Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlélni a tinédzserkort c....

Túlélni a tinédzserkort c. film. A pszichológusok miért nem ezekkel az egyszerű tényekkel segítenek a hozzájuk forduló kamaszokon a találgatás helyett?

Figyelt kérdés

Most néztem ezt a filmet és minden benne van, amit egy segítségre szoruló kamasznak tudnia kell. Aki nem látta, annak röviden összefoglalom: elmagyarázza a kamszkorban lejátszódó élettani folyamatokat, hangsúlyozva a dopamin szerepét az agy jutalmazó-mechanizmusában; elmagyarázza, hogy a közösségben megélt őrültségek, bulizások milyen fontosak ennek a hormonnak a termelése szempontjából, hogy ez ténylegesen kell az agy fejlődéséhez; hogy a kockázatvállalás mennyire kell a személyiség kifejlődéséhez; hogy hogyan válik motiválatlanná, kedvetlenné, humortalanná az a kamasz, akinél ez kimarad, aki sorozatos kudarcokat könyvel el a szerelemben és hogyan érnek el hasonló eredményt a kábítószerek a szervezetbe kerülve.



Nekem az egész kamaszkorom egy rémálom volt. Nem azért, mert annyi őrültséget csináltam, hanem azért, mert nem csináltam SEMMI őrültséget. Próbáltam mintagyerek lenni, kimaradni mindebből. Hát ez sikerült. Olyannyira, hogy alig volt megbízható barátom, aki volt, azzal se nagyon találkoztam iskolán kívül, nem talált meg a szerelem, ellenben elutasítás annál több volt, most pedig 22 évesen egy emberi roncs vagyok, árnyéka egykori önmagamnak, és csak kesergek azon, mi minden lehetne belőlem. Színötös voltam mindig, egy perc alatt megtanulok bármit, mennek a nyelvek, mindenki nagy jövőt jósolt nekem, most meg egész nap alszom, antidepresszánst szedek, semmi humorérzékem és semmit nem csinálok. Legszívesebben felvágnám az ereimet. SENKIT nem érdekel, hogy egy életrevaló, óriási potenciállal rendelkező gyerek emberi roncs lesz, ez nem tragédia, csak a ki****ott Hamlet, mert neki megírták a történetét, őt egy egész világ olvassa. Einsteinről mindent tudunk, de semmit nem tudunk azokról, akik Einsteinek lehettek VOLNA, de a sok bully miatt magukba fordultak és öngyilkosok lettek. A szüleim persze semmit nem értenek az egészből. Próbálnak segíteni, járattak pszichológushoz, aki egy vagyont elkért azért, hogy sokat hallgatott és néha megszólalt, aztán megint hallgatott. ENNYIT KELLETT VOLNA ELMONDANIA, AMI EBBEN A FILMBEN VOLT, B****MEG! Mi az istenért nem ezzel kezdik a pszichológusok?! Miért nem annyit mond, hogy károsult a "jutalmazómechanizmus, mert nem ért sikerélmény, ezért nem élsz a lehetőségeiddel, ezért nem csinálsz semmit az életben, járj el többet szórakozni, a többi majd jön magától". Kész. Ennyit kellett volna mondani a sok buta találgatás helyett. Értenek ezek egyáltalán BÁRMIHEZ is?



Nagyon fel***sztam magam ezen a filmen, mert rávilágított a nyomorom mélységére. Bár külsőleg mindenem megvan, ami alapján egy kényelmes életet teremthetnék, és még a képességeim is teljesen megvannak, belül egy selejtnek érzem magam, aki egyre mélyebbre zuhan, egész nap alszik és alig eszik. A világ ezt leszarja. A világot nem érdekli, hogy egyszeri és megismételhetetlen mindenki. Aki tönkrement kamaszkorában, az vagy éljen tovább úgy, ahogy tud, árnyékaként annak, ami lehetne, vagy kiszállhat. A világ megy tovább. Van még elég fiú a lányoknak.


2014. dec. 28. 11:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom akkor, ha egyik alternatíva sem jön be igazán, akkor nehéz bármit is mondani. Igen, ez egészen más világ, nagyon személytelen, nagy lett a távolság az emberek között, sajnos. Pedig másként nem megy, csak ismerkedéssel, akár a neten keresztül. Vagy ha olyan fősulira járnál ami érdekel, ott az emberek között lehet keresgélni. Tudom, hogy nagyon nehéz, én is hasonlóan vagyok, nekem is kevés barátom van, de nem szabad feladni én azt mondom. A pszichológusok ilyenben nem tudnak segíteni és szerintem sok mindenben nem tudnak, nekik is a pénz ami kell a munkájukért és kb. ennyi. Az életuntságból az tudna kirántani, ha találnál valakit magad mellé, lehet egy nő lenne az, csak alig 20 éveset és agyban érettet elég nehéz, akivel komolyabb dolgokról is eltudsz beszélgetni. Ne add fel keresgélj! Lehet utána mindent másként látnál, sőt tuti.


Az ilyen bu.nkó hozzászólókkal meg ne foglalkozz, mint ez aki a nevét is felvállalta. Sajnos itt is kell az ilyen had ne írjam ki a jelzőt, ...-re számítani. Ne reagáld le az ő írásait és le fog lépni!

2014. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!


Szerintem azzal mindig reális számolni, ha felteszel egy kérdést és mások véleményét is kikéred, akkor kaphatsz olyan választ ami neked nem fog tetszeni. Ez hatványozottan igaz egy aninim faq (Frequently Asked Questions) oldalra, mint ez. Tapasztalataim alapján itt nem hogy szakértői véleményt nem fogsz kapni, de normálisat is alig.

Szórakozásnak viszont mindenképpen jó, ahogy az interneten még sok minden más is. Meg kell tanulni jól felfogni a dolgokat akár jók vagy rosszak első olvasatra, mert ezzel a makacskodással épp az eredeti szándékod célját lehetetleníted el magadtól.


#11-nek: Azért annál már dörzsöltebb és jóval tapasztaltabb is vagyok, minthogy ilyen primitív trükkel le tudjatok rázni. - Kérlek most ne hozd fel a zaklatást, mint szoktátok, mert ez nem az. Amíg van benne "móka" az én felfogásommal, addig számíts rá, hogy meg fogom lovagolni.

Iszonyatosan nagy élvezeti faktor szinte nulla belefektetett energiával és kockázattal (ez a trollkodás egyik definíciója) ;)

2014. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

"Az életuntságból az tudna kirántani, ha találnál valakit magad mellé, lehet egy nő lenne az, csak alig 20 éveset és agyban érettet elég nehéz, akivel komolyabb dolgokról is eltudsz beszélgetni. Ne add fel keresgélj! Lehet utána mindent másként látnál, sőt tuti. "



Nem nehéz, csak ezek kelnek el a leghamarabb. Tapasztalatból tudom. Tényleg szinte lehetetlen, hogy valaki normális is, jól is néz ki, minden szempontból rendben van és ne legyen barátja. Nekik mindig jut.



Kedves Vágvölgyi Anita! Nagyon köszönöm az ismételten okoskodó magyarázkodásodat annak ellenére, hogy már többször megkértelek diplomatikusan, hogy húzd el innen a beledet. Nem az a bajom veled, hogy nem tetsző választ adsz, vagy nem értenék egyet a véleményeddel, hanem az, hogy a "HÖ VAZZE, EZ TÚL HOSSZÚ NEKEM, INKÁBB NEM OLVASOM EL. MENJÉL DUGNI!" nem válasz. Neked nem volt véleményed, hanem csak egy rosszindulatú troll vagy. Nagyon szépen megkérlek, takarodj innen. Úgy látom, elég érett vagy, hogy felfogd a mondanivalómat. Tisztában vagyok vele, hogy nehéz normális választ várni, ennek ellenére kérlek ne tégy meg mindent a továbbiakban, hogy rontsd a statisztikát.



"Amíg van benne "móka" az én felfogásommal, addig számíts rá, hogy meg fogom lovagolni.

Iszonyatosan nagy élvezeti faktor szinte nulla belefektetett energiával és kockázattal"



Nagy élvezeti faktor a mentális egészség rovatban, ahova lelki segítségnyújtásra szoruló, öngyilkos gondolatokkal küzdő, súlyos depressziós emberek járnak és kérnek segítséget széttrollkodni egy kérdést? Gratulálok a fejlettségedhez. Bizonyára az anyád temetését is nagyon humorosnak találod, és ott is trollkodsz.

2014. dec. 28. 15:41
 14/29 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen mindegy, hogy megkérsz-e, mert számodra teljesen érinthetetlen vagyok. Amúgy meg nem győzöm hangsúlyozni itt is, hogy aki ilyen helyekre jár tanácsot kérni, az jobban járna ha nem tenné, mert érdemit azt nem fog kapni. Diagnosztizálni nem lehet az esetleges betegséget, gyógyítani meg még kevésbé, miért épp a tanácsadás működne ilyen jól? Nem értem az embereket.

Amúgy ezt a kérdést nem kerestem, a véletlen kérdés gomb dobta...

Édesanyámat meg elvesztettem, de nem volt olyan állapotba, hogy hamvasztáson kívül lett volna alternatíva...

2014. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Kaptam már érdemi választ. Igaz, nem tőled. De tényleg, nagyon kösz, hogy elrontod a kérdésemet, amikor mástól esetleg kaphatnék érdemi választ. Rúgjál bele abba, aki depressziós és szeretne segítséget kérni.
2014. dec. 28. 18:11
 16/29 anonim ***** válasza:
Depressziósként ide kérdést kiírni meglehetősen bátor lépés. Nem tudom, hogy mi egyébre számítasz ezen a helyen.
2014. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Figyelj Kérdező! Egy trollal kár diskurálni! Teljesen mindegy mit írsz neki, ő leírt, hogy ezt élvezi. Tehát ő lazán szét trollkodná, fi.kázná egy olyan ember kérdését is, akinek esetleg ezen múlik az élete, mert nem tudhatjuk. Majd megkapja az élettől a saját poklát, majd akkor nem fog élvezkedni mások bajával, bánatával. Gondolom az ilyen emberi hulladékok irkálják a sza.rjaikat a videok, vloggerek alá is a gyagyaságaikat. Ezek sosem halnak ki. Teljesen mindegy hány éves valaki, ha érzelmileg, agyilag fejletlen, ahogy Herby mondja nokedli! Jah és kedves troll "barátom", abszolút de nem érdekel a vergődésed, se az hogy te min élveszkedsz és min nem. Csináljad és kívánom hozzád hasonló "jóindulatú" emberek vegyenek körül, majd ha segítségre szorulsz kapjál trolkodást segítségnyújtásként. Amiket leírtál az a te szegénységi bizonyítványodról árulkodik, büszke lehetsz magadra apám! Minden jót!
2014. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Kedves másik hozzászóló!


Ez a Herby-idézet szerintem inkább a te "szegénységi bizonyítványodat" hozza előtérbe. Sajnálom, hogy ilyen szutyok emberek egyesek példaképei akármilyen formában is.

Nőj föl és menj egy kicsit ki az életbe tapasztalatot szerezni. Szocializálódj intelligensebb emberek társaságában és végül nézz vissza ide és borzadj el. Aki tesz azért, hogy magának vagy másoknak jót tegyen, az nem az ilyen problémákon akad fel.

2014. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Sajnálom, hogy a kérdésed alatt ilyen parás vita szabadult el az úgynevezett trollok és közted, köztetek. Ugyanakkor szeretném jelezni, hogy te támadtál rá a Vágvölgyi Anita nevű felhasználóra csupán szóhasználata miatt.


Ha már itt egymás szegénységi bizonyítványát emlegetitek fel, akkor nem támadni kéne egyes rövidítések miatt, hanem utánanézni.Én így szoktam cselekedni, ha nem tudok valamit. Utoljára talán az inkvizíció ítélt el másokat azért, mert többet tudtak, ahelyett, hogy átvették volna tudásukat.


Ha hangsúlyozod, hogy mennyivel alatta van morálisan a "troll" az átlag embereknek, akkor miért állsz le vele vitatkozni?


A "troll" még trollkodva is kulturáltabb válaszokat adott, mint amilyeneket te. Ha ilyen modorral válaszolsz, akkor ne csodálkozz, hogy nem kapsz segítséget.

2014. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Remek. Most akkor hivatalosan mindenkitől bocsánatot kérek, akit itt vagy bárhol máshol, bármikor az életben megbántottam!



----



Most, hogy ezen túlvagyunk, foglalkozhatnánk esetleg a KÉRDÉSSEL? Tudjátok, ami ott fenn van, zöld háttérben.

2014. dec. 28. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!