Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az hogy nem...

Miért lehet az hogy nem kötődök igazán senkihez?

Figyelt kérdés
Mikor kisiskolás voltam feltűnt, hogy mint általában a normális gyerekeknek van barátjuk és tényleg szeretik egymást viszont én ezt soha senki iránt nem éreztem. Lehet kedveltem valamilyen szinten de az se érdekelt ha nincsen az adott illető. Az is fura volt számomra, amikor egyes gyerekek a "ku..a anyádra" már egyből felháborodtak. Engem ez se érdekelt soha, nem is értettem mit kell úgy kiakadni ezen. Vagy ha bármelyik családtagomat sértegették volna. Jól elvoltam egyedül nem is vágytam társaságra.Az érzelmeimet soha nem mutattam ki, de mindent megbosszultam és/vagy közömbössé vált az illető és soha többé nem álltam vele szóba.Mindig próbáltam úgy viselkedni hogy másoknak jó legyen a saját érdekeim elé helyeztem őket. Aztán lett egy hosszú kapcsolatom ő nyiltabb személyiség volt mellette én is nyitottabb vagyok, de most már soha nem tennék olyat hogy mások érdekeit helyezzem a magam elé, nem érdekel ki mit mond vagy gondol, de ez az érzelmi felszinesség megmaradt. Biztos fura de én a családomat se érzem hogy úgy szeretném ahogy kéne, valójában volt hogy azt hittem mélyebben kötődök de rájöttem hogy mégse. Soha senkihez. Tulajdonképpen ez inkább jó mert így kevéssé vagyok kiszolgáltatott, de azért néha elgondolkodom hogy mi lehet velem a baj.
2014. okt. 15. 14:41
 1/3 anonim válasza:
Velem szinte ugyanez a helyzet. Szóval szerintem normális.
2014. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem ez nem baj, én is ilyen vagyok, sokáig én sem értettem, miért vagyok defektes, igazság szerint még most sem értem, miért gondolkodom másképp(biológiai értelemben) ,mint az átlag ember, akinek lelki támaszra és kapcsolatokra van szüksége. Ez engem nem zavar, leginkább a családban szokott ez problémát okozni, mert nem képesek megérteni, hogy nálam a kötődés máshogy működik, javarészt sehogy. Nem tudom érdekel e a történetem, vagy hogy milyen választ vársz a kérdésedre, de azért leírom.


Mindig is külön(válóként) kezeltem magam. Mintha attól, hogy ott vagyok egy társaság körében, még azért hermetikusan el lennék zárva egy palackban. A mostani barátaimnál kezd gubanc lenni, mert érzem, hogy visszafordíthatatlanul elkezdtek ragaszkodni hozzám, és azon parádéznak, mi lesz "velünk" az érettségi után....

Kapcsolatom sem volt még, azért barátkozom emberekkel, mert helyre karom őket tenni (megfigyeltem, hogy általában defektes emberek körében forgolódom). Megjavítom, majd kiengedem őket a kalickából, had próbálgassák szárnyukat. Ha később szükségük van rám, megadom a támasz látszat, és ha hasznát látom, úgy is teszek, mintha nekem szükségem lenne rájuk.

Tudom ez nagyon ronda egy emberi tulajdonság, nem is tudom miért írom ezt le, de remélem valamivel kevésbé érzed magad egyedül ezzel a problémával és előbb utóbb megtalálod a módját, hogy ne kezeld mindezt defektként :)

2014. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen valahogy én is vonzzom a defekteseket és valamiért segíteni is akarok mindig rajtuk,talán mert magamat látom bennük és így ezáltal magamat akarom "meggyógyítani"
2014. okt. 17. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!