Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Falcolás, szuicid gondolatok....

Falcolás, szuicid gondolatok. Hogyan szálljak ki? Neked hogyan sikerült, ha sikerült?

Figyelt kérdés
A vagdosás miatt lassan tönkremegy a párkapcsolatom. Kétségbe vagyok esve. Nem látom a kiutat. Valaki hasonló cipőben? Szívesen hallgatnék meg tapasztalatokat, tanácsokat L

2014. aug. 3. 17:08
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Bár nem vagdostam magam, de ezek segítettek, amikor tényleg a legmélyebben voltam (szuicid gondolatokkal körítve):

-sírás

-negatív érzelmek megengedése (szomorúság, düh stb.)

-természet, kutya

-kiülni egy padra és csak ott ülni órákig semmit sem téve

-most te vagy a fontos nem a párkapcsolatod


+szuicid gondolatok felmerülésénél pszichológust ajánlott felkeresni

2014. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MOndjuk nem vagdostam magamat, de más mentális gondjaim voltak.


Azt be tudod azonosítani, hogy mi késztet a vagdosásra? Mármint mi váltja ki, pl. munkahelyi stressz, tornyosuló feladatok, ilyesmi...

2014. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Leggyakoribb kiváltó oka a vágásoknak az, hogy attól a kis fájdalomtól és ahogyan látom hogy lassan csorog, majd csepeg a vér, teljesen megnyugszom. Bármennyire is legyek ideges iskola, szülők, vagy bármi miatt, a falcolástól egy varázsütésre mintha eltűnnének a gondjaim. Csak a vérre figyelek, arra, hogy felgyorsul a szívverésem és ahogy kicsordul a vér, úgy tűnnek el a gondjaim.

Tudom hogy ez nem jó megoldás, hiszen akkor nem is írtam volna ki ezt a kérdést. Próbálom megélni az érzéseket, de miért szenvednék, ha egy vágással megszakíthatom a fájdalmat? Az öngyilkossági gondolatok viszont megijesztenek. Befészkelték magukat a fejembe. Nem tudom hogyan szabaduljak tőlük.

2014. aug. 3. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, kitartás és valaki, akivel őszinte tudsz lenni és mindent el tudsz neki mondani.

Ha visszaesel, és megvágod magad, ne kezeld kudarcként, mert visszaesni teljesen normális. Én is 3 éve abbahagytam, azóta is visszaesek néha, de egyre ritkábban. :)

Ha rád jön, akkor sikíts, kiabálj, rajzolj, írj, hallgass valami hörgős zenét, hívj fel valakit telefonon, akivel tudsz beszélni, ugrálj. A lényeg, hogy vezesd le a feszültséget.

2014. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló, nekem a családi gondok hozták ki, a szüleim baromsága, éveken keresztül hallgatni, tűrni, az sem segített, hogy vidéken éltünk a világ végén egy faluban. Nekem a VÁLTOZÁS oldotta meg és neked is erre van szükséged. Költözz. Új város vagy új ország, új kihívások, új emberek körülötted.
2014. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el sportolni. Az is tud fájni (de még mennyire!), cserébe viszont egészséges és feszültséglevezetésnek legalább olyan jó. Komolyan, hamar rá fogsz jönni, hogy életed egyik legjobb döntése volt. Ráadásul ha csapatsportot vagy küzdősportot választasz (utóbbit különösen ajánlom, az önvédelmi képességek is jól jöhetnek), akkor az új társaság is segíthet, hogy jobban érezd magad a bőrödben.
2014. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszichológusra van szükséged,vagy inkább pszichiáterre.

Nem kell félni tőle.

A csoport terápiákon pedig megismerhetsz hasonló embereket, látod majd hogy nem vagy egyedül a problémáddal.

Én a helyi kórházat kerestem fel. meglepődtem mennyi fiatal jár oda. egyáltalán nem szégyen. Azóta megnyíltam, és rájöttem,hogy nem cserélnék a többiekkel akiket megismertem ott. Merj elmenni,hidd el sokat segít majd.

Jah és csatlakozom az előttem szólóhoz.

Én női boxra járok,. nagyon nagyon sokat segített.

2014. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
teljesen meg tudlak érteni. Vagdostam magam,nem vagyok rá büszke írj ha gondolod
2014. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!