Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ítéli (te) k el a...

Miért ítéli (te) k el a depressziós embereket?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 16:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Régen tényleg tettek különbséget aközött, ha a depressziónak csak testi vagy csak lelki oka volt (összeomlás, gyász, stb). Ez manapság nem divat és nem is számít, ugyanazt a gyógyszert adják rá, ugyanazt a diagnózist kapod, és ugyanúgy használ a pszichoterápia is, hisz valószínűleg a csak szervinél sem CSAK szervi ok a kiváltó, az élethelyzetből adódó meg végülis ugyanazt csinálja az agyban. Szóval ezért nemigen különítik már el a kettőt az orvosok.


Az oktalan önsajnáltatós síránkozás meg nem depresszió, ha nagyon diagnosztizáltatni akarja magát az illető, gondolom kaphat valami enyhe hangulatzavar cuccot, de az tényleg közelében sincs egy mély depressziós állapotnak, akármi váltotta is azt ki.

2014. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%
(Én írtam, hogy kimásztam belőle, és ha nagyon erre van szükséged, leírhatom, hogy nálam INKÁBB szervi oka volt a súlyos depressziónak, merthogy ezt kaptam papíron. Egyik gyógyszer sem használt, motiválatlan voltam és állandóan aludtam, napi 12-14 órákat, nem láttam el magam, sem semmit magam körül, volt, hogy hetekig nem mozdultam ki otthonról, és az ágyból se nagyon. Mégis úgy döntöttem, hogy leteszem a felesleges gyógyszert, bár szörnyűek voltak az elvonási tünetek is, miközben a lehető leglassabban csökkentettem az adagokat. Nem adtam fel, és fél év alatt kint voltam belőle. Csak akarni kell, nem sírni összekuporodva, mert igenis hogy akár szervi oka van, akár valami komoly krízishelyzet váltotta ki, segíteni csak te tudsz, magadon. Egy pszichológus se rángatott volna ki akaratomon kívül az ágyból reggelente, hogy igenis szedjem össze magam, keljek fel és csináljak aznap bármit, akármit. Ennyit erről. Ja, rohadt nehéz volt, de megérte, mert mostmár tudom, hogy bármikor meg tudnám csinálni újra. Magamtól. Rengeteg séta a levegőn, napi kimozdulás a komfortzónából, némi vitamin, relaxáció és agykontroll sajátos keveréke, és rengeteg-rengeteg önismeret. Csak gondolkoztam, aztán írtam és írtam, amíg újabb összefüggésekre nem jöttem rá magammal kapcsolatban. Ezeket tudom ajánlani.)
2014. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

8-as kommentelő vagyok! congrat... én valóban depressziós voltam! de sebaj! az ember azért lesz depressziós mert sokkal jobban szeret a megszokott saját nyomorában élni mint kimászni a fényre és új dolgokat kipróbálni! na aszthiszem leírtam h miért is hívják betegségnek!

komolyan, már bánom h leálltam véleményt osztani -.-

2014. nov. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

előző vok,

most belekötök csernus dr-ba is (bár lehet jogtalanul)

ok nélküli depresszióban szorong az ember! a semmitől nem lehet szorongani, alapból kell hozzá vmi esemény amitől fél, szorong! kilátástalannak látja a világot? öngyilok gondolatok? vmi elől menekül! na de mi elől???

2014. nov. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
úgy bírom ezt a rohadt oldalt! vagy a népnek azt mondod amit hallani akarsz és voala, 100% hasznos válaszok, vagy szabad szubjektív véleményt nyílvánítassz ami objektív alapokon nyugszik, de ez pedig sérti a másik szubjektív ember kicsinyke lelki világát! -.- kössz a lepontozást
2014. nov. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért pontoztunk le, mert egy oktondi suttyó vagy, akinek nem szabadna véleményt mondani olyasmiről, amihez nem ért.
2014. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
"A véleményem nem szakszerű" vs "én objektív véleményt írtam le", szart se értesz az emberi agy biokémiai működéséhez, azokhoz a folyamatokhoz, amik lejátszódnak vagy máshogy játszódnak le az ember agyában, amikor klinikai depressziós. Kivétel nélkül mindenkiében, azokéban is, akik szerinted "nem engedhetik meg maguknak, hogy azok legyenek". Még a lélekhez sem értesz, ami szintén az agy persze, nevezzük tudatnak. Tudatalatti, elfojtás, rosszul működő, gyerekkorban rögzült sémák. Mondanak valamit, vagy csak megnéztél pár Csernus-részt régen (egyébként meg hogy jön pont ő ide)? Nézegesd a környezeted nyugodtan tovább, csak ne gyere ide észt osztani, vagy bárhova máshova, miközben nem tudsz a témáról semmit.
2014. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha valaki a depressziót nem tartja betegségnek ( az igazit) ajánlom az" öt történet az elmezavarról" c filmet. Abban van sima depi, és kétfázisú is, és még egy és más.
2014. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!