Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olvastam, hogy az EOP bizonyos...

Olvastam, hogy az EOP bizonyos esetekben tamogat vagy fizet plasztikai beavatkozasokat, igaz ez erre az esetre is?

Figyelt kérdés
Egy biztos forrasu oldalon olvastam hogy (ertheto modon) esztetikai mutetekre nem adnak, viszont ha valami betegseget valt ki (legyen az fizikai vagy psziches) abban az esetben a beteg kap ra tamogatast. Nekem az orrommal van problemam es evekig jartam pszichologushoz, onnan van depressziorol meg onertekelesi problemarol papirom, viszont senki se szeret fizetni es sokmindenbe belekothetnek. Mit tehetnek ahhoz, hogy biztosan tamogatast nyerjek?

2015. márc. 6. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez így nagyon necces. Az oep olyanokat támogat csak, ami tényleg extrém és egyértelműen rontja az életminőséged. Tehát ha például le kellett vágni az egyik melled, vagy nagyon csúnyán megégtél, esetleg hatalmas műtéti heg maradt rajtad. Önmagában azért, mert önértékelési problémáid vannak, nem hinném, hogy kapnál rá támogatást. De egy próbát megér, kérdezd meg a pszichológusod. Hátha találkozott már hasonló esettel.
2015. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt lattam hogy ilyenekben is adnak tamogatast: www.femina.hu/egeszseg/3_dolog_amit_tamogat_az_eop
2015. márc. 7. 07:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, akinek a mellkisebbítést állta az OEP, mert már komoly gerincbántalmakat okozott neki...de az fizikai dolog, nem lelki, nem tudom, hogy lelki/mentális okokból kifolyólag támogat-e ilyesmit.
2015. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

idézem a cikket amit olvastam ezzel kapcsolatban:

"Új orr OEP-támogatással?

Bármilyen meglepő, bizonyos plasztikai műtétekre is igényelhető támogatás az OEP-től. Természetesen nem arról van szó, hogy, ha elégedetlen vagy magaddal, máris kés alá feküdhetsz ingyen - a csupán esztétikai szempontok alapján végzett műtéteket ugyanis nem támogatják. Azonban, ha funkcionális korrekcióról van szó, vagyis az egészséged szempontjából volna lényeges a műtét elvégzése - legyen szó akár fizikai vagy pszichés problémáról -, bátran fordulj az OEP-hez.

Ezenkívül az összes olyan korrekció költségeit is támogatják, mely esetleges fejlődési rendellenességeket kezel, ezáltal pszichológiai hatással is bír - vagyis megoldást jelent az önértékelési zavarokra."

és az ismerősöd hogy indult neki ennek a dolognak? sokáig tartott mire támogatást kapott?

és köszönöm az eddigi válaszokat is:)

2015. márc. 8. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!