Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, mit tegyek?

Depressziós vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hello, 15 éves lány vagyok

Rosszul érzem magam a bőrömben, semmi se köt le igazán és úgy érzem lassan megőrülök. Minden ott kezdődött hogy új suliba írattak és az osztályfőnökkel konfliktusba keveredtem. Eleinte minden rendben ment, de "rossz napunk volt" (legalábbis ő utólag így fogalmazott) mert nem tudta rendesen kezelni a helyzetet és valahogy megtörtént.

Az egész osztály előtt szócsatáztunk aminek semmi értelme se volt , ezt meg is mondtam neki, de hiába akartam abbahagyni csak folytatta így kiüldözve engem az osztályból, persze úgy hogy senki nem szólt semmi csak bambultak maguk elé. Önszántamból hagytam ott az óráját, megalázva éreztem magam és amint kiléptem a suliból hazafele menet végig sírdogáltam... 1 hétig hiányoztam utána direkt megkértem anyámat hogy jöjjön be velem ezt megbeszélni mert ez nem állapot hogy kiüldöz utána úgy érzem magam bárcsak elcsapna az autó, az ő órája az ő felelőségge, így is nehéz időkön megyek át, nem hiányzik egy gyűlölködő tanár. DE! Megbeszéltük. Anyám előtt nem volt akkora arca.

Szóval itt kezdőtött az egész, utána sokkal visszahúzódobb lettem, sose voltam az a depressziós mentes gyerek de mikor már éreztem hogy végre új lappal kezdhetek, hogy mi?!! Dehogyis, tessék pofon, ez az élet, szenvedj! Úgyis érzékeny vagy, legyél még szánalmasabb is! Végülis magamnak köszönhetem, ha csöndbe maradtam volna.. nyugodtan lehet mondani, de hát milyen ember az aki nem áll ki az igazáért, hacsak egy picit is? Hiddjétek el ezután sokat nyeltem, a tanárnak is olyan jópofival kell beszélnie hozzám hogy már szánalmas.

Eztán észrevettem magamon a "szociofóbia" tüneteit. Nem megyek orvoshoz, hogy teletömjenek nyugtatokkal, az nem megoldás, voltám már ilyen emberkénél beszélgettünk rendszeresen, de ott voltak a bogyói, amit rossz szemmel néztem és inkább elmentem. A bogyók csak enyhítik, de nem gyógyítják a lelki állapotodat, de akkor mégis hogyan lehetne ezt leküzdeni? Járjak többet társaságba? Olvassak többet? Élőben olyan nehezen fejezem ki magam hogy belekavarodok a szavakba és én érzem magam kellemetlenül. S mivel barátaim elött nem egyszer járattam le magam, vagy éreztem úgy hogy elrontom a kedvüket, kerülöm őket, és nem tudok velük leülni se. FÉLEK. és erősebb akarok lenni.



2015. jan. 3. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz elmehetsz, ő nem ír fel gyógyszert, sőt, nem is írhat, mert nem orvos. Jó ötletei, napiszintű tanácsai lehetnek a szociális fóbia kezelésére, amelyeket napi szinten tudsz gyakorolni.
2015. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsi önbizalmat kell szerezned. Szükséged van valami hobbira, vagy sportra, amiben sikereket érhetsz el. Próbálj azokra a képességeidre koncentrálni, amikben jó vagy.

Nem kell társaságba járnod, ha nem érzed magad ott jól. Elég ha van egy-két jó barátod, akikkel őszintén tudsz beszélgetni.

2015. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt. Eléred a 137-00 ingyenes számon hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile hívószámról, fülkéből is.


Segíthet a relaxáci, a youtube-on írd be a keresőbe, hogy agykontoll meditáció, hallgasd és csináld.

2015. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!