Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton szétszórt, figyelemzav...

Folyton szétszórt, figyelemzavaros és mindig késő felnőtteknek milyen munka való? Fiam figyelemzavaros

Figyelt kérdés

A fiam 19 éves és három éve ADHD-t hiperaktivitást és figyelemhiányt diagnosztizáltak nála gyermekpszichiátrián. Gyógyszert elutasította, pszichoterápia nem használt neki. Kirúgták az iskolájából a bukdácsolása és a folyamatos tanárokkal való összeütközései miatt. Végül másik iskolába került (Szkk-ba) és ott szerezte meg az érettségit. Most egy évig itthon volt de unatkozott folyamatosan. Nem találja a helyét. Dolgozni nem akar azt mondja hogy amíg eltartjuk minek törje magát??! Na most idén szeptemberben beiratkozik OKJ tanfolyamra masszőrnek. De hogyan fogja ott megállni a helyét? Ezt nem tudom végül is a szakmáját ő találta ki hogy ez akar lenni sportmasszőr de én nem tudom hogy lehetne jó szakember amilyen szeleburdi meg figyelmetlen.


Néha kilátástalannak érzem a helyzetét folyton mondom neki hogy menjen el pszichiáterhez íratni fel gyógyszert de makacs. Nem akarja hogy zombi legyen. De én meg a pörgésétől meg a drámáitól vagyok kiakadva. Nem tudom mi lesz így vele!! Már én szedek nyugtatót mert amit miatta át kellett élnem eddig az rémálom volt. Feláldozom érte az életem de nem látok semmi fejlődést, javulást.


Itthon is gondok vannak vele. Kiabál, ordítozik. Semmi se jegyez meg ha mondom neki vegyen 5 kiló krumplit tíz kilót vesz. Nem zárja be az ajtót, az ételt amit csinál leégeti. A szobájában cigizik és kiégette már az ágyát. Két testvére van mind a kettővel folyamatosan verekszik, veszekszik. Nem lehet elvinni sehová moziba, színházba mindenre ráun 20 perc alatt és jelenetet rendez. Az ujjait mozgatja folyton, nem tud megülni a széken vendégségben folyton fickározik a széken. Rokonok mondják hogy milyen jó fiam van de az csak a látszat. Ha vele laknának hát azt hiszem megőrülnének.


Na szóval a kérdésem az lenne hogy milyen szakma illik egy ilyen temperamentumú fiatalhoz?



2014. aug. 20. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia!Részvétem!De mi történt vele?
2020. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Szia! Átszaladt az úton, ment dolgozni. Egy autó elgázolta.
2020. okt. 28. 19:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Részvétem...


ADHD val sajnos történnek hasonlók

2020. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!