Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontintól függök amit dilidok...

Frontintól függök amit dilidokim írt fel 2,5 éve! Hogy tegyem le?

Figyelt kérdés

Két éve szedek napi 3 szem frontint 0,25 milligrammos kiszerelésből. Már kétszer megpróbáltam elhagyni a gyógyszert pszichiáterem segítségével is de sikertelenül. Először rögtön elhagytam a frontint. Ez egy éve volt, már az első nap pocsékul voltam. Remegett a kezem, szédültem, éber voltam és nagyon-nagyon szorongtam. Viszketett a bőröm, vakaródznom kellett, ideges is voltam még ráadásul. Öt napig bírtam és volt receptem frontinra elmentem kiváltani gyógyszertárba. Ott elcsukló hangon, remegő kézzel írtam alá a receptet átvételhez és mondtam patikusnak hogy már öt napja nem vettem be. Azt mondta látszik rajtam nagyon.Na ez egy nagy kudarc volt. Aztán pszichiáteremmel megbeszéltük hogy fokozatosan hagyom abba ezt a gyógyszart. Havonta egy féllel csökkentettem kb. De ahogy elértem a napi két szemhez már nem tudtam csökkenteni. Max napi 1,5 mg-t ha beveszek akkor még nem vagyok rosszul. De ha kevesebbet akkor furcsán érzem magam, nem tudok elaludni csak alkohollal, szédülök és így dolgozni sem lehet. Pszichiáterem mondta hogy akkor adjam fel és szedjem tovább a szorongásoldót napi 2-őt.De engem nem érdekel nem akarom hogy gyógyszerfüggő legyek és hogy ennyire függjek a pszichiáteremtől és gyógyszerfelírásától. Mit tegyek, milyen homeopátiás szer van az ilyen frontin elvonási tünetre? Vagy gyógynövények? Szedtem már macskagyökeret kapszulában meg citromfűteát ittam de mint halottnak a csók. Én már örökre függeni fogok ettől a frontintól??


A legjobb az egészben hogy pszichiáterem mikor legelőször felírta nem mondta hogy ha nem veszem be akkor idegbeteg leszek és hogy függővé tesz ez a vacak! Ha ezt tudtam volna soha nem szedtem volna frontint, de már hülyeség ezen gondolkodni. Szóval valami tanács, tapasztalat kéne hogy tegyem le. Volt aki leszokott róla?



2015. márc. 5. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem a frontin okozza, és ettől a mennyiségtől még csak függő sem lehetsz. Én is szedtem, én simán abba hagytam. A gond azzal van, hogy a pszichiátered rossz, elkezdte a tüneteidet kezelni, de a problémáidat beszélgetésekkel, feloldásokkal nem, így és ezért nem bírod letenni a frontint, mert az alapproblémád megmaradt, ami a szedés alatt ugyan tünet mentes volt, de elhatalmasodott. Szerintem most még ne hagyd abba, keress egy egy olyan szakembert pl. pszichológust, aki valóban elkezd kezelni és ő majd segíteni fog abba is, h letudd a frontint is tenni.
2015. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ok, köszi te már csak tudod hogy mi bajom van. Képzeld ha beveszem a frontint akkor nem érzem az elvonást de ha nem akkor nem tudok aludni, idegbeteg leszek, remegek és szédülök, minden bajom van, rosszul látok stb. És igen 2 tablettától is lehet függő az ember már bocsánat. Ja és igazad van rossz a pszichiáterem meg én is szar vagyok mert ilyet választottam. De ez az én keresztem. Pszichológus nem tud segítseni, próbáltam de azt mondta nem tartom be a kereteket. Kirúgott, túl nehéz eset voltam neki.


ui: A kérdésre várom a válaszokat tehát hogy mit tegyek az elvonás során ill. milyen szerrel csökkenthetném?

2015. márc. 5. 19:55
 3/14 anonim ***** válasza:

Rivotrillal vagyok hasonló helyzetben, és igen, lehetsz függő, ennyi év után, ekkora mennyiségtől is lehetnek elvonási tüneteid. Ettől az alapgondolatom nekem is az volt, mint az első válaszolónak, gyógyszerrel egyszerűen nem lehet megszűntetni az alapproblémát, és persze szörnyűek az elvonási tünetek, de még szörnyűbbek, ha megoldatlan szorongás van benned. Kérlek, ne hordj le engem, esküszöm nem rosszat akarok. Nekem is volt már hasonló próbálkozásom, én már három nap után feladtam, de én rájöttem arra is, hogy valószínűleg az alap szorongásom miatt éreztem magam ennyire rosszul. Úgyhogy most szedem, bár az agyam tiltakozik ellene, közben terápiába járok (az, hogy az előző terapeutáddal nem tudtatok együtt dolgozni, még nem jelenti azt, hogy senkivel sem tudnál, ha tudnád, mennyi helyet jártam végig mire találtam egy nekem megfelelőt... ez persze idő és pénz, de én ezt látom járható útnak).


Különben próbálkozhatsz citromfű teával, az nyugtat, vagy növényi nyugtatókkal, nyugtató teakeverékkel... de főleg a citromfüvet javaslom. Mikor megpróbáltam letenni a rivót, belemerültem ennek a szakirodalmába, legalábbis amit interneten el tudtam érni. Külföldön az a bevett gyakorlat, hogy a függő beteget ráállítják egy másik típusú gyógyszerre, a hatóanyag neve nem jut eszembe de itthon seduxen néven fut. Ez is benzo, mint a frontin-rivo, de sokkal kevésbé vészesek az elvonási tünetei, addig meg szépen lenyugtat amíg a frontinról jössz le. Szóval átszoksz erre a másik gyógyszerre, és utána ezt hagyod el, nagyon fokozatosan. Na, mint írtam, ez a külföldi gyakorlat... és ahogy magyar eseteket olvastam, a magyar pszichiáterek egyszerűen nem ismerik ezt, nem akarnak gyógyszert váltani, valamiért. Nem igazán tudom, miért, és az is biztos, hogy van olyan, aki nyitott erre, de keresni kell. Lehet magánban akár.


Szóval van ez a seduxenes megoldás, nyitott, hozzáértő pszichiáter segítségével.

Vagy van a pszichoterápia (biztos, hogy jót tenne, persze CSAK a neked megfelelő terapeutával. A módszer kevés, akármilyen profi is az illető, ha nem nyitott feléd. Nem te vagy az első, aki arról ír, hogy nem tudta tartani a kereteket. Én se tudok tartani semmilyen keretet, de a terapom nem is szabott meg ilyeneket, pont ezért. Mondjuk az én helyzetem kicsit rendhagyó, mindegy, nem megyek bele, már így is kész esszét írtam meg).

Mindkettő pénz és idő, de gondolom, megéri. Remélem, tudtam segítő választ adni, én ennyi infót tudtam összeszedni mikor saját magamnak kerestem.

2015. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem értem mi a gondod a válaszommal, az, hogy azt írtam, hogy nem a frontinnal van a nagyobb a baj, és az nem okozza ezeket a gondokat? Elhiszem, hogy tiltakozol ellene, én is tiltakoztam ellene, én három évig szedtem ugyanazt, amit te. A pszichológusod egy idióta volt, ha olyanokat mondott, amiket írtál, de attól még mással járhatsz jól és ettől még a pszichiátered nem kezelt eddig jól, ugyanis neki is kellene terápiás jelleggel kezelnie. Én is több dokinál jártam mire megtaláltam a megfelelőt.


Előző: a rivotril sokkal keményebb, mint a frontin, egy ideig azt is kellett szednem még a frontin előtt, ugyanígy a legkisebb mgban, az okozz is függőséget. A frontint pont azért szokták adni olyan betegeknek akiknek nem tanácsos, hogy függjenek tőle az alap problémák miatt se. Direkt olyan nyugtató, ami nem okozz függőséget. Maga a nyugtató nem okozza, ettől még a beteg függhet tőle, de nem a nyugtatótól, hanem az alap problémától.


Mindentől független helyes meglátás, h ne akarjon ilyeneket szedni az ember, de kérdező egyedül ne hagyd abba és tényleg keress egy normális orvost, aki lelki síkon kezel és segít ezt is elhagyni, ez azért nem olyan, h akkor most mától nem eszek csokit, nem pusztán csak egy döntés kérdése épp a fennálló mentális problémák miatt.

2015. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

99%-ban egyetértünk, de azért muszáj leírnom, hogy ebben az egyben nincs igazad: a frontin/xanax igenis hogy függővé tesz, pont annyira kemény szer mint a rivo csak kicsit máshogy hat. A frontin/xanax hatóanyaga alprazolám, a rivóé klonazepám, mindkettő a benzodiazepinek családjába tartozik, annyi, hogy a rivó görcsoldó is (így pl epilepsziára is hat), de nem SOKKAL keményebb cucc, és a benzók e két fajtája az, ami igen komoly függőséget okoz, most vitatkozhatunk azon, hogy a rivót kicsit nehezebb letenni, de... nem sokkal. Ennyit értek hozzá, hidd el, és nem kötekedni szeretnék vagy feleslegesen vitázni, csak annyi, hogy én valamennyire hozzáértőként nem vitatnám el a kérdező elvonási tüneteit, mert egyrészt ő tapasztalta őket, másrészt egyszerűen igaza van. Ha tudtad, amiket a hatóanyagokról írtam, akkor bocs, mondjuk úgy, hogy a kérdezőnek szólt az is. Vagy csak úgy mindenkinek, aki szereti.

(Ja és ha már benzók, a seduxen hatóanyaga diazepám, rákerestem hogy meglegyen az is.)

2015. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na most az a kérdés, hogy a szedés elkezdése előtt is úgy voltál-e, mint most, amikor nem szeded? Mert ha igen, akkor nem a frontintól lettél függő, hanem ez az "alapállapotod" (amit amúgy antidepresszánssal kéne akkor kezelni). Csak ezt sokan hajlamosak elfelejteni és függőségként beállítani.
2015. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A bőrviszketés tipikus benzo elvonási tünet. A többi meg lehet bármi igazából.
2015. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NoDrugs ***** válasza:
Az Ashton kézikönyvet és a Benzo könyvet tessék elolvasni
2015. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

" Először rögtön elhagytam a frontint."


Eddig olvastam. Azt mondod az orvos segített, és egyből elhagyatta veled? MI VAN??? ODA VAN ÍRVA A GYÓGYSZERRE, HOGY TILOS!!!! T I L O S!!! FOKOZATOSAN!!! Minden ilyen hülyeség után olyan sokkot okozol az agyaednak, hogy még nehezebb utánna leszokni... Elbasztad, idióta voltál, nem tudok mást mondani... És most itt rémisztkeded az embereket?!?!?!Fogyatékos vagy, aki a hülye dögöljön meg alapon, annyit tudok mondani, MEGÉRDEMELTED!

2015. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9es: Te mekkora egy primitív ember vagy!

Először is a kérdező ezt írta: "Először rögtön elhagytam a frontint." Ebben baromira nincs ott az, hogy csökkentve hagyta-e el, vagy egyből állt-e le, hiába magyarázol bele többet!

Másodszor is: mikkel illetted a kérdezőt? Hogy egy idióta stb., gondolkozz már el ember, hogy alapból egy mentális beteg tette - remélhetőleg - fel a kérdést, és nem egy szaros tini, aki unalmában nem bírt mit épp tenni!

Harmadszor pedig: képzeld nem mindenki szokta elolvasni a betegtájékoztatót, vannak akik vakon megbíznak a dokikba, ami ugyan szerintem hiba, de innét kezdve ez az elméleted se ért sz@rt se!


Végül: a primitív, idegbeteg mind ezek után te vagy, de még az írásodból is látszik, kezeltesd magad, rád aztán bőven rád fér!!!

2015. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!