Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet a párom skizofrén vagy...

Lehet a párom skizofrén vagy mentálisan beteg?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. A menstruációja előtti 2-3 nap katasztrófa, olyan mintha megszállná az ördög. Mindenen kiakad, ideges. Azon csapta ki a hisztit legutóbb, hogy egy poharat a mosogatóban hagytam éjszakára,amikor ő már aludt, pedig százszor megkért rá hogy ne hagyjak benne semmit, mert neki kell aztán súrolnia. De könyörgöm egyetlen poharat hagytam ott, amiben zöld tea volt, hagyott egy kis kör alakú foltot, amit nem hiszem hogy olyan sokáig súrolni kellett. Ő meg ordibált mérgében. Én nem tudom mi ez nála, mert ilyenkor alapjáraton is feszült, nem csak ha történik valami. Érdekes amikor megjön neki, onnantól akár a fején is lehet táncolni, nyugodt, nevet mindenen, nem sértődik meg semmin. Mintha teljesen más ember lenne. Ez lehet valamilyen személyiségzavar, hogy egyszer ilyen, azon a három napon meg teljesen más személyiség? Tanácstalan vagyok, ugyanis ő az első olyan nő, akivel együtt élek, eddig csak rövidebb, alkalmi kapcsolataim voltak, szüleim elváltak 3 éves koromban, így édesapám nevelt fel. Gondoltam már, hogy leülök vele negbeszélni illetve megkérdezni tőle, de valahogy mégsem érzem helyénvalónak hogy a barátnőm mentális egészségét firtassuk apámmal a háta mögött.

2015. máj. 9. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
XD beteg
2015. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

A skizofréniának semmiköze a többszemélyiségűséghez. Nézz utána, nagyon másról van szó. Tévképzetek, hallucinációk...


Tisztázzuk: a barátnőd alapvetően idegbeteg, és csak a vérzése alatt kedves, vagy pedig alapvetően minden oké nála és csak a menstruáció előtti napokban idegbeteg?

Ha az utóbbiról van szó, akkor nincsen semmilyen mentális betegsége, egyszerűen a hormonok hatnak rá így. Nagyon máshogy történik a dolog mindenkinél, az sem jobb helyzet, amikor valaki annyira rosszul van, hogy három napra mozgásképtelenné válik, folyamatosan elájul stb.

2015. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocs ha nem fogalmaztam érthetően. A menstruáció előtti három napon idegbeteg. Kiakad, megsértődik mindenen. Olyan dolgokon őrjöng, amiket amúgy higgadtan kezel.
2015. máj. 9. 11:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
skrizofrén? Mentálisan beteg? Úristen, dehogy!! Gugli a barátod, keress rá a PMS szindrómára! Menzesz előtt milyen problémával küzdenek a nők. Az én férjem se bír velem akkor :)
2015. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet mindent a menstruációs vérzésre hárítani se a pms-re. Hogy lehet az, hogy én is meg bármilyen nő akit ismerek pont ugyan olyan menstruálás előtt, alatt és utána is?? Ami a menstruáció előtti idegbajt illeti az csak kitaláció. A holywoodi filmekben van csak
2015. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most ezek elég kétesélyes válaszok. Valaki szerint ez normális valaki szerint nem...lehet én túlzom el, mert mint mondtam nem volt "nőkép" az életemben. Békésen éltünk apámmal, nem veszekedtünk soha...nekem nyugis munkahelyem is van, míg a páromnak elég stresszes...lehet ez is tetőződhet nála ilyenkor. Nekem is vannak rossz napjaim, de azért olyankor sem kiabálok. Vezsekedem, nem kiabálok.
2015. máj. 9. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez PMS.
2015. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmi baja a párodnak, nem beteg! Ezzel nagyon sok nő így van, köztük én is, ez az úgynevezett premenstruációs szindróma azaz a PMS.


Nézz utána a neten, nagyon sok info van róla, tájékozódj, mert ebből a szempontból tudatlan vagy. Az én párom mindig tudja, hogy-hogy kell bánni velem ilyenkor. :)

2015. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen baja, ez hajlam, valaki ilyen menszesz előtt valaki nem. Valaki hány, valaki nem. Szervezettől függ, én pl. valamikor tiszta depresszióba esek, rajtam van a világ fájdalom, és nem kell hogy bármi történjen, egyszerűen rámtör és valamikor meg idegbajos vagyok, minden felhúz, pörgök, ahogy megjön lenyugszom. Ez kétlem, hogy mentális probléma lenne, ez hajlam csak. Ilyenkor tarts be minden "játékszabályt" és inkább kerüld el, vagy mindenben érts vele egyet, hogy ne tudjon belédkötni. Bár én furcsálom részéről, hogy erre nem figyelmeztetett téged, hogy ő ilyen és nem néz elnézést, miután lenyugszik én mindig figyelmeztetem a környezetem, ha meg fog jönni a napokban mert idegbajok várhatók :) Ez van, ezt vagy elfogadod, vagy szakítasz vele,.
2015. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindig elmondja utána, hogy ne haragudjak, de most nagyon felidegesítettem. Csak az a fura, hogy máskor is előfordul, hogy pl otthagyok edényeket a mosogatóban, de olyankor szó nélkül elrakja, a nehéz napjai előtt meg ugyanezért őrjöng...valóban nincs róla fogalmam mi az a pms, de utánanézek, s remélem valóban ez áll a hátérben. Egyébként azt is észrevettem, hogy csak akkor van ez így ha ezek a napok hétköznapra esnek. Gondolom lehetséges, hogy a munkában felidegesítik és esetleg rajtam tölti ki? Ne nézzetek hülyének, hogy ilyet kérdeztem, de tényleg nem vagyok jártas a témában, és fura volt nekem ez a viselkedés.
2015. máj. 9. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!