Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan juthatok el pszichológu...

Hogyan juthatok el pszichológushoz?

Figyelt kérdés
TB alapon gondoltam. A körzeti orvos ad beutalót? Soha nem jártam eddig, de úgy érzem, hogy lehet rám férne. Mennyi értelme van, egy SZTK-s szakemberhez járni? Sajnos az anyagi lehetőségeim korlátozottak, így marad az "ingyenes" szolgáltatás, mint lehetőség.
2014. dec. 18. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem kell beutaló pszichológushoz csak a pszichiátriára. Bemész a Pszichiátriai Gondozóba és ott megkérdezed, hogy pszichológushoz szeretnél menni hogy működik, ott eligazítanak.
2014. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Családsegítő Szolgálatnál is van hetente egyszer ingyenes pszichológus, esetleg ott is megkérdezheted.
2014. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben utánaolvastam, pszichiátrián adnak beutalót.
2014. dec. 18. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
De akkor pszichiáterhez mész, nem? Pszichológushoz nem kell beutaló én úgy tudom. Vagy már hozzá is? De hisz ő nem orvos.
2014. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pszichiátriai szakrendelésre kell időpontot kérni és elvileg ők küldenek tovább a pszichológushoz. Hogy miért így működik, azt sajnos nem tudom. Elvileg majd egy tesztet kell kitöltenem és abból következtetik ki, hogy van-e mentális bajom. Mondták, amikor időpontot kértem, hogy egy délelőttöm rá fog menni, úgy készüljek.
2014. dec. 18. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól írja a kérdező!

A pszichiáter állapítja meg a betegséget, a gyógyítás módját. Ha gyógyszer, akkor azt, ha pszichológus kell akkor azt javasol. ( felír) Jó esetben még a pszichológusi vizsgálatot is megelőzi a háziorvosi javaslat, de ez nem kötelező. Viszont magára vessen, aki kihagyja.

2014. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért, csak beteg mehet el pszichológushoz? Mert a mentális betegség az betegség, de nem csak nekik lehet lelki gondjaik. Aki mondjuk nem bír feldolgozni egy traumát, annak minek egy pszichiátriai vizsgálat? Nem vágom.
2014. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!