, sírtam.

Látod nem vagy egyedül, lehet, hogy természetes, hogy ezt érezzük, de én is szeretném tudni, mit tehetnék pszichológuson kívül, mert pénzem nem sok van. Attól tartok erre csak az idő a megoldás, egyedül kell megoldanom, de egyre rosszabb, komolyan. Szóval én is csatlakoznék, és szívesen venném a tanácsokat, ahogy a kérdező, ha szabad ilyet írni.

2014. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, bár nekem más "bajom" van.

Szerintem próbálj valahogy felülkerekedni rajta. Bár nem ismerem a családod, de ha megértőek, biztosan nem fognak kinevetni téged!

2014. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele...leggtöbbször még jó,mert ha intézkedni kell vagy ilyesmi akkor megkérem páromat és akkor nem kell nekem...de ha tudom,hogy valamit nekem fog kellenni előre rosszul vagyok...de próbálok nem erre figyelni és leküzdeni,nem tartom magam betegnek, mert szerintem ha azt tenném még rosszabb lenne a helyzet
2014. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Pszichológushoz nem szeretnék járni, mert senki nem tudja a családban, hogy mit érzek valójában és ők is mindig kinevetnek ha van valami bajom."


Jól teszed. Pszichológushoz nem is szabad ilyen komoly gonddal menni, csakis pszichiáterhez.

2014. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a felnövős dolog nekem sem jön be :( Itt állok a két korszak határán és ugyan már 14 éves korom óta magam intéztem a dolgaimat, meg elég felnőttesen kezeltek a szüleim, hirtelen "anyás" lettem, nem vagyok képes egyedül intézni a dolgaimat, azt sem tudom, hogyan kezdem az idei egyetemi évemet. Ráadásul még elkeserítőbbé teszia helyzetemet, hogy fogalmam sincs, mivel akarok foglalkozni, hová tart az életem. Nem látok magam előtt célt, pedig igyekeztem kitűzni valami apróságot akár, de nem... Már nem igénylem a hajnalig tartó bulizásokat, nem szívesen járok el itthonról, néha csak egy beszélgetős sétára lenne kedvem, de a barátaim meg ezt nem értik meg...
2014. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 VálaszVálaszoló válasza:

Gondold azt hogy elmúlott. Azt hogy elmúlott az hogy így gondolkodsz , nekem sikerült így kilábalnom depresszióbol.

Énis így voltam. Nagyon rossz tudom. De szard le!

Azt is hogy van e halál után valami mert amíg ezen gondolkodsz addig időt pazarolsz az életedből s lerontod a minőségét, szóval ilyenkor mindig kicsit megölöd magad, hagyd abba! menni fog! :) 19/f ja és Ne hidd hogy pszihológiai bajod van , ezt csak kitalálják a pszihológusok hogy eladhassanak neked valami drogot.

Ja és ha félsz új dolgoktól az természetes reakció,

és azt jelenti hogy az amigdalád gyerekkorodban jól kifejlődött azaz a szüleid figyeltek rád gyerekkorodban és kaptál szeretetet. Ezért lehet hogy több empátiát is érzel mások iránt azaz félsz megsérteni másokat.

Valószínűleg magasabb is az iq-d mint az átlagnak de feledékeny vagy mert aki fél az rosszat él meg gondolatban ezért az agy természetesen elkezdi beindítani a feledékenységet. A félelem az az érzés mikor a gyengeség elhagyja a lelked! :D ezt vésd be!!!

Sok sikert az élethez!

2014. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én még nem nagyon hallottam szociális fóbiát elmúlni magától, ha meg is tanulod a társas érintkezést felnőtt módon, akkor is mindig benned lesz a félsz, csak elfojtva, ezért majd később ilyen pánikbetegségben is kiújulhat, amikor kivül már erős vagy, de belül még riadt. nem mondom hogy ez lesz, de benne van a pakliban. azért kell a gyökeret kezelni, és ha lehet, minél előbb. egy 2o éves körüli fiatalt még sokkal könnyebb visszalenditeni a rendes kerékvágásba, mint egy 35 éves érett személyiséget aki a fél életét már elfojtotta magában. csak kemény feltárós terápiával lehetséges. de ti tudjátok, hogy mit csináltok, én nem mondom hogy tegyétek ezt vagy azt. azt se merem mondani, hogy ez nem probléma, és majd kinövitek, mert ha meg nem, akkor később ez sokkal durvább formában jelentkezik.
2014. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Felnottetek. Itt az ideje elni a valo eletet. En is atmentem azon amin ti. Nagyon durva volt mikor az ugyeimet el kellett inteznem. Folyton szorongasos panikroham jott at. Aztan el kezdtem ezekrol olvasni. A multat a hatam mogott hagyni. Mert ha mindig abban elsz ott is maradsz. Es sose kerjetek meg mast hogy helyettetek intezzek el a dolgaitokat. Gyozzetek le a felelmeiteket. Mi lesz ha egyszer egyedul maradtok? Hogyan fogjatok letenni a jogositvanyt? Hogyan fogjatok igy a jovoben elintezni az eskuvotok lebonyolitasat? Vagy majd ha lesznek gyerekeitek. Gondoljatok elore, a jovobe es ne vissza.
2014. okt. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!