Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kb mennyibe kerülhet havi...

Kb mennyibe kerülhet havi 1-szer elmenni pszichológushoz? Vagy csak pénzlehúzás? Úgy érzem mással nem tudom megbeszélni a gondjaimat.

Figyelt kérdés

Egy 22 éves lány vagyok és úgy érzem, hogy az életem semmit nem ér. Nincsen munkám. Van egy érettségim és egy olyan szakmám amivel már 2 éve nem tudok elhelyezkedni. Rengeteg önéletrajzot küldök de semmi.

A szüleimmel élek de olyan kapcsolatban, hogy szinte nem is beszélünk. Az apám alkoholista kiskorom óta. Nem bántalmazott meg ilyesmi de nagyon rossz volt így felnőni, hogy "ilyen" apám van. Nem is foglalkozott velem se a tesómmal. Testverem drogfüggő VOLT, és akkor is évekig csak a veszekedéseiket meg a kiabálásaikat hallgattam.. ez is nagyon bennem van még és nagyon megviselt. anyukámmal sosem beszélgettünk komoly dolgokról, ritkán kérdezte, hogy milyen napom volt. Nem tőle kaptam a szexuális felvilágosítást sem. Sose beszélgettünk a kapcsolataimról, szerintem számára kínos volt ilyenekről beszélni. de ez az anya dolga szerintem. Nem volt sosem olyan jó kapcsolatunk. Szinte semmit nem tudtam vele megbeszélni, és szerintem ez okoz gondot a párkapcsolatomban is, nem tudok teljesen megnyílni a párom előtt.stb Úgy érzem, hogy sok mindenben kicsit visszamaradott vagyok.. Nem tudok emberekkel kommunikálni.


2014. okt. 22. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Regisztrálj a Munkaügyi Központban, ott van tanácsadás is és álláskeresési tréning is, méghozzá jó!

A Családsegítőben is valószínűleg van ingyen pszichológus, valamin minden szakrendelőben is.

2014. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addiktológushoz is fordulhatsz a függő családtagok miatt, és 12 lépéses programok is vannak alkoholista és drogfüggő hozzátartozóinak.
2014. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8-10000/ alkalom.
2014. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem van valami ingyen pszichológus is nem?


Nem lehet, hogy tanulni kellene valamit amivel el lehet helyezkedni? Nagyon fiatal vagy még, hosszú távra kellene tervezned.


A lényeg meg az, hogy vedd észre a szüleidnek elég durva problémái vannak. Annak, hogy az anyukád ilyen lett is megvannak az okai valahol az ő történetében. Neki úgy tűnik nem sikerült ebből kijönni. Most van a te köröd. Tudsz e te kockázatot vállalni és nyitni és kezdeményezni. Vagy te is csak lapítasz és majd a te lányod is ír egy ilyen hozzászólást a netre.


Viszont ha képes vagy megízlelni a bátorságot és próbálkozol azt vedd figyelembe, hogy sokszor időt kell hagyni. Sokszor van olyan, hogy a másik elmenekül vagy másképp negatív dolgot ad vissza, tudja, hogy nem kéne, de ez van neki begyakorolva és automatikusan ezt teszi(lehet te is ezt teszed, ha valaki nyitogatni próbál). Ilyenkor az működik, ha időt hagy az ember. És másik megérleli magában közben az új irányt. És amikor másodszor jössz, akkor kicsit tovább enged. És így tovább. Ne akarj mindent egyszerre. Kis lépésenként, hagyd, hogy megszokja az újat.


Szóval ha tudod mit akarsz: jobban kommunikálni, mélyebb emberi kapcsolatokat kialakítani, akkor kezd el begyakorolni az ehhez szükséges készségeket. És persze az nehézség, ha azok akikkel ezt szeretnéd sem rendelkeznek ezzel, akkor lehet neked kell menni az ismeretlenbe és őket is vezetni. Bátorság!

2014. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, én 8 ezret fizetek 50 percért. általában hetente szokták tartani az ilyen üléseket, haviról még nem hallottam, de nyilván az is több mint a semmi.

az előzőek jókat írtak, menj el a munkaügyi kp-ba.

még ha idegileg bírod, akkor személyesen is beadhatsz önéletrajzokat pl. üzletekbe, kávézókba, stb. szeretik, ha látják rögtön az embert.

de csak úgy add be, mintha egy lottószelvényt töltenél ki, szóval ne érezd úgy, hogy ezen áll vagy bukik minden.


az már eleve jó, ha pszichológushoz akarsz menni, mert életösztönt mutat, és azt is jelzi, hogy megvan benned a változtatásra való hajlandóság.

2014. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!