Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Farkasos viselkedés - pszichés...

Aries Lau kérdése:

Farkasos viselkedés - pszichés probléma?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy kicsit visszahúzódó vagyok és nem nagyon szeretem az emberek társaságát, kivéve egy-kettőjét és imádom a farkasokat. Az utóbbi időben gyakran gondoltam arra, hogy milyen jó lenne farkas lenni és "el is kezdtem úgy viselkedni", hogy így mondjam. Egyedül járom az erdőket, futkározok, vonyítok, mivel így tudok a legjobban szórakozni. Őszintén szólva imádom ezt az egészet, nem is aggaszt, csak kíváncsi vagyok, hogy ez betegség, vagy nem? Kicsit kezdek állatiasan is gondolkodni, olyasmi módon, hogy "csak a legerősebb maradhat életben" meg ilyenek. Tényleg komolyan kérdezem ezt, nem szeretnék komolytalan válaszokat kapni (de ha kapok, azokkal is tudok mit kezdeni :'D).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 29. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez pszichés probléma, menj orvoshoz, vagy pszichológushoz.
2014. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ember, te nagyon kivagy..
2014. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit kezdek állatiasan is gondolkodni, olyasmi módon, hogy "csak a legerősebb maradhat életben" meg ilyenek."

Azért ne nyírj ki senkit, jó?

Keress fel egy dokit. Egy ideig nincs gond ezzel: "Egyedül járom az erdőket, futkározok, vonyítok, mivel így tudok a legjobban szórakozni"

2014. okt. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem ártasz vele senkinek, addig oké, de kb. mindenki hülyének fog nézni (ahogy az eddigi válaszokból láthattad). Egyébként pedig nyugodtan futkározz az erdőben és vonyíts, ha jólesik. :D Csak vigyázz magadra!
2014. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az a része oké, hogy egyedül járod az erdőt, én is azt teszem (még nem kaptam olyan útitársat, aki képes lenne 10 percnél tovább hallgatni és ne síránkozna már 10 km után). Ami az állatias gondolkodást illeti, az amit te itt megfogalmaztál, az a szociáldarwinizmus és Adolf Hitler volt talán a legnagyobb híve, ennélfogva, én ajánlom, hogy vizsgáld felül ezeket a "nézeteidet". Amúgy meg szerintem nem vagy mentálisan beteg, csak inkább különc.
2014. okt. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha 6-8 éves lány vagy és az erdő közepén laktok, akkor teljesen normális
2014. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, azért nem vallom Hitler elveit és gyilkolni se fogok :DD Vallom az egyenlőséget (ez nem tudom, hogy hogyan jött nekem ide). Meg nem fogok pl. verekedést kezdeményezni, hogy kinyiffanjak, azért nem vagyok egy krumpli :'D Mindenkinek nagyon köszi :)) #2 és #6, jót derültem :D
2014. okt. 31. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy betegség-e, inkább csak egyfajta "játéknak" tűnik. Néha az élő szerepjáték is kifejezetten szórakoztató lehet, régebben - tereplovaglás közben - találkoztam néha az erdő közepén ilyen "élő szerepjátékos csoporttal" is, ők tündének, sötételfnek meg minden szösznek öltöztek, és egész nap (éjszaka is) kint "játszottak" az erdőben. A lényeg, hogy helyén kell kezelni a dolgot, és nem árt szem előtt tartani, hogy ez végső soron egy "játék".


Azt viszont sejtem, hogy a farkasok viselkedését nem ismered igazán. =) A farkasok egyáltalán nem rohangálnak és vonyítanak egész nap; ha tehetik, otthon alszanak. Az meg főként nem igaz, - éppen a farkasoknál - hogy a "legerősebb marad életben". A falka (mely voltaképpen természetes körülmények között családot jelent: apa, anya + "gyerekek", ill. még egy "dada", aki többnyire a kölykök idősebb, vagy az egyik szülő alomtestvére) tagjai gondozzák a szinte reménytelenül beteg társaikat is, és többnyire a kiöregedett szülőknek is visznek ételt. Ezen kívül természetesen kerülik a más csoportokkal való összeütközést is, és igen ritka a halálos "verekedés". Mivel "társas lények", és a életben maradásuk kulcsa voltaképpen az "együtt dolgozás" és az "összetartás", így ha egy társukban nagy kárt tesznek, azzal a saját életüket is megnehezítik. Éppen ezért igen sok - mondjuk - "szociális gátlással" rendelkeznek a farkasok, pl. nem képesek elharapni a másik farkas torkát, ha az megadásként a legsebezhetőbb pontját, a nyakát "kínálja" támadójának. Ha egy farkas mégsem tartja be az ilyen "szabályokat", azaz hiányoznak belőle ezek a gátlások, akkor legyen ő bár a legerősebb farkas, valószínűleg el fogják kergetni a csoportból - ami végtére is (az esetek nagy részében) egyet jelent számára a halálbüntetéssel. De ha ennyire szereted a farkasokat, ajánlom elolvasásra Farley Mowat "Ne féljünk a farkastól" c. könyvét. =) F. Mowat biológus volt, és egészen sok időt kellett szinte csak farkasok társaságában eltöltenie a vadonban, az általa írt könyv nagyon vicces, tanulságos, fordulatos - és szerintem kifejezetten élveznéd. (Ha eddig még nem olvastad.)

2014. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na kérdező, a 8as válaszoló perfektül megfogalmazta a tökéletes farkasos viselkedés mikéntjét, úgyhogy hajrá hajrá :D
2014. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Inkább hasonlítanám magamat egy hiperaktív farkaskölyökhöz :'D És igen, direkt azért írtam, hogy állatias, mert én is észrevettem már, hogy ők nem így gondolkodnak :) Biztos el fogom olvasni a könyvet, köszi az ajánlást és a kielégítő választ is! ^_^ Sokat jelent.
2014. okt. 31. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!