Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan depressziós,...

Létezik olyan depressziós, akin segített bármilyen gyógyszer?

Figyelt kérdés

Rendszeresen visszatérő vendég vagyok a pszichiátrián és mindig úgy érzem, hogy igazából az változtatja meg az életemet, hogy ott lehetek a kórházban emberek között, megváltozik a környezetem, tudok beszélgetni az orvosokkal, de mindig kipróbálnak rajtam valami új gyógyszert és meg akarják magyarázni, hogy attól lettem jobban. Amikor hazajövök újra kezdődik minden elölről, húzom egy darabig gyógyszerrel vagy anélkül, majd megint visszakerülök, mert már nem bírom tovább. Ekkor kipróbálnak egy újabb gyógyszert.


Én vagyok egyedi eset vagy tényleg ennyire padlón van az egészségügy, hogy gyógyszerekkel akarják megoldani az ember problémáit?



2015. ápr. 5. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Mi lenne, ha nem állnál le vele csak úgy magadtól és végig csinálnád a kezelést? Mondhatjátok, hogy veszélyes szerek, de engem kihúztak a szarból és semmi bajom nem lett tőle sem a kezelés alatt, sem pedig utána.
2015. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. biztos akad elvétve akinek úgymond 'segített'.


2. az 1. mondatoddal leírtad a lényeget, egy depressziósnak emberekre van szüksége, figyelemre, beszélgetésre.. a pszichiátria viszont gyógyszereket akar eladni.


Ez teljesen általános, és társaságot kellene keresned, a pszichiátrián kívül!


Mielőtt tönkremész a gyógyszerektől, még én is ismerek olyat aki rászokott ilyenekre, azóta is nyögi.. Ami persze egy példa csak, szerencsére több ilyen barátom nincsen, de sok embert érint ez.

2015. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A depresszióm egyik oka, hogy mélyszegénységben élek. Így hogyan keressek barátokat? Az emberek elvannak magukban, dolgoznak, sietnek haza munkából, szabadidejükben tévét néznek meg interneteznek, akik társaságba járnak azok többsége nem kevés pénzbe kerülő elfoglaltságokat választ.


Ma már nincs olyan, mint régen volt, hogy ingyenes közös programokat szervezett egy társaság. A fővárosban és a nagyvárosokban meg még erősebb ez az elidegenedettség.


A gyógyszereket meg nem magamtól hagytam abba, szedtem orvosi utasítás szerint, csak egyik sem vált be.

2015. ápr. 5. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha minden ember a magányról, elszigeteltségről és a szegénységről panaszkodik nekem, akkor nem lehet, hogy ennyi közös vonás mellett csak össze kellene találkozniuk a hasonló problémákkal küzdő, magányos embereknek?
2015. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak ingyenes programok, pl ha rákeresel hogy ingyenes meditáció, ilyesmi, akkor csomó találatod lesz (csak a szcientológusoknak nézz utána és kerüld el őket jóóóó messzire, amennyire tudod), de lehetsz pl aktivista, ha van olyan ügy amiért szívesen kiállnál. Persze pénzed ettől se lesz, de talán barátaid igen, meg programjaid, amivel már előrébb van. Járj el futni pl, az is ingyen van. Vagy vallási csoportok, ha nem áll távol tőled a hit. Igazából tök sok lehetőség van csak nehéz megmozdulni egy depressziósnak, tudom, mert ebben vagyok, főleg ha még szorongsz is az új dolgoktól, emberektől. Viszont nincs más megoldás. A gyógyszer önmagában tényleg nem az.
2015. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Xanax
2015. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írj privátban.
2015. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!