Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utólért a lelkiismeret!...

Utólért a lelkiismeret! MEgoldás ha kicsit elvonulok a világ elől?

Figyelt kérdés

Hazudtam a szüleimnek! Összevesztem a barátnömmel!

Kettészakadok mert el kéne döntenem hol legyek! A szüleimnél vagy ö nálla?? vagy egy harmadik verzio ?? távol mindenkitöl egy kis számüzetésre?? amig lecsitulnak a dolgok?? már bocsánatot is kértem mindenkitöl de olyan lelkiismeret furdalásom van hogy már a kötelet keresem sokszor...néha jó de olykor rámjön ez a fura érzés,...mit tegyek?? megoldás ha kicsit elvonulok a "világtol" , mert hiába kértem elnézést, olyan büntudatom van,...kilátástalannak érzem az életem,..

válaszokat köszönöm előre is!

(25 éves férfi)


2010. febr. 24. 18:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
magyarul meg kell tennem hogy a barátnömhöz megyek, mert nem akarok tovább szenvedni..lehet nem ez a helyes de most igy érzem.
2010. febr. 25. 18:17
 12/12 anonim válasza:

Kimenekülni egy konfliktushelyzetből nem érdemes, nem megoldás. A lelkiismeret, ahogy a nevében is benne van, önmagad megismeréséhez és személyiségfejlődésedhez elengedhetetlen. Az lenne a baj, ha nem támadt volna fel. Az őszinte út a legtisztább, vállald föl a konfliktust, mert csak úgy oldható meg. Hozz bátran döntéseket, de előtte érdemes végigjárni a "hivatali utat", tehát beszélgetni az érintettekkel. Mivel felnőtt korú vagy, szüleiddel való kapcsolatotokat már te is alakíthatod, a legnagyobb szeretet és tisztelet mellett is állj ki őszintén a sajtát döntéseid mellett. Nem "valaki ellen", hanem valaki mellett érdemes kiállni és küzdeni. Ha rossznak bizonyul később egy döntésünk, akkor sem futhatunk el saját magunk elől, nem? "Jó pap holtáig tanul." Bátorság. Ha önmagadban bíznál, sokkal tisztább lenne a kép. Ismerd meg önmagad és tanulj meg együtt élni vele :-) Akkor az alkalmazkodás is könnyebben megy majd.


"- Mit tehet egy gazdag ember a megszabadulás érdekében? Nem az lenne a kézenfekvő, ha koldussá válna?

- Miért gondolja, hogy ön gazdag? De még ha a vándorló szerzetesekhez hasonlóan el is vonulna a világtól, akkor is hasonló gondolatok kísértenék, mert akkor meg azt gondolná, hogy koldus. Akár családjában marad, akár lemond róla és az erdőbe megy, elméje továbbra is háborgatni fogja. Az ego a gondolatok forrása. Ez teremti a testet és a világot, és ennek hatására tekinti magát hatalmasnak, vagy koldusnak. Ha elvonul, nem tesz mást, mint a jólét gondolatát felváltja a magányos aszketikus élet gondolatával, a családot mint környezetet pedig az erdővel mint környezettel. De a mentális akadályokkal még mindig nem történt semmi. Sőt, az új környezetben azok igencsak felerősödnek! A környezet megváltoztatása nem jelent segítséget. Az egyedüli akadály az elme, és azt kell legyőzni akár otthon, akár az erdőben. Ha le tudja győzni az erdőben, miért ne tudná legyőzni otthon? Miért változtatná meg hát környezetét?! A környezettől függetlenül már most belefoghat a megszabadulásért folytatott küzdelembe."

SRI RAMANA MAHARSI

2010. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!