Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom tovább!?

Nem bírom tovább!?

Figyelt kérdés

Nem merek kimenni az utcára, mert félek a rosszulléttől, hogy bepánikolok, elájulok. Emiatt itthon töltöm a napjaimat, de egyre kilátástalanabbnak tűnik minden! Még sok idő van, míg eljutok orvoshoz, de a félelem, hogy sosem múlik el és nem lesz jobb, megkeseríti a mindennapjaimat. Haszontalannak érzem magam, aki csak mások terhére van. Ha sikerült is elérnem javulást, ami akkor boldogított, utána megint jött egy talán még mélyebb szakadék és úgy érzem ez egyre rosszabb!!! Már nincs erőm a határaimat feszegetni, úgy érzem felesleges, mert úgysem lesz jobb!

Mit tehetnék???


2014. szept. 16. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvoson kívül mást nem. Kár volt kiírni a kérdést, mert a mentális betegségeket sokan nem értik és nem veszik komolyan. Majd kapod a tanácsokat, hogy szedd össze magad stb. amikkel úgy sem mégy semmire, mert a BETEG ember nem tudja csak úgy összeszedni magát, mivel nem ő irányítja a dolgokat, hanem a betegsége. Ezért kell orvos. Te már felismerted, hogy segítségre van szükséged, ami viszont nagyon jó! Törekedjetek arra a környezeteddel együtt, hogy minél előbb megkapd ezt.
2014. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És tudom, hogy ez nem sokat segít, de tudom milyen. Innen már csak felfelé vezet az út. Akkor én sem értettem/hittel el, onnan ahol most vagyok, pontosan emlékszem rá, hogy milyen volt és miért nem hittem el, viszont azt is látom, hogy tényleg csak felfelé vezetett az út, attól függetlenül, hogy akkor szerinte minden irány értelmetlen, kivitelezhetetlen, felesleges és fäszság volt.
2014. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem értek ehhez, bár volt a környezetemben kezelés alatt álló elmebeteg is, lelki betegséggel küzdő meg sok. Csak azt érzem saját magamból kiindulva: ha az ember nem a saját maga feladataira figyel, hanem folytonosan a környezetéből felfogott ingerekre reagál (anélkül, hogy ezeket fontosság szempontjából osztályozná), akkor ez valóban bekövetkezik. Meg kell tanulni fontosság alapján osztályozni és rangsorolni az ingereket és a lényegteleneket semmibe kell venni.
2014. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.

Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:

2.

Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.

3.

Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

4.

Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

5.

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6.

A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7.

Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

2014. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod nekem írhatsz megértem az érzéseid és szerintem segíteni is tudok :)
2014. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
Nem volt kár kiírni a kérdést mert mint én is és lehet hogy mások is azt látják hogy többen éljük úgy a mindennapjainkat ezzel a hatalmas teherrel a vállunkon. Engem például leszázalékoltak mert végképp nem tudtam dolgozni és sok mindent újra kellett értékelnem. A gyógyszer szedését a kis távolságok megtételét egyedül. Sorolhatnám még de minek. Mindenki másként kell hogy kialakítsa a saját túlélési technikáját mert ezzel a saját életminőségét alakítja s nem tudni mennyi időre.
2014. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!