Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem "merem"...

Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy egyetlen Forintot sem akarok kiadni, ha nem muszáj. Így élek évek óta. Pontosan meg van tervezve a költségvetésem, napi szintű felső vásárlási limit van beállítva (kb. 350-400 Ft ez mind élelmiszerre)és semmilyen plusz dolgot nem engedek meg magamnak. Ezzel az életmóddal összejött egy nem túl magas összeg és állandóan azon pörgök, hogy még még még kell, mert mi van, ha leég a ház vagy meghal valamelyik rokon akkor milyen jó lesz a pénz. Ezen felül szeretnék autóra félrerakni (na nem vásárolni!), viszont ha egyszer mégis kellene akkor csak meg kelljen venni. Most viszont szeretnék egy dolgot venni, ami kizárólag szabadidős célt szolgálna, összesen 120 ezer Ft-értékben. Érthetően sajnálom rá a pénzt és már most biztos vagyok benne, hogy nem fogom megvenni azt a felesleges dolgot, hiszen felesleges luxus és a 1,5 éves költségvetésem felborulna (pontos statisztikákat, előrejelzéseket készítettem, készítek). Úgy érzem, hogy rabja vagyok az állapotomnak de azt is, hogy kell a pénzügyi fegyelem, ha nem akarok az utcára kerülni (biztonságérzetet ad a pénz).


Azt tudni kell rólam, hogy mindig ilyen voltam. Ha gyerekkoromban anyám adott egy ezrest amikor a barátaimmal elmentünk a gyereknapi programra én voltam az, aki 1200-adott vissza a nap végén. Ez az állapot már betegesnek mondható? Mit lehet vele tenni? Tudtok ajánlani valamilyen segítséget, ahová fordulhatok (lehetőleg ingyenes legyen és ne pszichiátria mert nem szeretem, ha bárhol kartont vezetnek rólam)?



2014. okt. 27. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez már tényleg beteges!Saját magadtól is sajnálsz mindent?? Nem fogod a pénzt a sírba vinni magaddal,ugye tudod? Mikor akarsz élni? 350-400 ft-ból mit lehet venni?
2014. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez beteges, gondolj ara hogy most vagy fiatal (nem tudom hány éves vagy de fiatalabb nem leszel már). És élvezd az életedet, csinálj programokat, szórakozz, utazz. Mit érsz a pénzzel, ha nem éltél, nem utaztál? Úgy meg fogod bánni majd...
2014. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam/vagyok...ez nálam odáig fajult, hogy 34 kg-t lefogytam (nem voltam túlsúlyos egyáltalán!!!), mert annyira sajnáltam a pénzt a kajára...pszichiáter és a szüleim segítségével nagy nehezen kimásztam belőle, mikor már kb. 400.000 Ft összekuporgatott, és összeéhezett pénzem volt. Szép lassan engedékenyebb lettem, és elkezdtem elkölteni, persze módjával, és most is 2-szer meggondolom még mindig, hogy mire adok ki, nem költök feleslegesen. De volt egy nagy-nagy vágyam már kb. 7 éve, ami 40.000 Ft-ba került, és aminek engedtem végre...nem bántam meg azóta sem.:) Nem kell eszetlenül költekezni, nyugodtan számold át, gondold meg kétszer is, mire adsz ki, de ne vonj meg semmit szükségszerűt magadtól. Próbált egy icipicit élvezni az életet és ne a jövőn aggódni, mert ha a jövőn aggódsz (nem kerülsz-e utcára, lesz-e mit enni), és emiatt kuporgatsz, lehet, hogy éhen halsz a jelenben, és akkor így jövőd sem lesz. (Ahogy én is majdnem éhen haltam, szó szerint).
2014. okt. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló vagyok, mint te, mert régebben nagylábon éltünk, aztán nagyon hirtelen semmink nem maradt. Azóta hiába állt vissza minden a rendes kerékvágásba, folyton rettegek, hogy nem marad pénz, és nem is merek költeni. Én is, ha elköltök egy nap 500 ft-ot, már lelki beteg vagyok... Nem tudok mit csinálni, a szegénység szerintem egy életre megbélyegzett.
2014. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!