Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számithatok a Pszichiátri...

Mire számithatok a Pszichiátrián? Elmentem az orvoshoz és kaptam beutalot, mert van pár fóbiám föként szociál fóbia. Gyogyszereket fogok kapni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 19:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%
"mint ha lázad van, akkor gyógyszerrel leviszed" a lázat sem kell lenyomni (40°-ig), kedves előző. Az azért van, hogy az immunrendszer maga lépjen fel és gyógyítson.
2014. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem 40 fokig, mert az már kontrollálhatatlan, hanem 38,5-ig. Mérlegelni kell, melyik a hasznosabb megoldás.

A képeidről: nem veheted magadra a világ baját, ha tudsz, segíts másoknak, ha nem tudsz, ne keserítsd szándékosan magad, mert az nem visz előre.

Egyébként meg nyiss egy másik kérdést, ha eszmét akarsz cserélni, mert ez a kérdés nem erről szól.

2014. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%
hát miről szól? arról hogy lepontozol, mert megpróbálom felvázolni, milyen ha most feladja magát? Egyszer kell ezt elkezdeni. Most még nem késő.
2014. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Na belépek a vitába, mielőtt szegény kérdezőt megőrjíti ez a hülye.


Lehetséges, hogy kapsz gyógyszert. Nem fognak letompítani, nem leszel zombi sem. Csak annyit adnak, amennyi oldja a szorongásodat, de ez sem szükségszerű, van, ahol nem szeretnek rögtön gyógyszerrel kezdeni. De ha igen, attól sem kell félni, jobban fogod érezni tőle magad átmenetileg, feloldódsz, így hatékonyabban veszel részt a pszichoterápián, ami pedig hosszútávú enyhülést hoz.


Ennek a hülyének aki írogat, biztos, hogy soha sem volt még szorongása, se semmi egyéb hasonló problémája. Én évek óta küzdök poszttraumás stresszel, szóval egy kicsit talán jobban tudom, mint ő.


Nem kell félned, ha szakszerű segítséget kapsz, onnantól már jobb lesz. Az orvosok - egyes pszichotikus egyének véleményével ellentétben - nem szörnyetegek, akik hobbiból embereket szedálnak. Úristen.

2014. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%

"te mennyire fogsz hinni abban, hogy a lét kegyetlen, de ki kell bírnod"

Jól van, igazad van!!! az élet és a lét habostorta, és

nem kell, nem is lehet kibírni gyógyszarok nélkül. (Menj, fetrengj nyavalyogva, gyógyszerezve a pszichiátrián és egyúttal szállj le rólam, nem velem kell foglalkozni, hanem a KÉRDÉSSEL.)

2014. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
8%

Na jó, kissé felveszem a védőügyvéd szerepét, de ne legyen félreértés belőle: a 67%-os válaszoló álláspontját megértem , azaz tudom mit akar közvetíteni, csak nem a legmegnyerőbb módszert használja.


Abban igaza van, hogy sok gyógyszernek van egy kábító jellegű hatása. Az más dolog, hogy ezt a kábítást helyzettől függően hasznosnak vagy hátrányosnak ítéljük meg, de a lényeg ugyanaz: a gyógyszer általi kezelés nagyon sok esetben mellékhatásokkal és/vagy egy életen tartó függőséghez vezet. Ezt sok pszichiáter és szakember azért nem akarja hallani, mert egyrészt nekik is könnyebb dolguk van gyógyszert felírni, mint más módon kínlódni a pácienssel, illetve a gyógyszercégeknek sem egy jó biznisz, ha megszűnik a gyógyszer iránti szükség.


Itt nem arról van szó, hogy minden probléma és minden gyógyszer egyforma, de tegyünk már racionális különbséget aközött, hogy egy embernek mire van szüksége és mi az, amit puszta kényelemből tesz ( ezen esetben gyógyszerszedés ) ahelyett, hogy más módszereket próbáljon a problémája megoldásához, amelyek akár gyökerestől meg is oldanák azt, nem csak a felszínt kezelnék, mint azt a gyógyszerek sok esetben teszik.


Valamint az is igaz, hogy a világ különböző területein és különböző körülmények közt teljesen másképp kezelik. A fóbiáknak, depressziónak, identitászavaroknak, stb. nincs helye például az olyan időkben, amikor háború van és az ember a túlélésért harcol. Valahogy ilyenkor nincs idő depressziósnak vagy szociális fóbiásnak lenni, mert az egyenlő a nyers halállal. És a halál, amikor az ember valóban a szeme előtt látja azt, akkor eltűnik minden idiótaság a fejéből.


Persze, nem akarom jelentéktelenné tenni a mentális problémákat, illetve azoknak kezelését, csak szemléltetni akarom, hogy mi egy nagyon kényelmes és sok esetben eltúlzott társadalom vagyunk, akik megszoktuk, hogy mindenért ott egy kapszula, holott nem biztos, hogy mindig ez a legjobb megoldás.


Gondoljunk arra vissza, hogy az ember alapvetően nem úgy volt teremtve, hogy képtelen megbírkózni a saját elméjével és egyből fut gyógyszerért. De ha valaki ezt az utat választja, akkor legyen. Csak ne gondolja valaki azt, hogy ez az egyetlen út, mert akkor már tényleg röhejes társadalom vagyunk.

2014. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem gyógyszerért fut, orvoshoz fut. Szakemberhez fut, aki kb 11 évig tanulta a gyógyítást, részt vett többszáz óra továbbképzésen és kezelt többszáz beteget. A gyógyítást arra kell bízni, akinek ez a tanult szakmája, a módszereket ő tudja.
2014. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

Ti nem tudtok olvasni?

"jobban fogod érezni tőle magad átmenetileg, feloldódsz, így hatékonyabban veszel részt a pszichoterápián, ami pedig hosszútávú enyhülést hoz." Ezt írtam.

Nyilván nem szedhet senki gyógyszert egy életen át, az nem megoldás. De ha olyan szintű szorongása van, hogy a pszichoterápiát sem tudja megcsinálni, akkor mit kéne csinálnia, örökre bezárkózni a lakásba?


Minden okozhat függőséget, a játékgép is, pedig semmiféle kémiai szert nem tartalmaz. A használójától függ. Aki függő típus, az bármitől függhet, nem csak gyógyszertől. Aki nem, könnyen leteszi a cigit is.


Annyira zavaró, mikor tudatlanságból olyan dolgokat hordanak le, amik nekem pl. konkrétan az életemet mentették meg. De tudjátok mit, legyen igazatok. Addig jó nektek, amíg nem tudjátok.

2014. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Orvoshoz mindenképp elmegyek majd meglátom milesz és ha tényleg olyan a gyógyszer hogy ennyi mellék hatása van akkor inkább nem fogom szedni.

Csak változni szerettem volna, mert már 7 éve van szóciál fobiám és üldözési mániám egy szintig javultam is de az nem sok. Gondoltam fiatal vagyok még és jó lenne szorongás nélkül élni tovább.

2014. szept. 6. 07:44
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy jó lenne, nagyon is itt az ideje. Ha a gyógyszernek kellemetlen mellékhatása van, akkor nem az a megoldás, hogy nem szeded, mert akkor el se menj, hanem az, hogy visszamész az orvoshoz, és elmondod. Semmi nem garantálja, hogy az első gyógyszer bejön.
2014. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!