Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségem miatt már...

Pánikbetegségem miatt már öngyilkosságon gondolkodom. Van még kiút?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 5 éve vagyok pánikbeteg, az első rohamom 15 évesen jelentkezett. Akkoriban nagy volt a hajtás, nehéz suliba jártam, sok volt a követelmény, mindig teljesíteni akartam, így jött ki a szervezetemen. Sok helyen voltunk, ahol mondták, ez a bajom, de nem mentem el kezeltetni, azt reméltem, jobb lesz. Normális életem van, tanulok, vannak barátaim, sportolok, de mostanában megint nagyon erős, szinte nem tudok kilépni az utcára se, folyamatosan rosszul vagyok és ez azt eredményezi, hogy nem tudom normálisan csinálni a dolgaimat. Nem mondtam senkinek, de néha úgy érzem, jobb lenne meghalni. Senki nem veszi észre, mert mindig viccelődöm, vidám vagyok, de legszívesebben ordítani tudnék. Nem hiszem, hogy valaha is meggyúgyulhatok, viszont nem tudok ezzel tovább együtt élni. Van megoldás? Nem tudok horribilis összegeket rááldozni egy terápiára és nem tudom, hova fordulhatnék.

20/L



2015. jan. 26. 13:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Család nem tudna segíteni finanszírozni a terápiát? Tudom, hogy nem olcsó, én is járok, de TB-re elég lutri, hogy kit fogsz ki, mennyire jó szakember...

Pénzért sokkal nagyobb esélyed van JÓT kapni! Úgyhogy első körben én ezt próbálnám, segítséget kérnék.

Másodsorban, ha erre nincs lehetőségem, akkor viszont TB-re járnék pszichológushoz (!) és nem pszichiáterhez. Nekem ez ugyanis sokkal inkább bevált, a pszichiáterek gyógyszerrel akarnak mindent megoldani, és ha van is terápia, az maximum rövid, ami nem megy túl mélyre, és ha nincs baromi nagy mázlid, idővel visszatérnek a problémák...

2015. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Van kiút, komolyan. 13 éves voltam, amikor először pánikrohamom volt, a következő 2-3 évemet tönkrevágta. Most 17 vagyok, egészséges és boldog. Szerintem keress meg egy pszichológust és ő majd segít feltárni az okát. (Anyukáddal mennyire vagy jóban ? Ez fontos kiváltó ok lehet).


Amíg pánikrohamaim voltak, minden borzalmasnak tűnt, úgy éreztem sose lesz jobb. És amikor már nem is reménykedtem, váratlanul elmúlt. De tudod, én nem bántam meg ezt, és ha újraélhetném az életem, akkor is mindent ugyanígy akarnék. Mert ha egyszer pánikbeteg voltál, de meggyógyulsz, másképp látod majd a világot. Hálas leszel minden gondtalan percért és rájössz, hogy milyen jó élni.

Ennek a betegségnek van értelme. Felkészít arra, hogy ha majd rendbejössz, másképp láss mindent. Egy csomó mindent észreveszel majd, amit mások sosem. Sokkal hálásabb és boldogabb ember leszel utánna. Fel a fejjel, hidd el minden rendbejön.

2015. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!