Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire dekoncentrált?

Figyelt kérdés

Érettségire készülök, most azért hagytam abba a feladatomat és írtam ki ezt a kérdést, mert négyszer olvastam el, hogy mi a feladat, és nem értettem meg.

Reggeltől d.u. 4-ig vagyok iskolában, és utána, ha hazaértem, rögtön el kell mennem tanulni, mert a kollégiumban kötelező (és igen, beszéltem már velük, és nem engedik el a délutáni tanulószobát), úgyhogy sajnos a mikroszundi kilőve. Így estére általában nulla a teljesítőképességem, elmegyek futni, aztán vacsorázok, és akkor kb. egy órán át jól megy a tanulás, de utána megint jön a szétszórtság.

Mást nem nagyon csinálok.

Mindenki szétesik így a végjáték alatt, vagy csak én? Amíg kisebb anyagrészek voltak feladva, fél óra alatt tanultam meg annyit, mint most egy óra alatt. Még most is ugyanolyan jók a jegyeim, csak állandóan fáradt vagyok és nyűgös.

Mit tudnék tenni?


2015. márc. 12. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is pont ugyan ez a helyzet, csak én még elsős vagyok a gimiben...semmire nem tudok rendesen koncentrálni,mert mindig máshol jár az eszem
2015. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Velem is ez van, de nem jöttem még rá. Talán többet kéne aludni és rendszeresen, de már soksok éve ez megy.
2015. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De szörnyű basszus, én érettségi évében kb disney filmeket néztem orrba-szájba, hogy enyhítsem a stresszt (akkor még nem is sejtettem milyen egy jóféle vizsgaidőszak :D), amit nem is tudom mi okozott, mert igazából alig tanultam.

Ja és színjeles lettem mindenből, magas pontszámokkal, szóval nem ment a tanulás rovására. Ennek a kötelező tanulásnak nincs értelme, nem tudod valahogy kikerülni, hogy agyilag ne fáradj le tőle? Olvasol egy könyvet amíg ott kell ülnöd, vagy bármi.

Aztán este, amikor frissebb vagy, akkor meg újra nekiülsz.

2015. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!