Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a memóriaromlás jele vagy...

Ez a memóriaromlás jele vagy valami leépülés?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, ha megnézek egy tv műsort vagy elolvasok egy cikket akkor az eredeti tartalmat már nem tudom visszaadni úgy egyben hanem egyre többet kell gondolkodni a szavakon. Bár kétségtelen, hogy átfogóan a lényege megmarad bennem többé-kevésbé. Ezt a hanyatlást pár éve figyeltem meg magamon. Most akkor romlik az emlékezetem vagy valami épül lefele az agyamban? Mivel tudnám visszahozni a régi állapotot?

20/F



2015. jan. 4. 06:45
 1/3 anonim válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy egyrészt, ha olvasol valamit, akkor lassan olvasd és értelmezd a szöveget, így lehet, jobban rögzül az agyadban. Egyébként az agyat lehet fejleszteni, például könyvolvasással. :) Ha olvasol, a szókincsed is gazdagodik, és jobban ki tudod fejezni magad. Én is észrevettem magamon ugyanezt a problémát, de az olvasás (ha rendszeresen teszed) tényleg hatékonyan segít. :)
2015. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen korban a leggyakoribb ok az, ha keveset alszol. Próbálj meg legalább 8 órát aludni, ne igyál energiaitalokat, ne szedj mindenféle izomnövelő stb szart.
2016. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
B1 vitamin hiány is lehet.
2016. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!