Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek segített a pszichológus...

Nektek segített a pszichológus? Én teljesen ellene vagyok, nem tudom rávenni magam. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már kint hasonló kérdés, de az én problémám azzal van, hogy teljesen ellene vagyok.


20 éves lány vagyok és hónapok után most kezdem elfogadni, hogy elég mély depresszióm van, magamtól eszembe sem jutott volna, hogy pszihológushoz menjek.

A barátom viszont erőlteti szinte naponta van ebből veszekedés, mert azt mondja nem teszek magamért semmit.

Nem érti meg, az álláspontom, engem teljesen elundorít a gondolat, hogy egy idegen embernek teregessem ki a problémáim és a bánatom miközben elemzi a testbeszédem, a szóhasználataim és tanácsot próbál adni pedig fogalma sincs valójában mit érzek belül.

Napi 10 páciensből én csak egy vagyok aki t végig hallgat aztán halad tovább a következőre.


Van valaki akinek hasonló volt a hozzáállása mégis megpróbálta?

Segített valamit?



#depresszió #Pszhológus
2014. okt. 27. 11:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tegyél egy próbát, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elősegélyt. A telefonnál nem pszichológus ül, hanem egy önkéntes segítő, aki a szabadidejét áldozza arra, hogy másokat meghallgasson. Van, akinek egészen más a civil foglalkozása, de elvégzett egy képzést, amitől mégis tudja, hogyan kell segíteni. Tanácsot nem ad, csak meghallgat, próbál megérteni, és jó kérdésekkel segíteni, hogy magadon tudj segíteni. Ő is idegen, de mégsem lesz olyan nehéz megnyílnod, hiszen névtelen maradhatsz (mint itt), és nem látjátok egymást. Ha ez pozitív tapasztalat, talán lesz kedved pszichológustól is segítséget kérni, vagy ez már elegendő lesz, hogy tegyél magadért mást, ami szerinted is hasznos, fontos. A lelkisegélyt eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között a 137-00 telefonszámon. Ingyen hívható, T-mobile számról vagy Telekom hálózatból (ha nincs otthoni telefon, bármelyik fülkéből tudod hívni). Tegyél egy próbát, vesztenivalód nincs, csak az idő, amíg felhívod.
2014. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Az én problémám lelki, és a gondolat, hogy egy idegennek kell elmesélem megijeszt, egyszerűen nem akarom.

Tudom, hogy első sorban a hozzáállással van a gond, ezért érdekelnek a tapasztalatok."



Ha nagyon nem akarsz elmenni, akkor természetesen nem fogsz elmenni. Más nem kényszeríthet rá, a terápiát neked kell vállalnod és működni is csak akkor fog, ha te együttműködsz az orvossal.


Ezzel együtt viszont akkor két lehetőséged van: vagy megoldod magadtól a problémát, vagy megbarátkozol vele, megszokod, hozzászoksz a boldogtalansághoz. Az első persze lehetséges, csak felmerül a kérdés, hogy akkor eddig miért nem oldottad meg. Ha sikerül értelmes elfoglaltságot, életcélt és olyan tevékenységet találnod magadnak, amiben örömödet leled, akkor magadtól is mehet.


A második megoldást nem ajánlom. Azt szoktam mondani, hogy mindenhez hozzá lehet szokni, csak nem mindenhez érdemes... Hidd el nekem, tudom, mit beszélek. Ne hagyd figyelmen kívül az érzéseidet. Ahogy a testi fájdalom jelzi, hogy valami gond van, úgy az érzelmi is ilyen "riasztórendszer", ami jelez neked, hogy valamit rosszul csinálsz és változtatnod kell. Ki kell jönnöd a depresszióból, mert ezek a legszebb, legjobb éveid, és a jövődet is most alapozod meg. Betegnek lenni luxus. Neked nincs időd rá, hogy most boldogtalanságban élj, mert olyan dolgokat hagyhatsz ki, amik soha nem térnek vissza, és utólag már nagyon bánni fogod. A fő, hogy egészséges légy, mielőbb!



Ha rám hallgatsz, ne csinálj ebből hiúsági kérdést, hanem menj el. Egyrészt fogadd el, hogy most neked erre szükséged van és a saját érdekedben jó, ha segítséget kérsz, ezt meg kell most tenned magadért. Másrészt, a pszichológus nem vallatótiszt, nem a testbeszédedet elemzi és nem az a dolga, hogy belemásszon a magánéletedbe, hanem kívülállóként rávezet arra, hogy saját magad felismerd, hol a hiba a gondolkodásmódodban és mit csinálsz rosszul. Nem gáz, mint ahogy nőgyógyászhoz elmenni se gáz, ha szükséged van rá. Szerintem az speciel jobban behatol az intim szférádba, mégis túlteszed magad rajta, mert egyszerűen az egészséged érdekében szükséged lehet rá.



Ha úgy érzed, hogy meg tudod oldani magadtól, akkor kezdj el rajta dolgozni (ehhez amúgy nem árt tudni, hogy mitől alakult ki). Ha pszichológushoz fordulsz, akkor meg bízz benne (persze jót kell választani), hallgasd meg és fogadd meg a tanácsát.



"Van valaki akinek hasonló volt a hozzáállása mégis megpróbálta?


Az elején hallani sem akartam róla. Aztán elkezdtem járni, és tulajdonképpen már nagyon régóta járok, de mindig máshoz. Sokszor váltottam.


Segített valamit?"



Segít rávilágítani arra, hogy hol hibázol. Ettől még magadnak kell változtatnod. Olyan, mint egy személyi edző, aki elmondja, hogy mit kell csinálnod ahhoz, hogy hatékonyan fejlődj, viszont a gyakorlatokat neked kell végrehajtanod.


Én viszont abba a hibába estem bele, hogy egy idő után túlságosan is elfogadtam, hogy bármiben támaszkodhatok a szakemberre, és azt hiszem, ez az önállóságom rovására ment. Te ne ess ebbe a hibába.

2014. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ha nem voltál még szakembernél, honnan tudod, hogy depressziós vagy? Velem is hónapokig veszekedtek, aztán elmentem. Azt hittük depressziós vagyok, végül kiderült, nem vagyok beteg. De a barátom szakvélemény ellenére addig hajtogatta, hogy az vagyok, amíg ki nem dobtam. Történet és a depresszió összes tünetének ott volt vége.
2014. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!