Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel erdemes pszichologushoz...

Ezzel erdemes pszichologushoz fordulnom? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Par eve eszrevettem magamon es a kornyezetemben elok is hogy kis butasagokra is ugy eldurran az agyam hogy torok zuzok.

Nemtudok mit csinalni vele probalom mar neha nyugtatni magam de nem sikerul.Rengeteget sirok ferfi letemre akkor amikor maganyosnak erzem magam ezzel sem tudok mit csinalni.

Amikor elkap a depresszios idoszakom nem szolok senkihez magambafordulok es neha ongyilkossag is eszembe jut amit tudok kontrollalni de a csaladomba sok volt az ongyilkos tehat sokak szerint tenyleg hajlamos lennek ra.Szoval erdemes lenne elmenni es ha igen mennyit kellene fizetnem erte?


2014. nov. 3. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne, de igazából ezt te tudhatod. A szakember abban tud segíteni, hogy jobban megérthesd magad, felismerhesd mit miért teszel és akár új problémamegoldó technikákat is elsajátíts. Más alternatívákat. Az, hogy ennyire szélsőségesen tudsz viselkedni érzelmileg, valamennyire feltételezem lehet a saját személyiséged is, de lehetséges, hogy nagyon sok mindent elfojtasz magadban és azért ennyire érthetetlen még számodra is, ahogy reagálsz.

Szóval nem tudom... ha te egyszerűen ilyen ember vagy, ennyire heves és érzékeny, vagy legalábbis ha határozottan így gondolod és nem akarsz foglalkozni a másik opcióval akkor ne menj. Ha mész, akkor viszont számíts arra, hogy az elnyomott dolgokat nem mindig olyan jó érzés felszínre tárni. De hosszútávon hasznos. Főleg az öngyilkos gondolatok miatt.

De szerintem menned kéne. Keress egy jó szakembert. Magán rendelésben 5000 alatt én nem nagyon láttam, de sokszor a 10000 az órabér, illetve már afölöttit is láttam. És fontos, hogy ha úgy érzed magadra kéne erőszakolnod azt a bizalmat és nem tudnál igazán együttműködni, akkor jobb, ha keresel valaki mást.

2014. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!