Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, szorongás,...

Pánikbetegség, szorongás, vagy csak természetes reakció?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi időszakom sajnos nagyon stresszesen telt, egyrészt a vizsgaidőszakkal járó nehézségek, másrészt pedig családi problémák miatt is. Mindig nagyon érzékeny típus voltam, a legapróbb dolgok miatt is rengeteget tudok idegeskedni, de ebből sohasem volt különösebb gondom. Idén az egyetem sajnos elég nagy csalódás volt számomra és egyre jobban megviselt az, hogy távol kell lennem a családomtól, leginkább azért, mert a szüleim egészségi állapota elég rossz. Emiatt folyamatosan aggódom, a karácsonyi szünet is úgy telt el, hogy minden percben azt lestem, hogy melyikük hogyan van és rettegek attól, hogy komoly bajuk lehet, olyannyira, hogy az elvesztésük is sokat jár a fejemben, amitől nagyon félek. Mindezeken kívül még a rokonság is tovább nehezíti a helyzetet, ezt annyira nem részletezném, de a lényeg az, hogy úgy érzem nekem kellene mindenki mellett állnom és mindenkit támogatnom, de nem érzem elég erősnek magamat hozzá lelkileg, ráadásul ezeket a gondolataimat senkivel sem tudom megosztani, hiszen nem akarok még ezzel is terhelni bárkit is. Tegnap este eljutottam odáig, hogy a sok stressz miatt az egész testem remegni kezdett, azonnal vettem be magnéziumot és próbáltam nyugtatgatni magam, 1-2 óra alatt el is múlt, aztán hajnalban ugyanez újra lejátszódott. Egyetlen, évekkel ezelőtti esetet leszámítva nem tapasztaltam még ilyesmit (akkor is a stressz hozta ki), de most valahogy jobban aggódom a dolog miatt. Ha többször előfordul ilyesmi, akkor mindenképp elmegyek orvoshoz, de addig is érdekelne a véleményeteket: mi lehet ez? Esetleg egy kezdődő pánikbetegség, szorongás? Vagy teljesen természetes, hogy így reagál a szervezetem, amikor ennyi minden összecsap a fejem fölött és a legtöbb ember életében előfordul hasonló? Ha van valami tippetek, tanácsotok a kezelésre, esetleg nyugtató tea vagy bármi használatáról, akkor azt is írjatok kérlek!

2015. jan. 8. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd meg, és ha van kérdésed írd le

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2015. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!