Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni extra szorongá...

Mit lehet tenni extra szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Rettentően szorongok felelés közbe, de olyan extra mértékben élek meg minden egyes beszédhelyzetett, és ráadásul ez mellé még társul egy szociális fóbia.

Sedatív pc-t szedek, de nem vmi nagyon használ mostmár.

Tünetek: szédülés, hányinger, erős szívdobogás, extra izzadás, extra pirosság, remegés, fejfájás.

Valkai tud vmit ajánlani rá?

Olyat ne írjatok hogy mejnek el pszihologushoz, orvoshoz stb, vmi homeopátiás szert vagy vmi tippet/tanácsot aki hasonló cipőbe jár! Fontos lenne nagyon, most lesznek vizsgáim! Köszike!


2010. febr. 4. 18:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"tegnapelőtt 13:18" vagyok. Hát elhiszem, hogy nem megy, meg azt is, hogy nem akarsz iskolát/osztályt váltani.

Node: szerinted meg fog változni a kényelmetlen helyzeted, ha SEMMIT sem teszel ellene? (Bocs, nem bántani akarlak, Csernus sem vagyok, de néha a kényelmetlen szembesítés mozdíthat ki a holtpontról)

De esetleg egy harmadik út: kezdj bele valami újba. Sport, vagy szellemi (szakkör jellegű) elfoglaltság. Ha az új dologban sikeres leszel, kihat a teljes személyiségedre. Esetleg spékeld meg egy fazonváltással: új haj, új öltözködési stílus. Kicseréled magad, kicserélődik a környezeted hozzád viszonyulása.

Amúgy az ilyen lelki jellegű gondokból kimászáshoz segíthet egy jó táplálkozás és rendszeres vitaminbevitel.

2010. febr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
segítségével is.
2010. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

köszi, hogy ennyire törődsz velem és írsz:D

igen erre már én is gondoltam, hogy megváltozok külsőleg (új ruhák, sokkal vagányabb, vagányabb haj) stb

és akk hátha más lesz a belsőm is, igazából úgy nagyon nincs baj a belsőmmel, mert kedves, aranyos stb szal jók csak ez a szorongás na ezt kell leküzdeni de azért már-már haladok minidg egy lépést előre és a végén csak meglesz

2010. febr. 9. 14:35
 24/26 anonim válasza:
szia,nekem is ugyan ez volt (kicsit még van is),amikor új suliba kerültem 9-12-ig végig. Nekem is van szoc.fóbom,ami furi,de estére enyhül,néha elmúlik.Én is folyton féltem felelés előtt,a tüneteim nekem is u.ezek voltak,mint neked.Most próbálok relaxálni,meditálni,sportolni,társaságba járni. Sztem tedd ezt te is! :) Én már jobban érzem magam.
2010. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem igazából csak suliba van ez, de felerősödik amikor felelésre kerül a sor.

eszek sok vitamint, mozgok is.

én is próbálok meditálni, kikapcsolódni, estenként, h ne az ágyba vigyem a problémám, és csak ezen agyaljka.

de egyszer hátha elmúlik, én már megszoktam!

neked meg gratula, hogy sikerült túl lépned rajta:)

2010. ápr. 7. 18:09
 26/26 anonim válasza:
3. ált. óta nekem is ugyan ez a bajom de sehogy semm tudom megoldani már pschyhológusnál is voltam de az csak osztotta az észt. most 7.-es vok ,felelés közben öklendezek nagyon kellemetlen :SS
2010. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!