Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire igaz, hogy egy...

Mennyire igaz, hogy egy antidepresszáns 2-3 hónap alatt fejti ki a valódi hatását?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 12:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem, ne haragudj, de nem tudlak másképp szólítani, mert ugye nevek nincsenek. Őszintén sajnálom, ami a családban történt! Azért én éltem hosszú ideig antidepivel és vannak mások is, akik gyógyszerrel tudnak emberi életet élni. Én azt se bánom, ha soha életemben nem hagyhatom abba a szedését, csak segítsen, mert ezt kibírni, valami rémálom. Sajnos ez van. Talán a következő életben nekem is könnyebb lesz.


Az elvonási tünetek témához meg lehetséges, hogy igen, benne van ez is, én már nem tudom, mikor, mitől vagyok jobban vagy rosszabbul. A gyógyszerelhagyás kb másfél hét volt. Csökkentettük fokozatosan. Istennek hála, hogy van xanax, mert máshogy nem bírnám. Várom a pozitív változást.

2014. szept. 9. 20:49
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: azért az első sem írt rosszat, hiszen itt általában a kezdő betegek tesznek fel hozzád hasonló kérdéseket, és nem olyan veteránok, mint te. Mindenesetre én sem szeretem, amikor más betegek lebeszélik a kezdő kérdezőket a gyógyszerről, amit pedig orvos írt fel. Mindenesetre én valahol úgy látom, hogy a te további rosszulléteid akár eredhetnek az új gyógyszertől is, meg attól is, amiért a régit elhagytad. Úgy, hogy türelem. Megjegyezném, ha harmadik orvosra váltanál, akkor ő egy harmadik gyógyszert javasolna, főleg ha megtudná, hogy te orvosváltogató is vagy.

Az első válaszolónak még talán annyit, hogy amiért a családjukban ennyire halmozódott az öngyilkosság, alkoholizmus, depresszió, pánik, azért nem a gyógyszerek lehetnek a hibásak, hanem életvitelbeli, esetleg genetikai okai is lehetnek.

2014. szept. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Másfél het alatt csökkentette nullára a gyogyszert az orvos??? Ugy hogy te 10 eve szedted??? Az se normalis. Baxus ezt fokozatosan kell. Ha pl háromszor kettő az adag, akkor elso heten reggel 2, délben másfél, este kettő. Következő heten reggel másfél, délben másfél, este kettő. Es igy tovább. Ha panasz van, akkor megállni azon a szinten, ahol meg nem volt panasz es egy héttel később onnan csökkenteni.
2014. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!