Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegbeteg vagyok? Vagy hisztér...

Idegbeteg vagyok? Vagy hisztérika?

Figyelt kérdés

Kb. 3/4 éve van, hogy nagyon hirtelen haragú vagyok, és ha valaki felidegesít elképzelem hogyan vágnám ki a máját, hogy kínoznám meg stb. Főleg az anyukámmal van ez, hogy egyetlen szóval annyira fel tud idegesíteni,hogy összetörtem már emiatt poharakat, tönkretettem töltőket és hasonlók.. pedig nem olyat mond ami ténylegesen bántó lenne, csak egyszerűen nekem nem tetszik, vagy amilyen stílusban mondja.

Egyébként pedig normális velem.

A barátaimra nem kapom fel így a vizet, velük türelmes vagyok, ahogy az apukámmal is. Akik pedig nem szimpatikusak, vagy csak utálom őket azoknak ugye elképzelem a halálát, és úgy beszélek velük mint valami kivert kutyával.

Folyton hangulat változásaim vannak, és dühkitöréseim is. Kb. 10 percbe telik mire lenyugszok.Nehezen tudom elviselni, ha nem az van amit én akarok(kivéve barátokkal szemben),de ezt próbálom véka alá rejteni, de néha el is sírom emiatt magam.

Idegbeteg vagyok? Vagy csak hisztérika? Nem hiszem, hogy ez az egész a suli miatt lenne, a hajtás hatására mert szünetekben is ilyen vagyok. Pszichológushoz kéne fordulnom?

14/l



2015. jún. 18. 19:10
 1/3 anonim válasza:
53%

Egyrészt tini vagy, majd kinövöd. Ez a kamu rész.

Másrészt nem ÁLLAT vagy, hanem EMBER, a tetteid TUDATÁBAN. Viselkedjél, ne törjél zúzzál, mert drága a pohár. Egy sz*r IKEA pohár is 150 forint, azért vannak emberek, akik 20 percet dolgoznak. Egy drágább bögréről nem is beszélve.


Ezek a dolgok veled nem TÖRTÉNNEK, hanem TE CSINÁLOD. Ha zavar, változtass. Ha nem, akkor meg felesleges a kérdés.

2015. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Feltehetően sem idegbeteg, sem hisztérika nem vagy, csak egy fölös energiákkal teli kamasz, akinek a családja sem ad elegendő fárasztó feladatot és sporttal sem vezeti le hasznosan, hanem teátrális megnyilvánulásokat produkál.
2015. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a tini kor kezdete, amit érzel. Nem ártana, ha valaki elmondaná mit tegyél az indulataiddal, hogy ne csinálj a családodnak anyagi károkat. Még nincs beérve az agyad sem és ez idő lesz, a hormonok is dolgoznak, meg minden. Szerintem a szüleid is vágják miért vagy ilyen, de azért jó volna ha szót tudnátok érteni, úgy mindenkinek könnyebb lenne, hidd el neked is és azt is meg kell értened, nem te vagy a világ közepe, tehát nem lehet mindig az amit te szeretnél, gondolnod kell másra is, de ezt majd megtanulod idővel. Szóval idegbeteg nem vagy, csak tini lettél ennyi. Egyébként pszichológus tudna segíteni, hogy az indulataidat hogyan kezeld, a nevelési tanácsadóban van gyermekpszichológus és úgy tudom ingyenes is, oda érdemes lemenned, vagy szüleiddel, vagy az egyikükkel! Használjátok ki, lehet nagyon jó tanácsokat tudna neked adni mit csinálj a feles energiáddal, egyébként asport sokat segít.
2015. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!