Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már alkoholizmusnak számít?

Ez már alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Esténként megiszok 3 sört, ez lány létemre szerintem sok. Viszont úgy érzem, hogy nem tudom megállni, bármennyire is szeretném, jó, hogy valami ellazít este, a sok stressz után. Elég régen tart ez a folyamat. Persze ahogy látom elég rossz úton haladok, mert próbálom másra fogni, pedig nekem kellene megállni, hogy ne igyak. Már elmúltam 30, tehát sajnos nem egy tinédzserkori "botlás".
2014. okt. 23. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus nemcsak azt jelenti, hogy valaki hülyére issza magát. Inkább azt, hogy rendszeres, és nem tud nélküle meglenni valaki. Olvass, sétálj, teázz, hátha az is segít az ellazulásban. Nem elkeserítésből mondom, ma három sör, aztán több is lehet. Kitartást kívánok Neked.
2014. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meg a semmiből elkezdtem cigizni,pedig sosem dohányoztam.Rajtam is van stressz és megoldhatatlannak látszó dolgok...

Én is meglepődtem magamon.

Összeülhetnénk néha sörözni meg cigizni :D

2014. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Társulnék, amúgy is régi igazság (vagy csak Tibi atyánál olvastam), de ha társaságban csinálod, az már nem alkoholizmus. :)


Amúgy ezzel nem degradálni akarom a problémádat, mert komoly dolog. Néha jól esik nekem is, de ha már nem tudsz nélküle meglenni, akkor az alkoholizmus felé tartasz jó eséllyel, vagy már benne is vagy. Attól még lehet jót tenne, ha lenne kivel kibeszélned ezeket a dolgokat. Vagy van?

2014. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!