Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl érzékeny vagyok? Vagy...

Túl érzékeny vagyok? Vagy csak gyenge? Mit tegyek ezek ellen? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Mindenen meg sertodok, sirok, rengeteg dologtol felek, arachnophobiam is van... Mondok par peldat..

Ha valaki aztmondja csunya vagyok, elsirom magam, nem tudom visszatartani. Es eleg gaz, mert suliban volt ilyen, es ugynezki h sajnaltatom magam .. Pedig nem ez a celom... Semmi celom nincs ezzel .. Csak jon.

A felelem... Khm.

Nagyon. De nagyon durva pok fobiam van, de nem az osszes poktol. Pl. A tarantulakat meg cukinak is tartom. De van ugye ez a pok, ami mindig a hazakban van, fejjel lefele log a halobam, a kaszas pok. A legartalmatlanabb pok, azzal a kis testevel es gigantikus labaival... Ha a furdoszoba sarkaban ott van, nem megyek be wcre, se furdeni se semmi. Es meg sepruvel sem mernem levenni. Egyszer atfutott a labamon egy... Es sikitottam, panikoltam ugraltam mint egy hulye es sirtam.. Nagyon sirtam. Sok minden faj fizikailag.. Pl. Ha tesioran kidobozunk es kidobnak. Sirva leulok es lehajolok, mintha nem is tudom, halalra lennek itelve, annyira faj. De az a fura h ha nem faj az ha kidobnak, akkor is sirok, de nem direkt!!! Nem tudom meggatolni. Arrol nem is beszelve h ha oltast kapunk a suliban. Nem volt meg h ne sirtam volna, nagyon felek.


Sirok akkor is ha pl. Nem tudok vmit megcsinalni vagy nem ertem a matekhazit, es ha segiteni akar valaki, nagyon bunko vagyok veluk mert egyedul akarom megoldani... De kesobb annyira megbanom h bunko voltam veluk (altalaban szuleimmel) hogy emiatt is sirok, mert annyira banom. Eleg hosszura sikeredett.. De remelem ertitek...



2014. nov. 28. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad hány éves vagy, csak hogy suliba jársz. Mindaz amit írtál kamaszkorban abszolút előjöhet. Tudod, hormonok, követhetetlenül ingadozó hangulat, meg ilyenek. Érzékenység. Sokan beszélnek úgy a kamaszkorról, mint a legjobb időszak, de valójában nagyon nehéz. Vannak akiknek könnyebb és vannak akiknek nehezebb.

Ha mindaz amit leírtál régen nem feltétlenül volt ugyanígy, akkor valószínűleg a dolog a hormonokra fogható, ha nem történt veled semmilyen nagyobb trauma. Ha mindig ilyen voltál, akkor ez valószínűleg a személyiséged része. A személyiséged fejleszthető és ez változtatható, de csak lassan, szóval meg kell tanulnod vele élni és esetleg kicsit kezelni. Ez abban az esetben sem árt, ha csak a hormonok játéka.

2014. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, amugy ez régen is így volt. Tehát kétlem hogy a kamaszodás miatt lenne :( amugy 13/L
2014. nov. 28. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt trauma az életedben?
2014. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt.
2014. dec. 14. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A sírás,megsértődés az eszköz amivel védekezel.A lényeg hogy miért érzed úgy hogy támadnak...Mióta vagy "túl érzékeny"?
2014. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!