Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a "jobb"? Pszichiáter...

Melyik a "jobb"? Pszichiáter vagy barát?

Figyelt kérdés
Melyik a "jobb"? Sokak mondták már hogy Pszichiáterhez járnak, mert nem tudják egyedül meg oldani gondjaikat. Sosem értettem meg őket mi is jó ebben. Az én véleményem szerint egy igaz barát sokkal többet tud segíteni, hiszen évek óta ismer tudja hogy mikor mit érzek, szóval ismer. Személyes tapasztalatotokra lennék kíváncsi, vagy hogy ti hogyan gondoljátok. Én a barát mellett szavazok. Ti?
2010. jan. 24. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Más a pszichiáter és más a barát. Együtt a kettő az a jó ha van!
2010. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az a jó, ha mindkettő segít!!
2010. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
A barát sztem jobb, sőt nem kell neki fizetni sem.
2010. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor pont egy kívülálló szakember kell, mert a barátod nem lát mindig reálisan és nem is szakember. Más az ha csak panaszkodni akarsz, akkor tényleg jó egy barát, de ha igazán gond van és olyan érzelmi elakadás az életedben, ahol egy barát már kevés, akkor jól jön egy szakember. Nekem több igazán jó barátom is van, akiekkel beszélgettem komolyan, de aztán a megoldást egy pszichológus jelentette, mert ő tudott rámutatni olyan dolgokra, amikre a barátaim bármennyire is szeretnek, nem jöttek rá, mert nem szakemberek.

Egy jó barát mindig nagy kincs, de ha igazán baj van, akkor szakember is kell.

2010. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, hogy mi és főleg mekkora a probléma. Bizony van, amikor szakértő segítségére van szükség. De általánosságban igaz, hogy akinek vannak (igaz) barátai, annak kevésbé van szüksége pszichiáterre!
2010. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig nagyon antiszociális voltam, nehezen barátkoztam. Elkezdtem pszichodrámára járni és ez egy fél év alatt elmúlt. Mindig voltak barátaim, de ők nem tudtak annyit segíteni, mint a pszichológus. A barát másra jó, nem arra, hogy helyettem oldja meg a problémáimat. Én nehezem adom ki a legbensőbb titkaimat még egy barátnak is, egy pszichológusnak aki csak a munkáját végzi, sokkal könnyebben, mert őt törvény kötelezi a titoktartásra, nem fog a fél iskola a problémáimról beszélni egy veszekedés után.
2010. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A barátaim nagyon sokat segítettek, amikor depressziós voltam, de meggyógyítani nem tudtak, ahhoz pszichológus kell(ett).
2010. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a pszichiáter a baráttal nem összehasonlítható. a barát esteleg egy pszichológusnál lehet jobb, de akihez pszichiáter kell, ott a barátok már semmit sem érnek, hacsak nincs orvosi diplomájuk
2010. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat!

Az hogy a "doki" reálisabban látja a válaszokat az lehet..sőt. De nem tudom elképzelni azt hogy egy szakember megoldást talál egy olyan valakinek a problémájára, akit alig ismer. Hiszen egy igaz barát a mozdulataimból tudja hogy mi a bajom(ha van), de a doki meg akkor lát először..

De lényeg a lényeg hogy tényleg az a legjobb ha a 2(barát, doki) egyszerre van.

Félreértés ne essék nincs szükségem dokira, csak kíváncsi voltam ^^

2010. jan. 24. 21:54
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak végigolvastam a válaszokat erre a kérdésre, és arra jöttem rá, hogy erről kéne, hogy szóljon ez az oldal...

Intelligens válaszok, normális attitűd. Bárcsak minden válasz különféle témákra ilyen igényes lenne, mint ez. Egy ideje lefárasztja az agyam ez az oldal az analfabéta kérdezőkkel/válaszadókkal, de ez a kérdés feldobta az estém, komolyan.


A témával kapcsolatban pedig, szerintem, mint ahogy ezt előttem is megírták, teljesen más a kettő. Egy nagyon jól működő barátság működhet akár mint kölcsönös "lélekturkáló" is, de ha valaki vágyik a pszichológus kívülállóságára, hidegségére, szakmai tanácsaira, szerintem komolyabb témákban profibb segítséget kaphat, mint egy baráttól. Persze ez a gondok fajtájától is függ. Viszont ha csak arra vágyunk, hogy valaki meghallgasson, a barát is megteheti.


Köszi az érdekes kérdést!

2010. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!