Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közel a 28-hoz jól gondolom,...

Közel a 28-hoz jól gondolom, hogy késő újjáépíteni az életemet, és inkább adjam fel?

Figyelt kérdés

28 leszek januárban, és rettenetesen elkeserít, hogy míg más hasonlókorú ismerősöm már rég megházasodott, sőt néhol már 2. gyerek is van, addig én pár nélkül vagyok, hamarosan külföldre költözöm, és valószínűleg új szakmát tanulok ott, egy 1.5-2 éves szakiskolában, ha összetudom keresni rá a pénzt. Karrier szempontjából nem értem el semmit nagyon, üresnek érzem magamat itthon, de külföldön 28 évesen új életet kezdeni? Nincs ehhez késő már? Ez az a helyzet, amikor nem maradt más, mint feladni, és inkább eltenni magadat láb alól? Nem vagyok ronda nő, sportos alkat, kék szem, szőke haj, fiatalos baba arc, fehér bőr, és volt udvarlóm jó pár, de miután egy ismerősöm mondta, hogy én valószínűleg sosem találom meg az igazit, mert a férfiak inkább az átlagosabb kinézetű lányokra buknak hosszútávú terveket tekintve, és az ilyen porcelán baba típusok megzavarják őket, mert olyan elérhetetlennek tűnök számukra, azóta elgondolkodtam, hogy van benne valami, mert nálam kevésbé előnyös kinézetű lányok boldogan élnek, sőt a nagyon előnytelen kinézetűek is, míg a kicsit különlegesebb lányok megszenvednek a pasikkal...

Valaki építette már újból fel az életét ilyen idősen?



2014. dec. 20. 18:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is egyedül jöttem külföldre, 25 évesen. Egy pocsék, elrontott életet hagytam hátra. Itt jöttem össze a mostani párommal, aki szintén magyar. Előtte is ismertük egymást, de soha nem kezdtem volna vele, mert "túl jól néz ki". Ehhez képest kiderült, hogy teljesen normális, egyforma az értékrendünk és nagyon szeretjük egymást.


28N

2014. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindenki élete szól a családról, meg a karrierről.


Szerintem itt az idő elolvasnod pár önéletrajzot, aztán rájössz.

2014. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

Ja és ami kívülről boldog családi kép, az 10 ből 7x iszonyatosan rohad belül.


Én a helyedben nem mennék külföldre!

Tűzz ki egy célt, érd el, és értékeld magad!



De pl sokan csak úgy élik az életüket, és kiélveznek minden pillanatot.

Őket hívják bohémnak.


Talán baj van a környezeteddel, talán kissé ingerszegény.


Talán tanulhatnál is valamit,de nem szakmára gondolok, hanem tapasztalatszerzésre, a való életből, nem arra amita könyvekben írnak, mert a kettő köszönő viszoynban sincs egymással!

Nem csak szakmából meg munkavállalásból lehet megélni.

Komolyan, ideje kimozdulnod, de ne egyből külföldre..

Járd be az országot!

Lakj pár hónapot itt is, ott is.

Rádfér a személyiségfejlődés, mielőtt elteszed magadat láb alól.

2014. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mintha rólam írtál volna, én is 28 éves vagyok. Nincs munkám, hiába van 2 diplomám (sajnos rossz szakmát választottam), közmunkán vagyok, vagy amikor az nincs, segélyen! 28 évesen! Férfi sehol, kilátásban sincs, így a gyerekvállalás, családalapítás sem. Pedig én is állítólag csinos vagyok, ugyanúgy szőke haj, kék szem, babaarc, vékony is vagyok...talán az lehet a baj, hogy kb. 16-18 évesnek nézek ki. Egy korombeli férfi meg sem merne szólítani liliomtiprás miatt :) :(

Viccet félre téve, én is el vagyok keseredve, hogy soha nem lesz családom, gyerekem...sajnos nekem még külföldre menni sincs bátorságom, gyáva vagyok hozzá. Pedig sokan megtették a környezetemben, és bejött nekik, jól döntöttek! Vágj bele,ha a bátorságod megvan hozzá, hiszen nincs veszítenivalód...ez tényleg nem élet! Sok sikert kívánok!

28L

2014. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szia 14-es! Igen ehhez a külsőmhöz az is társul, hogy tényleg jóval fiatalabbnak néznek engem is...ezt tudom bóknak kellene vennem, de egyszer vettem bort, mert kellett egy recepthez, amúgy nem nagyon iszom alkoholt, és elkérték a személyimet a boltban, hol ott előttem 4-5 gimis srác vett sört, bort bőven, és el sem kérték a személyit tőlük. :) Én is voltam már segélyen, és munkát akkor nem is tudtak ajánlani nekem, interjúra sem küldtek, pedig én is diplomás tanult nő vagyok 2 szakmával! Én is félénk vagyok, sőt a tájékozódási képességemről ne is beszéljünk, de már intézőben van a kiköltözésem, pár hónap múlva jobb esetben...próbálom majd egy olyan mondáshoz tartani magamat, amit nem tudok pontosan idézni most, de a lényege, hogy amikor semmilyen más választásod nem marad, minthogy erős légy, akkor válsz csak igazán azzá, a kényszer hozza meg a változást...remélem, egyenlőre nem látom a jövőmet, és elég élénk a fantáziám, de most már kreálni sem tudok nagyon szép jövőképet, míg nem ér valami pozitív hatás. Kitartást kívánok neked is, és leginkább erőt, hogy te is merj külföldre menni. Nekem is rengeteg ismerősöm kiment már, és nem jönnek ám vissza...egyébként szomorúan hallom, hogy hasonló a sorsod az enyémmel, és még ki tudja hány embert érint. :/
2014. dec. 20. 20:54
 16/19 anonim ***** válasza:
Sose késő! Még nem szabad feladni! Figyelj! Én pl. 33 éves nő vagyok, se munkám, se párkapcsolatom, se családom! Ezek mellett a szüleim sem élnek már és sorolhatnám nyűgömet. Egzisztencia nélkül nehéz, jah és én meg nem vagyok túl jó genetikával megáldva, nem tartom magam szép nőnek. De ennek ellenére sem adtam fel, bár nem mondom, hogy nincsenek mély pontjaim, hogy jobb lenne ennek véget vetni végleg, de adok még esélyt magamnak. Én is külföldben gondolkozom. Nyelvet tanulok magamtól, majd egy közvetítő cégen keresztül megpróbálom, amit lehet eladok, abból lesz tőke. Ügyeskedni kell és reménykedni, ha itthon nincs kilátás, akkor lépni kell, de nem feladni! Sok sikert kívánok! :)
2014. dec. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sosem késő újra kezdeni!!! Ha minden jól megy, van még vissza az életedből 40-50-60 év, hát ennyi időre érdemes!


Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon, hétfőtől szombatig 9-21 óra között éred el Telekom vagy T-mobile számról.

2014. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Sok sikert csak előre nézz, biztos sikeres leszel!
2014. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül is kimentél külföldre? Sikerültek az elképzeléseid?
2020. dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!