Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az utóbbi időben nagyon...

Az utóbbi időben nagyon sokszor dührohamot kapok. Valamikor ok nélkül. Mi van velem?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Az utóbbi időben, minden kis apróságon annyira ki tudok borulni, hogy, ha lenne mellettem valaki lehet meg is tudnám ölni. Pl.: A párom nem jelentkezett 2 napig, aztán annyira elborult az agyam, hogy a telefonomat földnek dobtam (darabokra törött), a hajamat téptem, üvöltöttem, sírtam.

Aztán tegnap a barátnőm megígérte, hogy elmegyünk bulizni. Lemondta. Erre én elküldtem melegebb éghajlatra, de olyan csúnya hangnemben, hogy utána már én is megbántam. Sosem beszéltem még így vele, pedig volt már olyan, hogy utolsó pillanatban lemondott egy találkát.

Nem tudom mi lehet az oka, de már lassan attól félek agyvérzést kapok.

Lehet az egész életemmel nem vagyok kibékülve? Nincsenek céljaim, nincs munkám, sokszor nélkülöznöm kell, nem tudom hová jutok így.

Most hogy ezt leírtam, megint felidegesítettem magam. Nem bírom már!


2010. jan. 24. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hisztis vagy, bár ezen is dühöngeni fogsz...

20 évesen se suli, se munka, így muondjuk elég nehéz elkerülni a nélkülözést és a céltalanságot. Találj valami munkát és akkor kevesebb időd lesz csak magaddal és a hisztijeiddel foglalkozni.

2010. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, úgy érzem ez nem hiszti. Fél éve ugyanígy éltem, mégsem voltam ilyen elmebeteg. Sőt mindenki dícsért, milyen nyugodt vagyok, meg nem tudnának elképzelni, hogy ideges legyek valamiért..
2010. jan. 24. 15:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam döhrohamos lenni, amikor megjön a havim, előtte való 2 napban :)


Hosszabb távon meg csak akkor ha túl sok teher, nyomás nehezedik rám, amit nem tudok megoldani. Főleg a munkámban.

Viszont ha túl lépek a szenvedéseken, és szépen sorjában mindent megoldok, megcsinálok, akkor utána tök boldog leszek. Ettől megnyugszik a lelkem és mosolygok mindenkire.

2010. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lehet van benne valami.. Mostanában elég sok megoldatlan problémám van. És inkább halasztom, de éjszakánkét meg ezen rágódok, és nem tudok elaludni.

Köszi a válaszokat!

2010. jan. 24. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a párod hozza ki belőled. Lehet hogy ő a nagy nyugodt, és te ettől leszel ideges. Lehet hogy ő tök nyugodtan leszarja a fejedet, nem foglalkozik veled eleget, nem szeretget eleget.


Tudod szeretetet adni csak akkor tudsz, ha kapsz is valakitől. Ha meg nem kapsz senkitől, akkor meg csak ideges leszel.

2010. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak idegesebb időszakai, aztán ki hogy vezeti le... Te épp ordibálással meg csapkodással, hát na... Nyugi, nem fogsz megőrülni. És most se vagy se őrült, se hisztis. Ez csak egy ilyen időszak, aztán majd elmúlik. Igen, az lehet a baj, hogy az egész élettel se vagy kibékülve.
2010. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Mostanában elég sok megoldatlan problémám van. És inkább halasztom, de éjszakánkét meg ezen rágódok, és nem tudok elaludni."

Ez a probléma. Tudat alatt folyamatosan ideges vagy a megoldatlan problémák miatt, ráadásul bűntudatot is érzel, amiért halogatod őket. Persze hogy ennek valamikor ki kell törnie! Oldd meg a problémáidat, ha zavarnak a dühkitöréseid! Ne dugd homokba a fejed!

2010. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ha éjjelente a megoldatlan gondjaidon gondolkodsz, akkor ez a baj. Szépen kezd el megoldani őket, ahogy tudod. Ettől sikerélményed lesz, és már boldogabb is leszel.


Ha ehhez z kell, hogy felkapd a vizet, mert valaki bunkó veled, akkor azzal kiabálj is nyugodtan.


Csak arra vigyázz, hogy ne másokkal kiabálj, aki esetleg nem érdemli meg, hanem azzal, aki miatt tényleg mérges vagy.

2010. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, hogy keresel munkát vagy tanulsz, mindjárt kevesebb problémád lesz.
2010. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tele vagy feszültséggel, szétfeszít a streessz, mert nem kötöd le magad semmivel. Ha nem tanulsz, legalább munkát keress, ha az sincs, legalább egy kondibérlet árát kérd el a szüleidtől, mert így kb. idegbajos lesze, ami a külvilágnak hiszitként fog lejönni. Elhiszem, hogy sok bajod van, de mindenkinek van. Próbáld meg intelligens módon kezelni, mert így azt kell mondjam, a környezeted el fog tőled távolodni, te pedig csak otthon fogsz lógni mindenféle cél célkül. Térj észhez és kezdj valamit az életeddel, ne csak éjszaka siránkozz a gondjaidon, tegyél ellene!!!
2010. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!